Jump to content


Zdrava ishrana


GuybT

Recommended Posts

Sestre slatke krenuli recepti :D

Evo ja da preporucim svoj zdravi dorucak. Ovsene pahuljice sa voćem i bademovim mlekom.Drzi me to fit i sitog do rucka poslednje 2-3g godine.

1.Bademovo mleko koje napravim sam.3/4 case badema potopim u vodi,ostavim da prenoci u frizideru i sameljem u blenderu ujutro sa casom dve vode,dopunim do litre novosadskom česmusom) i procedim.Izdrzava u frizideru 5-6 dana.

Koga mrzi da pravi sam ima da se kupi.

2.Ovsene pahuljice,neke nemacke,pise da nisu GMO.Ima ih po prodavnicama zdrave hrane.

3.Jedna banana i sezonsko voce kako kad sta ima,kruska,jabuka,maline,grozdje,jagode...moze i po koji badem,lesnik,brusnica 

4.Kasika (pravog) meda

Indzoj.

 

Link to comment
Share on other sites

57 minuta ranije, gvlada said:

Уносите ли неки протеин или само шећере?

Hvala na brizi, unosim.Nisam vegetarijanac ako ste krenuli da me oplakujete ali jesam znacajno smanjio meso,izbacio suhomesnato,idustrijsko djubre od hrane i sl.Imao sam dosta problema zdravstvenih poreklom od lose ishrane.Sad je to iza mene zahvaljujuci ishrani koju mi je jedan odlican doktor preporucio.Imam 20kg manje od proseka svoje generacije ovde u Vojvodini gde je situacija dosta losa po pitanju gojaznosti,kardiovaskularnih oboljenja itd. Odrzavam dobru fizicku formu,koju nisam imao uvek.Uspevam solidan broj km na bajsu da predjem, 20-70km su mi voznje zavisno od raspolozenja.Nije lose za pedesetogodisnjaka.

Link to comment
Share on other sites

Нисам мислио конкретно на тебе већ питао уопштено. Превише воћа само убаци шећер. Има га свуда а масноће које су потребне се запостављају. Онако питао, уопште не бринем. :)

Link to comment
Share on other sites

Umerenost je najbolji nutrijent. Naravno za zdrave.

Za ove sa holesterolom meso i masti, testa i slatkiši, alkohol nisu prijatelj čak ni u umerenim količinama. Voće je ok.

Za ove sa trigliceridima voće i skrobovi su no-no, testa i slatkiši su no-no, paste, pirinač, pahulje i uglavnom ugljeni hidrati su no-no, ali meso i masnoće su ok na umerenom nivou.

Trigliceridi u kombinaciji sa masnom jetrom ... You are fucked. Najblaže rečeno.

Tu su i dijabetičari, šta reći, u čemu danas nema šećera...

Igranka kreće iza 45-te. Da li je bolje savetovati da jedete sve i neumereno do ovog doba ili ne, nisam pametan. Svakako vas neko trasiranje čeka...pa ili če da bude .... "daje ti krila" ili će se štekate "za stare dane", pa vas onda u zasedi dočeka neka od pošasti... 

U zdravlje! :)

Link to comment
Share on other sites

Moji roditelji su, skoro 20 godina držali radnju zrnaste robe, ovde u Beogradu, i za to vreme je sva ta zdrava hrana bila deo naše porodice, od šitaki pečuraka, raznoraznih preparata, retkih čajeva, preko Brojsovih sokova, pa sve do makrobiotike.

Iskreno, nisam bio ni sa čim oduševljen, doduše bio sam i mlad, koliko sada autofagijom. Japanski doktor Ioshiori Oshuni je 2016. godine za to dobio Nobelovu nagradu u oblasti medicine.

Autofagija je nešto što bi svako od nas trebalo, s vremena na vreme da praktikuje. 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, AlexBgd said:

Autofagija je nešto što bi svako od nas trebalo, s vremena na vreme da praktikuje. 

Bio sam u ovom procesu dve godine samoinicijativno, bez znanja da tako nešto postoji.

Svaki treći dan sam imao dva normalna obroka. Ručak sam zadržavao kao jedini obrok, a kada sam krizirao pojeo bih šaku badema ili jabuku. Obično bih uveče popio dve čaše vode. Birao bih za drugi obrok doručak ili večeru naizmenično, da kao iznenadim metabolizam.

Kada sam počinjao jeo sam samo jedno kuvano jaje ujutru, ali već tokom prve nedelje, nakon par dana sam osetio mogućnost da preskočim doručak. Veća kriza me je hvatala oko večere nego oko doručka.

Zaista sam se super osećao tokom te dve godine "posta" i nisam imao nikavih problema. Izgubio sam ukupno 10kg za te dve godine u vrlo blagom i ravnomernom maniru. Podmladio sam se oko 15g :), ali svemu lepom dođe kraj, pa sam nakon te dve godine ujutru uveo mleveno zrnevlje sa cejlonskim cimetom... Ona fora sve po 50g i 100g cimeta, pa kašika toga u jogurt svako jutro.

Kile su odmah polkao počele da se vraćaju i tu sam se razočarao i pao u bedak kapirajući da ne smem ništa da jedem da bih održao kilažu na preporučenom nivou. Dosadna teretana je u kombinaciji sa svim tim dogodovštinama bila kap koja je prelila čašu i vratio sam se normalnom životu i batalio restrikcije.

Jedem kada sam gladan, a lečim se kada sam bolestan. Na svu sreću nisam bolestan često, a i ovo prvo je bolje. :D

Link to comment
Share on other sites

Исхрана се базира на типу тела и стилу живота. Човек је омнивор тј сваштојед и мора јести храну и биљног и животињског порекла. Ако си физички активан сигурно не можеш прегурати на макаронама или салати. Тело троши одређену количину калорија сваког дана и на теби је да изабереш како ћеш их унести, кроз протеине, масти или шећере. Ако се не унесе довољно калорија током дана а тело је трошило може се увече слободно унести колико треба. Проблем је што је човек и даље инстинктивно биће које памти да нема стално него једи док има. Данас је храна на сваком кораку па се уноси често и превише.
Оног тренутка када се избаце грицкалице, слаткиши и газирана пића... малтене сте решили проблем.

Link to comment
Share on other sites

Sestre slatke krenuli recepti
Evo ja da preporucim svoj zdravi dorucak. Ovsene pahuljice sa voćem i bademovim mlekom.Drzi me to fit i sitog do rucka poslednje 2-3g godine.
1.Bademovo mleko koje napravim sam.3/4 case badema potopim u vodi,ostavim da prenoci u frizideru i sameljem u blenderu ujutro sa casom dve vode,dopunim do litre novosadskom česmusom) i procedim.Izdrzava u frizideru 5-6 dana.
Koga mrzi da pravi sam ima da se kupi.
2.Ovsene pahuljice,neke nemacke,pise da nisu GMO.Ima ih po prodavnicama zdrave hrane.
3.Jedna banana i sezonsko voce kako kad sta ima,kruska,jabuka,maline,grozdje,jagode...moze i po koji badem,lesnik,brusnica 
4.Kasika (pravog) meda
Indzoj.
 
f20e3a70defefcb4aad7d1799091b63a.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...