Jump to content


Kupovina bookshelf zvucnika


Vule

Recommended Posts

24 minutes ago, Vule said:

A gde si nasao da ih kupis i pre koliko je to bilo?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Mogu da se donesu od preko oko 300e je par 5.2 bio. Ovo vreme sada ne dozvoljava prelazak. 

Imao sam ih prolke godine, prodao ih u Januaru ove

Imaš na KP Japanac on mi je to prodao imao je na stanju par komada. 

 

Link to comment
Share on other sites

Potrazicu negde da cujem taj Bose kad ga svi preporucujete, nekako imam predrasude na osnovu izgleda.
Ali dacu mu sansu, ako daje zvuk koji trazim bice super, jedino sto i za njega bih imao problem gde vufer da stavim a da se ne saplicem o njega.
Za sad sam misljenja da uzmem neke kutije pa da probam kako bi izgledalo da stoje kao prvobitna zamisao tik uz pojacalo sa obe strane.
A kao alternativu razmatram da mozda uklonim visecu vitrinu pa na njeno mesto okacim pristojan zvucnik, koji ce doci iznad visine glave dok se sedi ali da budu blago nagnuti na dole.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

B&W 686s2 ti ima otvore naprojed a i kačenje na zid. Siguran sam da i dalje ima da se kupe novi, iako je izašla nova 600 serija.
http://www.korato.com/korato.php?products=49
 
Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
 
 
 
Lepo izgleda i zvuci na papiru(recenzije), trebalo bi ih poslusati definitivno, probacu da kontaktiram Korato ako jos uvek postoje da vidim da li mogu da se nabave.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da se ova tema pretvara u sprdnju polako...

Necu da uzimam u obzir kojekakve igracke bez obzira sta na njima pisalo i koliko male one bile sa obecanjem da zvuce mnogo dobro za svoju velicinu.

Moja situacija jeste specificna, ogranicen sam prostorom za neko efikasno pozicioniranje zvučnika, ali neću odustati od dobrog zvuka/zvucnika makar morao da razmestam stvari po kuci tako da moja ideja ostaje da nadjem dobre bookshelf zvučnike koji imaju izlaze samo sa prednje strane da eventualno mogu da ih okačim na zid ako ne uspem efikasbo da ih postavim na police.

Vec imam pojacalo i dac pa me sa te strane ne zanimaju aktivni zvucnici.

Hvala svima na dobroj volji i idejama ali bih vas molio da se drzimo teme.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam takođe ozbiljan sto posto po pitanju predloga za BOSE AM5.

Daleko od toga da je to igračka i ne pada mi napamet da se izvinjavam bilo kome zbog njegovog neznanja.

Taj BOSE će da pojede za doručak većinu ovde predloženih konfekcijskih zvučnika, pričam iz iskustva, idealan je za ovakve sisteme i prostore

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Vule said:

Moja situacija jeste specificna, ogranicen sam prostorom za neko efikasno pozicioniranje zvučnika, ali neću odustati od dobrog zvuka/zvucnika makar morao da razmestam stvari po kuci tako da moja ideja ostaje da nadjem dobre bookshelf zvučnike koji imaju izlaze samo sa prednje strane da eventualno mogu da ih okačim na zid ako ne uspem efikasbo da ih postavim na police.

Ako hoćeš bookshelf zvučnike, onda obavezno skini viseći element, potraži zvučnike sa basrefleks portovima sa prednje strane, potraži dobre zidne nosače za zvučnike i razdvoji ih maksimalno koliko ti prostor dopušta.

P.S. Inače predlog za Bose nije bio sprdnja, već moguće rešenje za tvoj sadašnji prostor.

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, AlexBgd said:

Meni je iskreno žao ako se moj predlog protumačio kao sprdnja, bio je dobronameran.

Inače, preporučen Bose sistem nije aktivan, daleko je od igračke, niti zvuči tako. 

Izvinjavam se još jednom. 

Ma nije problem i nema potrebe za izvinjavanjem.

Nemam puno znanja ni iskustva na ovu temu zato i trazim pomoc ovde od iskusnijih i otvoren sam za predloge i sugestije samo bih voleo da ne zatrpavamo temu drugim stvarima, jer moze da posluzi i drugima sa slicnim problemom/potrebom, nista drugo.

Jedno pitanje kakvo misljenje imate na temu studijskih monitora (midfield ili nearfield) za kucnu upotrebu? 

Koliko vidim po netu oni su prilicno detaljni - analiticni i postojani i na manjoj glasnoci a uglavnom su kompaktni.

 

Link to comment
Share on other sites

Moje vidjenje je da ako ne zelis da menjas enterijer(po meni bar onaj viseci element namestaja) ili nemas eventualno drugi slobodan zid  nazalost nemas uslove za pravi hifi.Obzirom da je prostor za slusanje 30m2 ne znam kako sve zavrsi u ovakvom zapecku.Neki lifestyle sub/sat proizvod tipa Bose ili eventualno Jbl control 1 koji jesu monitori i mogu se kaciti na zid su maksimum koji se ovde mogu zamisliti...i jedno i drugo zvuci sasvim korektno.Za bolje od toga bolje razmisljaj na temu drugacijeg rasporeda da u prostoru od 30m2 nadjes bolji prostor za zvucnike.Hifi i tv svakako ne moraju biti na istom zidu gde i zvucnici.Kod mene je recimo TV dobio zapećak na bocnom zidu.

Link to comment
Share on other sites

Da apdejtujem temu, trenutno sam u pregovorima sa ženom da promenimo raspored (premestimo viseći element).
Tako da ideja ostaje da nadjem neke bookshelf zvucnike.

Kad nadjem gde noze da se cuje ici cu da cujem Bose AM5 (iako cenom iz radnje probijaju budzet) ali zelim da im dam sansu.

Voleo bih da cujem vasa misljenja u vezi studio monitora za svakodnevno koriscenje.

Tu koliko vidim jedan od problema bude što je većina aktivna.
Slusalice koristim Presonus HD7 i sa njima sa veoma zadovoljan, voleo bih slican zvuk (analitican, dinamican) da nadjem i u zvučnicima i kao sto rekoh ranije glasnoca mi nije bitan faktor, uglavnom bi se slusali tiše.

Link to comment
Share on other sites

Kad to ukloniš onda imaš veći izbor, zidni nosači i neki mali zvučnici, eventualno kasnije aktivni SUB jer od malih ne treba očekivati pravi bas, obično je kraj na 100Hz.

Bose AM5 treba ipak poslušati u radnji pre kupovine, sateliti su baš mali, može faliti energije u zvuku na  frekvencijama gde se najviše toga i događa u muzici (200 - 500Hz), ako tu fali onda će i bas zvučati anemično i bez udarca. Čitao sam puno dobrih i loših utisaka o njima tako da treba biti oprezan i uporediti ih sa nekim klasičnim malim dvosistemcima slične cene.

Link to comment
Share on other sites

To i mene brine, pročitao sam sve recenzije i licna iskustva sto sam nasao po netu i veoma su podeljena misljenja, zato i ne vredi lomiti glavu oko toga dok se ne cuju uzivo.

Svejedno planiram da obidjem nase radnje pa preslusam sve sto imaju izlozeno a da mi se uklapa u budzet i dimenzije.

Cak razmisljam i da ih pitam da li je ok da ponesem svoje pojacalo pa da ih probam u toj kombinaciji ako moze, nema detaljnije od toga.

Link to comment
Share on other sites

Hifi saloni se ne bune da poneseš svoje pojačalo. 4Audio koji ima te Bose se sigurno neće buniti, znam nosio sam svoje. Ako su me negde lepo ostavljali na miru sa foteljom i daljincem to je kod njih... Ovi opšti lanci tipa Gigatron i Tehnomanija će te naravno samo pogledati belo.

Link to comment
Share on other sites

Ne moraš pojačalo, ne verujem da daju takve opcije, ako daju tim bolje. Ponesi muziku koju poznaješ.
Ne želiš da gledaš na KP polovne?
https://www.kupujemprodajem.com/audio/zvucnici/dynaudio-audience-42sat/oglas/93326954?filter_id=653645766
Gledam i polovno, nemam problem sa tim, ako ima nesto bolje za manje ili isto para tim bolje.
Ali bih radije kupio od vlasnika u tom slucaju nego od preprodavaca koji se uglavnom nalaze na KP i cesto imaju neke stvari ne testirane dovoljno ili sumnjivog porekla.
Link to comment
Share on other sites

Hifi saloni se ne bune da poneseš svoje pojačalo. 4Audio koji ima te Bose se sigurno neće buniti, znam nosio sam svoje. Ako su me negde lepo ostavljali na miru sa foteljom i daljincem to je kod njih... Ovi opšti lanci tipa Gigatron i Tehnomanija će te naravno samo pogledati belo.
To me jako raduje da cujem, onda ce mi 4Audio biti prvi na listi za obilazak, naravno zvacu ih da pitam za pojačalo pre nego što odem.
A lanci tipa Giga, Tehno itd. Mi nisu ciljna grupa i cenovno su losi i uglavnom nestrucni za takve stvari (znam kad sam trazio TV da kupim, uglavnom su me i oni "strucniji" gledali kao da pricam kineski kad pomenem neke tehnikalije.
Tako da su mi 4audio, player i avmarket ciljna grupa.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...