Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Nisam otiÅ¡ao - smorila me priÄa o propusnicama koje je trebalo pokupiti u 15h, pa priÄa da su sve odmah razgrabljene, pa su se ljudi stavljali na nekakve spiskove, itd...

Na kraju, Äujem da se ulazilo bez problema?

ne znam da li bez problema, ja sam tu neÅ¡to muljao ispred ulaza i na kraju nahvatao od nekih poznanika kartu viÅ¡ka. moguće je da su kasnije pustili sve koji nisu uspeli da se snaÄ‘u, ali ekipa na ulazu se prvobitno postavila Ävrsto ko premijer.

smorio se kao morž za medalju, ali pomoglo je Å¡to su neki ustali, pa sam onako umoran i pospan mogao da se zavalim. a i ženske nisu dužile, mislim da nije trajalo ni sat. zapravo mi se i nije toliko iÅ¡lo na koncert, ali mi je bilo glupo da iskuliram ikue mori u gradu, zbog svih divnih albuma na kojima sam je sluÅ¡ao (sa zornom, douglasom...), a i prelepog koncerta postave mephista u zg 2007. ( + sylvie courvoisier, susie ibarra) kada sam je prvi put gledao. naravno da imam veliki rispekt za kim, ali nju viÅ¡e cenim kao deo kultnog benda nego kao solistu, pa nisam ni imao prevelika oÄekivanja od nje u ovoj roli. potajno sam se da nadao da će ovo biti improv set na ravne Äasti, na kraju je ipak prevagnulo na stranu kim u bezidejnom nizanju avangardnijih SY iseÄaka van prirodnog konteksta.

Link to comment
Share on other sites

Fala na prikazu koncerta.

Nisam otiÅ¡ao - smorila me priÄa o propusnicama koje je trebalo pokupiti u 15h, pa priÄa da su sve odmah razgrabljene, pa su se ljudi stavljali na nekakve spiskove, itd...

Na kraju, Äujem da se ulazilo bez problema?

Å teta Å¡to nisi bio! Dom omladine je jedno veoma pristojno mesto. Renoviran je, ozvuÄenje je novo i dobro, klima radi, obezbeÄ‘enje je profi, u salu se puÅ¡ta onoliko publike koliko je razumno, Äak se i oni samozvani foto-reporteri koji glumataju sa objektivima za snimanje lavova ljubazno sprovode u zadnje redove. U sali se ne puÅ¡i (ne moramo da spaljujemo odeću posle koncerta), nema fan-pitova i sliÄnih sr... Kada su besplatni koncerti, sistem je jasan - prvo se unapred podele propusnice onima kojima je jako stalo, a zatim se otvaraju kapije i puÅ¡taju svi ostali, dok ima mesta. Mislim da je to fer, tako je bilo i sinoć, niko se nije bunio. Naravno, ufunjali su se mnogi koji su oÄekivali Dirty Boots sa sve solom na bubnjevima, ali to sa Domom i Kim nema nikakve veze.

Pod strogom ali praviÄnom programskom upravom Ambrozića i DuÅ¡ane Nikolić možeÅ¡ biti siguran da ćeÅ¡ se dobro provesti - oni su nam doveli (na primer) Jon Spencer Blues Explosion, MC5, Mercury Rev, Tuxedo Moon, Chris Cacavasa, Magnolia Electric Co, Tinariwen (dok ni u Maliju niko nije Äuo za njih)... kao Å¡to rekoh, na koncerte u Domu možeÅ¡ ići na neviÄ‘eno!

Link to comment
Share on other sites

Dom omladine je jedno veoma pristojno mesto.

Dom omladine će biti pristojno mesto kada ugrade senzore na pisoare.

Neke od najboljih koncerata u Beogradu prethodnih godina organizovali su Ivan LonÄarević i Aleksandar DelibaÅ¡ić , a ovo su najave za jesen, taman kad ostanem bez para nakon nabavke Å¡kolskog pribora, zimnice i ogreva:

-za devojÄice: Mark Lanegan Band, 21. nov Rex

-za matorce: Mick Harvey sa bendom, 23. okt Rex

-za bluzere: Scott H. Biram, 27. okt Gun Club

http://www.scottbiram.com/

-i za luzere: Äovek koji je svirao sa Jackom Oblivianom, Äija je silueta, sa obaveznom cigaretom na ivici usana tanja od TaliÄnog Toma, Äovak sa kojim je legendarni Džim Dikinson pravio bend (nažalost, zvuÄnih zapisa nema), Äovek koji nije odoleo dvema napaljenim Piroćankama i o tome ispevao pesmu (A1.) i Äovek koji bi na otvaranju Olimpijade danas sigurno nosio zastavu memfiÅ¡kog rokenrol tima, na svojoj prvoj samostalnoj evropskoj turneji- John Paul Keith, 7. okt Gun Club

http://www.kissnrun.com/ontour.html

Link to comment
Share on other sites

Nikolas Džar 31. avgusta u Bašti SC

"Virtuozna meÅ¡avina improvizacije, semplova, pevanja i žive svirke uÄinila je da Nikolas Džar i njegov prateći bend u mnogim relevantim izborima budu proglaÅ¡eni za "najbolji klupski nastup danaÅ¡njice", a debitansko ostvarenje “Space Is Only Noise†za jedan od najboljih albuma u 2011. godini. Melanholija, ritmovi, house, minimalizam, jazz, apstrakcije i joÅ¡ puno toga prepliću se sa takvim emocionalnim nabojem da je taj lucidni i originalni miks teÅ¡ko zaboraviti kada ga jednom doživite uživo."

http://www.b92.net/k...1&nav_id=631117

Link to comment
Share on other sites

:klanjanje Rokenrol mesija dolazi u Srbiju da propoveda svemirski bluz :klanjanje

"Mark Lanegan, autentiÄna rokerol ikona, pesnik i pevaÄ, lider Screaming Trees, kljuÄna inspiracija grupama Nirvana i Pearl Jam, Älan Queens of The Stone Age, autor tri albuma sa bivÅ¡om Älanicom Belle & Sebastian Isobel Campbell, omiljeni gost svih muziÄara (koji su skupili hrabrost da ga pozovu da im gostuje na pesmama) i idealni partner za izmiÅ¡ljeni preferans u kojem ga Äekaju Johnny Cash i Tom Waits, posetiće Beograd sa svojim Mark Lanegan Bandom u sredu 21. novembra 2012."

Ulaznice mogu da se kupe po pretprodajnoj ceni od 1.800 dinara u Domu omladine, na svim prodajnim mestima Eventima, kafeu Å ikarica i u prodavnici ploÄa Pinball Wizard Records

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Wallace Roney-a sam slusao i bila je odlicna svirka,drago mi je je da ce Miles smiles i kod nas,Omar Hakim,Larry Coryer obecavaju imena koliko ce uspeti da nas podsete na Milesa videcemo.Dave Douglas je takodje imao pre par godina dobar koncert na Kolarcu,jedan strasno pozitivan lik,secam se i kratke najave o njemu omiljenoj vrsti ljudi-zivotinjama..ta mi je numera ujedno bila i highlight koncerta uz veselicu za zavrsnicu.Pogledam ga i na mezzo povremeno,interesantan covica.Bice izgleda obnova gradiva,ali sjajno je sto su u potpuno razlicitim sastavima.

Link to comment
Share on other sites

Ima li neko informaciju o koncertu Jack de Jonnete u Sloveniji,drugar mi je rekao i hoce da idemo ali nema zvanicne potvrde na sajtu,ujedno ni potvrde gde ce sve biti koncerata u sklopu EU turneje.Ako ima neki Slovenac jazzer nek javne ovde.Hvala unapred.

11.10.2012 LJUBLJANA/Slovenia - Kino Siska-Centre for Urban Culture

Ovde mogu da se prate rasporedi koncerata koje radi agencija Saudades - Å¡to kod njih izaÄ‘e, to je zvaniÄno potvrÄ‘eno:

http://saudades.at/en/concertschedule/2/index.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...