Jump to content


Yamaha NS 690 mk III - Izbor pojacala


Dudu

Recommended Posts

Postovanje svima.

Nadam se da cu na ovom forumu konacno pronaci neko resenje za problem koji imam sa zvukom mog sistema.

Naime, posedujem Yamahu NS 690 mk III i pojacalo Pioneer A9 (1981). Ono sto se prvo cuje je suvise svetao zvuk. Ove kutije i spadaju u one sa nesto svetlijom i otvorenijom slikom, ali mislim da je ipak previse svetao i otvoren zvuk. To pricam za oko 80% vrsta muzike. Pre svega na napadan i previsok zvuk klavira u muzici tipa Cassandra Wilson, Dana Krall, mnogih jazz numera sa izrazenim vokalima itd. Visoki tonovi i klavir bukvalno kao da probijaju. Mnogo iritantno. Postoje naravno i one stvari koje po meni zvuce savrseno. Tu pre svega mislim na nesto tipa Dare straits i slican fazon roka, ali npr i Miles Davis, Lucio Dalla, Zucherro, R.E.M. itd

Prvo sam naravno posumnjao na akustiku moje dnevne sobe od 25m2, ali sam je vremenom i polunio tepisa, zavesama, pa cak i nekim akusticnim panelima. Probao sam da se igram i sa kablovima, izbegavao srebro, ali bez nekih rezultata.  Da li da menjam kutije, ili pojacalo. Yamahe su u vrhunskom vizuelnom stanju i zaista bih voleo da ih zadrzim. Ostaje mi onda pojacalo. Da li imate mozda neki savet sa kojim pojacalom bih mogao da upeglam ovo?

Pozdrav svima

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...