Jump to content


Sistem i vlasnik u ozbiljnim godinama


jaksa

Recommended Posts

Na slikama se vidi kućni stereo sistem baziran na:

Yamaha RX-497, Tannoy mx2, Rega planar 2 , PRO-JECT Phono Box E  i Yamaha CDX-560 uz Dr Dac Nano. DVD player je nebitan a svi kablovi su neki obični. 

Generalno sam zadovoljan zvukom i kako se sve uklapa u prostor ali imam jednu dilemu. Da li bi se ovde vizuelno i zvučno bolje uklopili neki podnostojeći zvučnici kao npr JBL Loft 50 (pomenut ovde na forumu skoro) ili neki drugi, tanki a visoki, ne mnogo skuplji od mx2 a  bolji.

HT uredjaji me ne zanimaju - koja bi bila stereo alternativa postojećoj Yamahi.

Ako je bitno, širina slike, od vrata do vrata je 4m, komoda je široka 2,6m.

Svrha ove teme je ubijanje vremena  dok traje policijski čas, nemojte je shvatiti previše ozbiljno :)

 

22.jpg

11.jpg

33.jpg

Link to comment
Share on other sites

Yamaha risiver sam kupio kao zamenu za neki philips koji sam dao roditeljima, pa mi se je jako dopao a i dalje mi se dopada :) a cd je odavno tu.

I ja imam dileme oko stalaka i zvučnika, da li je bolje ovako kako je sa laganim stalcima ili sa "kockama" od podnostojećih zvučnika. Na stranu što sam tannoy kupio u 4audio nove i ne bih ih rado menjao.

Jesam inženjer :)  - komodu sam ja projektovao, iza 2 levih vrata se nalazi prostor za LP.

Link to comment
Share on other sites

Ima još nešto što sam zaboravio da imam :), stoji u fioci i ne volim baš da koristim ali moraću - ukućani nemaju baš razumevanja za glasan rock and roll a niko ne ide nigde za vreme ovog stanja.

Beyerdynamics DTX 910, vidim sad da su i dalje aktuelan model.

Capture.PNG

Link to comment
Share on other sites

Ima li smisla u ovaj sistem dodati subwoofer i tako nadomestiti nedostatak relativno malih mx2 kutija?

Pošto Yamaxa rx497 ima izlaze za A i B zvučnike, pretpostavljam da se subwoofer veže na npr B i da se onda koristi A+B opcija?

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, jaksa said:

pretpostavljam da se subwoofer veže na npr B i da se onda koristi A+B opcija?

Naravno, tražiš onaj koji ima takvu konekciju, regulaciju glasnoće, regulaciju rezne frekvence i dobro bi bilo i da ima regulaciju faze.

Link to comment
Share on other sites

Ok, hvala.

Pošto je operacija ubacivanja subwoofera daleko jeftinija i jednostavnija od zamene zvučnika i risiver ima sub output, dajte konkretne predloge, najbolje sa KP.

Vidim da ima par očuvanih modela u ponudi. Crni Tangent mi izgleda ok.

Link to comment
Share on other sites

Није мислио на тебе.

Ти сталци више подсећају на енглески концепт, само се ипак разликује јер имају помало тај “купаст” облик.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...