Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Eh, taj album "British Steel"... Muzika moje mladosti :).

BTW, ja Whitesnake i ne vidim kao "heavy metal", vec kao "hard rock" band.

British Steel je jedan od legendarnih albuma a i ima dobar omot.

Ono sto su svirali na pocetku bilo je blize hard rocku, dok su posle zestoko rabili HM ikonografiju.

Kad sam bio klinac strasno sam se lozio na ovaj spot i foru sa gudalom. Sad tek videh da je plejbek u pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Naravno i tada se zuckalo da su gay

ÄŒekajte ljudi, bend nije gej niti je njihova muzika usmerena u tom pravcu. Halford je gej, to odavno nije tajna, ali to nema veze sa bendom i njihovom muzikom. Ne govorim ovo iz neke homofobiÄne pozicije, potpuno mi je svejedno, ali Äisto da razgraniÄimo stvari - Judas Priest nisu Village People.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da nema nikakve veze sa njihovom muzikom da li su gay ili nisu.

Naveo sam par detalja iz dokumentarca (i naveo izvor) kako je su te nitne

i koznjaci bili maco simbol tog doba a poreklo im je bilo sexy shop.

U tom kontekstu je isla moja prica.

Link to comment
Share on other sites

Čekajte malo, a koji je onda bend odgovoran za uvođenje helanki i natapiranih frizura (a i one bele duboke Puma patike)? Ne pratim HM pa zato pitam.

To je karikatura metala - hair/glam/pop metal, kako ko voli da zove. Imidž je sigurno u odreÄ‘enoj meri inspirisan New York Dollsima a popularisali su ga Hanoi Rocks, Motley Crue, Poison, Bon Jovi, Cinderella, Stryper, Def Leppard i drugi. Bele duboke patike su viÅ¡e odlika thrash metalaca koji su furali totalno suprotan fazon - street look (farmerke ili Å¡orcevi, patike, obiÄne majice...)

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio,

ja mislim da su bajkeri i rokeri forsirali tu pricu jos pre nego sto su postojali gay pride i sex shop-ovi :huh: .

Doduse, ne upraznjavam nista od gore navedenog, pa je moguce da sam blago neobavesten :-o.

A ovo sa helankama i meni lici na David Lee Roth-a...

Link to comment
Share on other sites

@Scorpio,

ja mislim da su bajkeri i rokeri forsirali tu pricu jos pre nego sto su postojali gay pride i sex shop-ovi :huh: .

Naravno, to je uniforma Hells Angelsa, a oni su harali dugo pre nego što je društvo sazrelo da prihvati homoseksualce i njihovu kulturu, modu itd.

ovo sa helankama i meni lici na David Lee Roth-a...

Istina, nisam se setio - ima tu puno Rothizma, mada ostatak VH nije bio toliko u fazonu.

Link to comment
Share on other sites

Hm, da.

Ta koza i nitne (ili u verziji Saxon-a "Denim and leather") su u pocetku bili deo macho/rokerske/bajkerske ikonografije, a zavrsili su na gay pride-u i u sex shop-u...

Spomenuta Jadranka je izjavila da je prestala da nosi kožnu jaknu jer su narodnjaci poÄeli da ih nose.ÄŒudni su putovi modni!

(Mis'im, nije prestala, vid'o sam je)

Link to comment
Share on other sites

Čekajte malo, a koji je onda bend odgovoran za uvođenje helanki i natapiranih frizura (a i one bele duboke Puma patike)? Ne pratim HM pa zato pitam.

Kao sto rece Ozzy glam scena USA zapadna obala, ali ne treba zaboraviti ni KISS koji su prednjacili u tome i zgrtali silnu lovu na konto kreveljenja, mada po meni nisu imali neke veze sa muzikom, uvek sam se pitao ko to slusa.

Link to comment
Share on other sites

Halford je gej, to odavno nije tajna, ali to nema veze sa bendom i njihovom muzikom. Ne govorim ovo iz neke homofobiÄne pozicije, potpuno mi je svejedno, ali Äisto da razgraniÄimo stvari - Judas Priest nisu Village People.

Naravno da nema nikakve veze sa njihovom muzikom da li su gay ili nisu.

OK, nisu samo gay. Neki su i pedofili. Mada mislim da taj jos cekica, tako da oni koji idu na 'cert sa klincima, nemaju razloga za brigu <_< .

Link to comment
Share on other sites

OK, nisu samo gay. Neki su i pedofili. Mada mislim da taj jos cekica, tako da oni koji idu na 'cert sa klincima, nemaju razloga za brigu <_< .

Dave Holland, stari bubnjar, nije u bendu već cca 20 godina. Čini mi se da je on ispao iz benda mnogo godina pre tog skandala. Ućorkiran je mada je izjašnjava kao nevin.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...