Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Preporuka nedelje,obavezno posetite

VII Festival Rane Muzike - na istorijskim instrumentima

od 9-17 jun 2012.

Vise informacija na:

http://www.google.co...MFM9OmxAPHPHzDw

Ansambl Renesans je bio fenomenalan!

:cheers

Jucershnji koncert posvecen Vivaldiju je bio odlican i odlicno posecen. Flautiskinja je zasluzila posebnu pohvalu.

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Calibro 35 (Milan, Italy)

18. jun – Zagreb @ Tvornica

19. jun – Beograd @ Studentski grad (besplatan ulaz!!)

21. jun – Plovdiv @ Orpheus Open Cinema

22. jun – Priština @ Hamam Jazz

23. jun – Prizren @ NGOM Festival

Italijanski producent Tommaso Colliva (Muse, Franz Ferdinand, Arto Lindsay, Twilight Singers…) u leto 2007. okuplja ekipu zapaženih studijskih muziÄara voÄ‘en idejom da formira instrumentalnu postavu koja će svirati muziku inspirisanu temama iz italijanskih krimi filmova iz 60-tih i 70-tih. Jam session koji je trajao skoro neprekidno dva puna dana u “Omnia B†studiju u Milanu rezultirao je velikim brojem obrada kao i autorskih kompozicija, a producent i idejni tvorac benda bio je siguran da je to ono za Äim je tragao par godina unazad. Sasvim prirodan miks viÅ¡e žanrova (funk, jazz, rock, prog-rock), istanÄan osećaj za improvizacije i savrÅ¡eno slaganje muziÄara potvrdili su da je bend spreman za izlazak iz studija. Sledećih nekoliko meseci Calibro 35 sviraju po Evropi, a tokom proleća i leta 2008. pune klubove u matiÄnoj Italiji. Na jesen 2008. objavljuju prvi album koji dobija pozitivne kritike u muziÄkoj Å¡tampi Å¡irom kontinenta.

U decembru iste godine zavrÅ¡avaju svoj prvi soundtrack za film “Said†tako Å¡to su tokom interne projekcije filma snimali uživo u Äuvenom rimskom studiju “Forum†koji je osnovao Ennio Morricone 1969. godine.<br> 2009. osim živih nastupa Calibro 35 snimaju i singl “Tutta Donna†sa gostujućom pevaÄicom (Georgeanne Kalweit) koji stiže na prvo mesto italijanske nezavisne radio top liste. Iste godine piÅ¡u muziku za ameriÄki dokumentarac “Eurocrime!†upravo posvećen filmskom žanru na kojem sastav bazira svoj muziÄki izraz – italijanskim krimi i policijskim filmovima, te odlaze na uspeÅ¡nu turneju po SAD, ali i rade na sledećoj ploÄi.<br> PoÄetkom 2010. objavljuju novi album “Ritornano Quelli di…Calibro 35″. Bend je gotovo neprekidno na turnejama, a poseban kuriozitet su žive svirke tokom projekcija filmova kao i pojavljivanje par pesama za potrebe holivudskog filma “Redâ€. 8. juna u Milanu sviraju ispred Muse, a album biva licencno objavljen i u Velikoj Britaniji, i u SAD poÄetkom jula meseca.

U januaru 2011. izlazi im kompilacija B strana singlova i neobjavljenog materijala “Rareâ€. Nakon skoro celogodiÅ¡nje turneja po Evropi i SAD Calibro 35 u oktobru prihvataju joÅ¡ jedan veliki izazov – sa milanskim simfonijskim orkestrom nastupaju u obradama tema iz italijanskih horor filmova 70-tih u obnovljenom pozoriÅ¡tu Teatro Dal Verme.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

JoÅ¡ jedna dobra vest! Ne dobra, nego fantastiÄna:

KIM GORDON I IKUE MORI

Kim%20i%20Ikue.jpg

Resonate na BELEF festivalu, Dom Omladine Beograd, Äetvrtak 26. jul 2012. u 21:30. Ulaz je slobodan.

"Prvoborci njujorÅ¡ke no-wave i noise scene, rokenrol shvaćen kao vrhunski art ispad. Kim Gordon iz Sonic Youth i Ikue Moti, nekada iz DNA, dolaze nam kao istinske elektriÄne furije"

300px-Image-Rock_en_Seine_2007%2C_Kim_Gordon_%28Sonic_Youth%29_2.jpg

Kim Gordon is an American musician, vocalist, artist, record producer, video director and actress. She has sung and played bass and guitar in the alternative rock band Sonic Youth, and in Free Kitten with Julia Cafritz (of Pussy Galore). Gordon has collaborated with a number of musicians, including Ikue Mori, DJ Olive, William Winant, Lydia Lunch, Courtney Love, Alan Licht, Mike Watt, and Chris Corsano.

Gordon is also an established visual artist and curator. Her work has been exhibited across the U.S., Japan and Europe. She graduated from the Otis College of Art & Design in Los Angeles. In the early 1980s, Gordon wrote for Artforum and worked for several Soho art galleries. She curated an exhibition at White Columns gallery in 1982 in which Mike Kelley and Tony Oursler were among the participants. Dan Graham invited her to join in a performance of an all-female rock band, which marked the start of her first band CKM. In 1996 Gordon was involved in an exhibition entitled Baby Generation at Parco gallery in Tokyo.

Ikue Mori: her first musical experience was as the drummer for seminal no wave band DNA, which also featured East Village hero Arto Lindsay. Though she had little prior musical experience (and had never played drums), Mori quickly developed a distinctive style: One critic describes her as "a tight, tireless master of shifting asymmetrical rhythm", while Lester Bangs wrote that she "cuts Sunny Murray in my book" His comment is no small praise, as Murray is widely considered a major free jazz drummer.

After DNA disbanded, Mori became active in the New York experimental music scene. She abandoned her drum set, and began playing drum machines, which she sometimes modified to play various samples. According to Mori, she was trying to make the drum machines "sound broken." Critic Adam Strohm writes that she "founded a new world for the instrument, taking it far beyond backing rhythms and robotic fills." In recent years she has used a laptop as her primary instrument, but is still sometimes credited with "electronic percussion".

Link to comment
Share on other sites

Exit kamp je ove godine na Strandu,gradskoj plazi.Mozes da zamislis kakve su tamo zurke sa par hiljada ljudi.Juce sam u bio u poslu u blizini stranda i prolazio kolima,sta da ti kazem kad sam morao da ukljucim brisace da ih malo posklanjam :D .

Nazalost necu bas nesto izvestavati,niko se ne seti da pocasti nekom kartom iz posla i sl.,a za 3400din za vece nista nije bilo za mene sa repertoara,guzva radi guzve mi nije vise gust.Pregledacu malo Youtube,cuo sam da je Duranduran bio iznenadjujuce dobar,neki sumnjaju i u malo pomoci matrice,nisu moj kap of tea cak ni kad su bili u svom prvom zivotu,tad sam bi napaljenik fan na Ziggy Stardusta,a njih su obozavale devojcice iz razreda.Nije mi smetalo da malo sa penzionerske klupe u Dunavskom parku usputno poslusam malo lakog Jazz-a.U principu se ceo grad pretvori u neki vid festivala,muzike ima svugde svako bi da malo paznje na sebe,mada su pokusaji neki ulicnih sviraca zaista ocajnicki.Kolika je guzvetina u gradu uvece ilustrovaci ti da sam kod onih opustelih basta koje smo prosli onomad cuo sinoc jednog egzitasa kako vice devojci "brzo tamo ,eno ga tamo jedan slobodan sto".

post-11818-0-95715300-1342254258_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

KIM GORDON I IKUE MORI

Kim%20i%20Ikue.jpg

"Prvoborci njujorÅ¡ke no-wave i noise scene, rokenrol shvaćen kao vrhunski art ispad. Kim Gordon iz Sonic Youth i Ikue Moti, nekada iz DNA, dolaze nam kao istinske elektriÄne furije"

Samo da podsetim - Kim Gordon (Sonic Youth) i Ikue Mori, Dom Omladine Beograd, u Äetvrtak u 21:30. Ulaz je slobodan.

Link to comment
Share on other sites

I? Smorio si se za medalju?

Koncert je bio mind-blowing, još sam pod utiskom, jbt, poslednji put mi je Burnin' Spear ovako protresao i presložio mozak. Još sam u transu od sinoć, i biću još. Ali moraš da znaš da je meni Kim Gordon jedna od najvažnijih žena u životu - zbog nje sam kupio gitaru...

Kim%20Gordon.jpg

Naravno da nije svirala Kool Thing niti sam to oÄekivao. SluÅ¡ali smo sat i kusur Äiste mikrofonije, Sonic rifova kroz desetine eho maÅ¡ina, Japanka je sve to pokrivala semplovima i "solirala" na sekvenceru. Kim je neumorno treskala gitarom po MarÅ¡alima, vukla je po podu, grebala žice o stalke. Iza se vrteo kaleidoskop video... joÅ¡ da smo imali neÅ¡to bolje od piva... Svetlana joÅ¡ ima ukrÅ¡ten pogled - kaže da je gledala Hendžu kako svira Glasa.

Sviđalo se to nama ili ne, sve bitno se danas dešava u Americi. A sve što Ambrozić dovodi u Dom Omladine treba gledati na neviđeno.

Edit: malo objektivniji prikaz je na http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=271&yyyy=2012&mm=07&dd=27&nav_id=629935

Link to comment
Share on other sites

Kim jednako dobro svira bas i gitaru. Ali zaista, na koncertima Sonic Youth je svirala bas - gitaru je prepuštala mužu

Muž je imao sopstvenu gitaru, a Kim je svoju prepuštala Lee Renaldu :)

Fala na prikazu koncerta.

Nisam otiÅ¡ao - smorila me priÄa o propusnicama koje je trebalo pokupiti u 15h, pa priÄa da su sve odmah razgrabljene, pa su se ljudi stavljali na nekakve spiskove, itd...

Na kraju, Äujem da se ulazilo bez problema?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...