Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

...za sada sam pronashao samo ovo...

http://www.palicfilmfestival.com/component/content/article/38-slideshow/108-dobitnici-nagrade-underground-spirit.html

koliko mi je poznato svi koncerti su do sada bili besplatni tako da ce veroatno i ove godine biti...no ne drzhite me za rech za ove nastupe...hmmm provericu te javim...

dolazak je najavio i Gos'n Damo Suzuki (Can)sa subotichkim bendom Ludolf Neum i njegov paranormalni dzuboks

http://www.damosuzuki.com/

....e da i Jarboli dolaze...

Link to comment
Share on other sites

...evo informacije iz prve ruke-selektora... oba muzichara dolaze...svirace i bubnjar iz grupe Can sa jednim nemachkim muzicharem-to je zaseban koncert...ulaz je besplatan a i prevoz festivalskim busom je besplatan-pretpostavljam da ta linija vazhi iz Beograda i Noog Sada, mozhda i neki drugi gradovi-no to bi morali proveriti...koncerti su na otvorenom pored jezera Palic-Jedrilicharski klub...eto...

dobro doshli...pozdrav....

Link to comment
Share on other sites

Ide li jos neko na G.Burton-a,ja kupih kartu,bice i na dan koncerta sigurno(i prosli put je bilo).Cena karata je "simbolicna" 1200din,da nekom ne promakne.Ukoliko neko ide iz NS nek se javi da pristedimo malo na "drumarini",ima zasad 4 mesta u dizelki.

Link to comment
Share on other sites

Veceras pocinje međunarodni festival “Dani orgulja - Dies organorum”:

standard_634448339591763750.jpg

"Ovim izdanjem festivala Dani orgulja - Dies organorum – počinjemo drugu deceniju postojanja festivala, sigurni da se on definitivno pozicionirao u muzičkom životu našeg grada, a zahvaljujući ugledu i ličnom angažmanu eminentnih izvođača, i u muzičkim krugovima u inostranstvu.

Ove godine program Festivala je, može se reći, u znaku francuske orguljaške tradicije.

Njen najistaknutiji predstavnik danas, Olivije Latri će otvoriti Festival u sredu, 29. juna.

Olivije Latri je titularni orguljaš Katedrale Notr Dam u Parizu, profesor na pariskom Konzervatorijumu, i svakako jedan od najvećih svetskih orguljaša današnjice..."

Vishe informacija na: http://www.kcb.org.rs/Programi/Muzičkiprogram/Muzickinajave/tabid/1089/AnnID/1415/language/sr-Latn-CS/Default.aspx

Svi koncerti su besplatni, a odrzavaju se u katedrali Blazene Device Marije (Hadzi-Milentijeva 75, Beograd).

Pozdrav! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Vidim da je ovde malo drugacija ekipa sto se tice zanrova, ali da se pohvalim da u petak idem na koncert Whitesnake u Arenu.

Ne slusam ih u poslednje vreme toliko mnogo, ali mi je to bio omiljeni bend u srednjoskolskim danima, i red je da ih cujem uzivo, vrv je jedna od poslednjih prilika.

Kad sam kupio ulaznicu jos pre 2-3 meseca, znao sam da svira i Judas Priest sa njima, ali tada nisu najavili da ce svirati pun repertoar. Dakle bice to 2 cela koncerta to vece + domace predgrupe.

Nisam nesto odusevljen, kapiram da cu se smoriti dok ne izadje Coverdale. Judas-i su mi bezveze <_<

Link to comment
Share on other sites

Nisam nesto odusevljen, kapiram da cu se smoriti dok ne izadje Coverdale. Judas-i su mi bezveze <_<

Opa, podbadanje iz protivniÄkog tabora :order:grin:

NećeÅ¡ se mnogo muÄiti poÅ¡to su JP zvezde veÄeri, belouÅ¡ka nastupa kao predgrupa, prc.

Link to comment
Share on other sites

I oni tamo na sajtu Arene napisu najveci metal bend svih vremena, ko da sam ja juce poceo da slusam metal :screwy

Pa nisu mnogo pogreÅ¡ili, Judas Priest svakako spada meÄ‘u najveće, Å¡ta god ti mislio o njihovoj muzici. Kreirali su muziÄke i modne trendove u metalu tokom viÅ¡e od Äetiri decenije postojanja. Nisu pozicionirani visoko na mojoj listi prioriteta, Äak ni kad govorimo samo o metal svetu, ali proÅ¡etaj meÄ‘u najvećim imenima metala u poslednjih 20, 30 ili viÅ¡e godina i pitaj ih za inspiraciju - retko ko će preskoÄiti da navede Prieste. Halford je u naponu snage bio izvanredan pevaÄ, jedan od najboljih dok KK Downing i Glenn Tipton predstavljaju sinonim za opasan gitarski duo. Metal sluÅ¡am dobar deo svog života i veoma dobro znam gde JP stoje u poretku stvari i zaÅ¡to se tu nalaze.

Whitesnake je imao solidan poÄetak sa klasiÄnim, mada ne naroÄito originalnim hard-rockom da bi se ubrzo pretvorio u MTV hair "metal" ljigu sa kolima, plavuÅ¡ama i natapiranim frizurama. Ne govorim ovo da bih protivureÄio, jednostavno - tako stoje stvari.

Kada ti već leže coveri, try this (svideće se i Buji). :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ne osporavam ja njih kao svirace i vokal. Meni se jednostavno ne svidja njihov opus.

Ovih dana sam stvarno probao da slusam, ali ne ide...

Whitesnake je na pocetku furao glam rock, ili kako se vec to zove. Eto, meni se ni to ne svidja, bilo mi je previse meko i njanjavo. Onaj album Whitesnake iz 87. gde su bukvalno sve pesme hitovi je preokret. I njihov repertoar se i sastoji iz tih pesama, plus Ain't no love... i one 2 pesme od Deep Purple. U petak ce verovatno progurati neki novi singl...

E, Ozzy, jos da te pitam u vezi Judas-a, kakva je to prica da su oni prvi gej metal bend?

Link to comment
Share on other sites

To je privatna priÄa, koja nema nikakve veze sa muzikom :rolleyes: , ali objaÅ¡njava zaÅ¡to je Halford stalno u koži i nitnama :wink:

@OzZy, na JP sam nailazio, povremeno, i nisu mi mnogo interesantni, manje od Iron Maiden (viÅ¡e od :ruganje Whitesnake) no, znam da su znaÄajni i da se svi kunu u njih.Jesu li, ikad, dostigli ili se približili nivou popularnosti koji su imali Maiden-i u svom hay day-u?

@Nikola_G, poslušaj ovo!

cuernos.gif

Link to comment
Share on other sites

@OzZy, na JP sam nailazio, povremeno, i nisu mi mnogo interesantni, manje od Iron Maiden (viÅ¡e od :ruganje Whitesnake) no, znam da su znaÄajni i da se svi kunu u njih.Jesu li, ikad, dostigli ili se približili nivou popularnosti koji su imali Maiden-i u svom hay day-u?

I meni su Maideni daleko bliži tj. draži od Priesta, tu nema priÄe. Å to se popularnosti i tiraža tiÄe, verujem da su u nekom proseku bliski, a mislim da je Priest na vrhuncu slave bio Äak ispred Maidena.

Link to comment
Share on other sites

I meni su Maideni daleko bliži tj. draži od Priesta, tu nema priÄe. Å to se popularnosti i tiraža tiÄe, verujem da su u nekom proseku bliski, a mislim da je Priest na vrhuncu slave bio Äak ispred Maidena.

Jbg, ja sam celu tu fazu propustio.Iz Sabbath-a sam skoÄio pravo u Slayer.

A posle sam odustao.

Link to comment
Share on other sites

Nekoliko napomena:

Judas Priest sigurno je imao vise uticaja na razvoj metala nego Whitesnake, smatraju se uz Black Sabath rodonacelnicima metal muzike. Kao sto je rekao Ozzy diktirali su modne trendove u HM sa svim onim koznjacima i kopcama kojih je bilo sijaset, a sto je najbolje sve su to nabavljali u lokalnom sex shopu. Naravno i tada se zuckalo da su gay ali to nije bilo zvanicno tako da ih je more fanova sledilo njihov stil. Sada se matori metalci smeju ko im je bio uzor, o tome tada niko nije razmisljao. (Izvor: Seven ages of Rock - episode 4).

Whitesnake se nebi mogao nazvati glamom, Coverdale je je dosao iz Purpla tako da je tu vise imalo uticaja Purpla nego bilo cega drugog tek sredinom 80-tih se formira taj tvrdi Whitesnake zvuk i naravno i legendarni album iz '87 Whitesnake - bezbrojno puta sam ga preslusao i jos uvek imam Jugotonovu kasetu. Posle toga je dosao Slip of the Tongue na kom svira Steve Vai, ako se dobro secam album je bio gotov pre njegovog dolaska ali su ga ponovo uradili da bi Vai odsvirao sve deonice, ako je verovati Jadranki Jankovic. Ako nista taj album je bio savrseno dobro isproduciran a oko njegovog kvaliteta su se lomila koplja.

Mislim da ce biti dobar provod na koncertu i stvarno zavidim ovima koji ce da mu prisustvuju, retka prilika da se vide odlazece legende HM.

:bacanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...