Jump to content


kupovina pojacala


srle77

Recommended Posts

Pozdrav ekipo

resio da kupim pojacalo, tragam, citam forum mišljenja drugacija zvuk ovakav onakav, od zvucnika imam bose 301v, to je nesto sto sam dobio, muziku slusam svakaku, naj vise volim 80-90 pop rock, radio Nostalgija. ok ja sam izabrao par pojacala pa bih hteo vase misljenje uglavnom su hvaljena na forumu a budzet je oko 250e, bilo kakvo vase misljenje bi dobro doslo. Naravno ako imate neko pojacalo na umu preporucite. Hvala

Sony TA-FB940R

SONY Ta Fa 3 ES

Marantz Pm 80 Mk II

Harman Pm-660

Harman/Kardon PM-655 VXI

Yamaha AX-870

Denon pma-1060

Nad 317

Pioneer A-717 MkII

 

Edited by srle77
Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, srle77 said:

resio da kupim pojacalo, tragam,

Kad prođe ovaj karantin, zvučnike pod mišku i na probu onog pojačala koje je nejmlađe i koje je u najboljoj kondiciji. Poneseš svoje diskove koje znaš kako zvuče i znaćeš da li je to ono što tražiš.

Kad sam prodavao pojačalo, momci su donosili svoje zvučnike da čuju, kad sam prodavao zvučnike donosili su svoja pojačala...

Link to comment
Share on other sites

I ja sam, uglavnom za novija pojačala. Verovatno bi mnoga, od pobrojanih pojačala odgovarala tvojim potrebama, ali upitno je njihovo tehničko stanje, pa bih ja na tvom mestu, za početak razmislio o ovome u prilogu. Novo, sniženo, garancija, proba... 

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Pojacala/NAD-C-326Bee-91983744-oglas.htm?filter_id=1363242

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, srle77 said:

imam Marantz PM440 ali on je slab za njih, lepo zvuce za moju prostoriju od 30m2 su dovoljne, a i pravim tv policu u kojoj treba da se lepo uklope

"misko" mislis da bi bi bila dobra kupovina bilo kojeg od ovih pojacala

Ne bih rekao da bi baš bilo koje bilo dobra kupovina jer sa svakim bi dobio malo ili malo više drugačiji karakter zvuka pa je pitanje koje bi tebi najviše prijalo sa tim zvučnicima. Zato bez probe ne može ništa konkretnije da se zna. Vrlo je nezahvalno ovako napamet preporučivati bilo koji model kada izgleda niko nema iskustva sa tim zvučnicima, a opet to bi bio lični utisak te osobe koji ne mora da se poklapa sa tvojim. 

Nije loš predlog AlexBgd-a uopšte.

Šta koristiš kao izvor uglavnom, komp?

Link to comment
Share on other sites

za izvor razlicito, nekad kompnekad tv, ali to cu vec resiti neki uredjaj koji ce primati i hdmi i razlicite izvore

mogao sam da predpostavim da ce ovako izgledati forum, super je ideja da uzmem zvučnike i da idem po oglasima, ali ovaj karantin nam daje lufta da malo istrazujemo o kvalitetu pojačala zato i pitam za mišljenje

Link to comment
Share on other sites

Bose301V su vrlo interesantni zvučnici. Odlični su kao pozadinski, zapravo ne mogu da se sjetim boljih za tu svrhu. Znači muzika da svira dok se vodi sastanak, došli su ti gosti pa razgovaraš, u kafiću. Objašnjenje je da je sredni spektar utišan i da ne remeti razgovoru, te se to ne sviđa audiofilima. I dalje je to prijatan zvuk koji može dugo da se sluša.

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...