Jump to content


Custom made Vinyli


shon3i

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Slucajno naleteh na ovaj video

pa reko da pitam ima li mozda neko iskustva sa pomenutim servisom za rezanje ploca ? Vidim da nije nesto preterano skup u pitanju je

https://vinylove.me Bilo bi zanimljivo napraviti svoju kompilaciju pesama na vinil-u, jer to je bar mene uvek odvacilo od slusanja ploca, sto uglavnom nema pesme koju trazim, pa ili moram da imam sve albume ili kompilacije, a vise sam da pustim da to ide, kao recimo Kaseta ili CD.

Sto se tice kvaliteta reporodukcije, deluje sasvim korektno.. Bar za moj ukus

 

Link to comment
Share on other sites

27 minuta ranije, ivanp said:

Sad sam neobavezno surfujući našao da Gigatron prodaje vinile! Neverovatno.

Vec neko vreme.Ima ih vec i u Merkator supermarketu...i to odlican izbor.Nikad ne videh tako malu kolicinu ali dobro probran izbor vinila kao u merkatoru neki dan.Stegla kriza pa sam hteo da crknem od muke..ko sećeraš u poslasticarnici,nije mi bilo dobro

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Mingus,Mingus said:

Da li moze da se posalje flac i nareze lp.

Kaze ovaj lik da moze koji god format, e sad kako ga dalje oni provlace to je sve diskutabilno, ali sasvim korektno zvuci snimak cak i na youtubu.

Meni je plan da probam kad se zavrsi ova pandemija (ako se u opste zavrsi) da narucim svoju plocu tj kompilaciju sa nekim omiljenim pesmama :)

Link to comment
Share on other sites

Imao sam pre par godina kontakt sa nekim iz te Novosadske fabrike vinila.

Klisanski Put 19a, Novi Sad 21138

Imao sam u planu nešto od onih mojih pištalica za usviravanje i demagnetizaciju HiFi sistema da snimim na vinil. Nešto kao test ploča sa delom za usviravanje.

Definitivno "potvrde" o autorskim pravima su neophodne za svaki track, što meni za sopstveni materijal i ne bi bio problem da obezbedim, ali... Problem je bio u freq. opsegu koji je ograničen od 50Hz do 18kHz, gde postavljaju limitere. Meni je bio primarno važan opseg ispod 50Hz pa sam odustao od cele akcije.

Zaboravio sam tiraž, ali mi se čini da je nešto oko 100 komada minimum.

Link to comment
Share on other sites

Niko vam neće rezati matricu i štancovati ploče, bez potvrde o autorskim pravima nad onim što režu.

I naravno, praviti matricu je besmisleno bez određenog tiraža štancovanih vinila.

Postojala je ranije u vreme kada je vinil bio mainstream, (ne znam da li sada ima negde), opcija da vam se nareže jedna ploča, jedan komad, gde ste dobijali jedan direktno rezani vinil. Ali to su i rezači bili neki posebni. I to tada nije bila baš neka HiFi opcija. Mislim da nije ni bilo nigde kod nas.

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, NShappy said:

Niko vam neće rezati matricu i štancovati ploče, bez potvrde o autorskim pravima nad onim što režu.

Normalno bih očekivao da je tako, ali mogu da navedem na stotine, ako ne i hiljade primera suprotnog. Nije mi jasno kako to uspeva. Govorim prvenstveno o tzv. edit sceni.

23 sati ranije, NShappy said:

Postojala je ranije u vreme kada je vinil bio mainstream, (ne znam da li sada ima negde), opcija da vam se nareže jedna ploča, jedan komad, gde ste dobijali jedan direktno rezani vinil.

Ima toga i danas na mnogo mesta. Pre nekoliko godina bio je hit režač koji se montira na 1210, ne znam da li se usluga radi i drugim režačima tamo gde je ima. 

https://www.vinylrecorder.com/

Link to comment
Share on other sites

23 sati ranije, VU metar said:

Normalno bih očekivao da je tako, ali mogu da navedem na stotine, ako ne i hiljade primera suprotnog. Nije mi jasno kako to uspeva. Govorim prvenstveno o tzv. edit sceni.

  Pa sada, mož biti da negde i ima. Ali sam prilično siguran da vam neće narezati ploču po zahtevu, ako nazoveš telefonom i pitaš, može li..

 

23 sati ranije, VU metar said:

Ima toga i danas na mnogo mesta. Pre nekoliko godina bio je hit režač koji se montira na 1210, ne znam da li se usluga radi i drugim režačima tamo gde je ima. 

https://www.vinylrecorder.com/

Pa da, što ne bi bilo. Da li je neko probao nešto ovakvo? Ima li negde bliže?

Link to comment
Share on other sites

8 sati ranije, NShappy said:

Pa sada, mož biti da negde i ima. Ali sam prilično siguran da vam neće narezati ploču po zahtevu, ako nazoveš telefonom i pitaš, može li..

Možda su te odbili negde, ali brdo naslova govori da se to masovno radi. Kako - ne znam. Na discogsu trenutno vidim blizu 400 takvih, samo od Nove godine do danas.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...