Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Niko da kaze sustinu problema:

Mi smo bre bili supermeni u tim godinama a i nashi starovi su umeli da se rokaju pametno.

Ove danasnje generacije su katastrofa, nisu vishe ni za q***!

U slucaju navedene umetnice to se moze bukvalno shvatiti.

Unistishe sve ti komjuteri i tehnologija, 'bem im ja mater. :)

Link to comment
Share on other sites

Bane Gluvakov je sin Äoveka koji me pre Äetvrt veka "navukao" na velike zvuÄnike i jaka pojaÄala (DuÅ¡an "Tubaćin" Gluvakov), a Bane (Branislav) je sa 10 godina svirao gitaru skoro kao Eddie Van Halen.

Oni su naši (seoski) idoli!

Svake "Velike Gospojine" Bane svira u ćaletovom kafiću, a mi se razbijamo od piva (i muziÄkih želja)!

Ah, da, Bane povremeno svirucka za Van Gogh...

Da, rekoše mi da je Crepajac.Dobra svirka, šteta što nije bilo više ljudi.

Dakle, joÅ¡ jednom, preporuka.Zabavan repertoar i odliÄni muziÄari, Å¡ta ćete viÅ¡e.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam, otkazala je celu turneju.

---------------------

Niko da kaze sustinu problema:

Mi smo bre bili supermeni u tim godinama a i nashi starovi su umeli da se rokaju pametno.

Ove danasnje generacije su katastrofa, nisu vishe ni za q***!

U slucaju navedene umetnice to se moze bukvalno shvatiti.

Unistishe sve ti komjuteri i tehnologija, 'bem im ja mater. :)

Nije baš tako, vidim, Hendrix, Janis i Morrison imaše lepu i dugu karijeru.<_<

Link to comment
Share on other sites

.

http://pescanik.net/content/view/7089/129/

Nož u srcu

Biljana Srbljanović

20.06.2011.

Ama, Å¡ta ste hteli? "Dobro veÄe Beograde, idemooo, ruke gore?!" Je l bi vam to bio "nastup"?

Kao prvo, Amy Winehouse nije pevaÄica. Svetlana je pevaÄica. I kod nje je, na ispraćaju za mardelj, publika sto posto bila "ispoÅ¡tovana". Amy je, naprotiv, boginja, biće iz svemira, Å¡to posrće pod teretom života, a Beograd, nažalost, nije razumeo da je prisustvovao dirljivom trenutku istorije. Amy je vrhunska umetnica, u dugom nizu autodestruktivnih genija, nije roÄ‘ena i ne postoji da bi Dulić pleo nogicama, a VIP pokazao Å¡ta je juÄe uÄio na Äasu engleskog. Ona se upalila, sama od sebe, i sada nestaje pred naÅ¡im oÄima, isparava, topi se, pretvara u atomski broj 79. Hejtovati nastup je kao kad bi prisustvovao trenutku u kojem Van Gog sebi seÄe uvo, a tebi bed, jer ti prska limfu na irise. Kvari ti dekoraciju i baÅ¡ fine one boje. Ili kad bi tražio da ti vrate pare, jer ti je Captain Kelly prekinuo koncert u New Havenu.

Noćas je Beograd video istoriju, youtube sa "Just Friends" treba predati u arhiv MSU, da se Äuva kao vredan dokument. Mene sve ovo podseća na "The Last Sitting-u" Bert Sterna, poslednju seansu fotografisanja Merilin Monro, samo nekoliko nedelja pred njenu fiziÄku smrt. Fotografije je naruÄio Vogue, i objavio ih dan nakon njene smrti, i na njima se vidi sve: i zaÅ¡to je živela i zaÅ¡to je umrla, sav njen užas i lepota, i sasvim svež ožiljak od operacije žuÄi i straÅ¡na tuga tog blistavog bića. Merilin se, tokom slikanja, nekoliko puta toliko napila, da je sate prespavala i ti su trenuci najdirljiviji. Posle je lakom za nokte žvrljala po negativima koji joj se nisu dopali, i te su slike najlepÅ¡e. Mrzeti noćaÅ¡nju Amy je isto kao kad bi u fotoÅ¡opu obrisali rez na stomaku Merilin. Jer bi ti se potpisan print na zidu gajbe baÅ¡ lepo slagao uz Poltronu Frau, ali ti je ožiljak baÅ¡ onako bljak.

U kakav blaziran mejnstrim se ovaj grad pretvorio? Kakav nepodnoÅ¡ljiv linÄ svih medija jednog genija na kolenima, kakva sabornost u Å¡utki, i svi su tu, kao kod Konuzina na žuru. Å ta je lakÅ¡e od toga? NiÅ¡ta. A Å¡ta je teže? Život sav.

Dobro veÄe Atina. Dobro veÄe Njujork. "Well, I'm the Crawlin' King Snake/ And I rule my den", ko to ne razume, niÅ¡ta ne razume. U stvari, ipak razume neÅ¡to: "Dobro veÄe, Ofenbah."

PS: Nisam rok kritiÄar, niti je ovo prikaz koncerta. Ja ulažem u Amy, tako Å¡to kupujem karte, da ima za Å¡ta ona hoće. Poslednji put sam je Äekala u Parizu, kad je bend sa scene objavio da neće doći. I ovaj put sam kartu uredno kupila, al sad ja nisam doÅ¡la. Znala sam Å¡ta je alhemija i da će se evaporirati. Ko je iÅ¡ao da Ä‘uska, taj je promaÅ¡io dogaÄ‘aj. Amy je kometa. Mogla bi si zabosti olovku u srce, prosuti ga preko scene, da li bi te to zadovoljilo? It's only rock and roll, but I like it.

PeÅ¡Äanik.net, 20.06.2011.

Link to comment
Share on other sites

@Kuja

Beskrajno glup i proizvoljan tekst koji sam već komentarisao na drugim mestima pa se neću ponavljati.

Na momente verovatno jeste preteran, ali ga nije lose procitati, ako ni zbog cega drugog a ono barem kao protivtezu glupostima kojih ima dosta u komentarima po jutjubu i raznim forumima.

Cisto da se dovedemo negde na sredinu.

Pola otpisujem na poznat Biljanin stil, cesto u euforiji zna da se pomalo zanese,

ali kada ta preterivanja i ukrasavanja sklonimo na stranu, cesto ume da ubode po koje zrno sustine voleli je ili ne.

Cinjenica je - narkomanka Ejmi je daleko od narkomanke Bili Holidej, ali joj nekako ipak, kako da kazem, donekle "verujem".

Naravno mnogo manje nego Bili, ali nemerljivo mnoooogo vise nego ranije pomenutoj Zaz: :)

"Ako mi date apartman u Ricu,ne zelim ga

Sanelov nakit,ne zelim ga

Ako mi date limuzinu,sta da radim sa njom?

Ako mi ponudite osoblje, sta da radim sa njima?

Vilu u Neusatelu, to nije za mene

Ako mi ponudite Ajfelovu kulu, sta da radim sa njom?

Ja zelim ljubav, radost, dobru volju

Vas novac me nece uciniti srecnom

Zelim da umrem sa rukom na srcu

Hajde da zajedno otkrijemo moju slobodu

Zaboravite sve svoje predrasude

Dobrodosli u moju stvarnost."

Idi begaj! :D

Ne znam samo kojem pi ar geniju je palo na pamet da je uporedi sa Edit Pjaf!?!

.

Link to comment
Share on other sites

@Kujo,

zamisli da treba da prodas Zaz nekom van Francuske, recimo Ameru?

Sad nije da ti svi ljudi ne znaju nista o Francuskoj, vecina njih zna da je Napoleon poznata vrsta sira. Neki su mozda i culi za Edit Pjaf.

Dakle - Edit Pjaf.

To ti je kao ovaj "humoristicki" program na americkoj TV.

Sta prodati prosecnom retardu koji mozda nikada nije izasao iz svoje savezne drzave, pa cak ni county-ja, jede u McDonalds-u i ludo se zabavlja uz TV emisije sa nasnimljenim smehom?

Znaci, brate, Srbi, Srebrenica, Yugoslovakia, Serbedzija...

Link to comment
Share on other sites

Sushtina:Koga zabole za mishljenje Biljane Srbljanovic,samoproklamovane spisateljice (dobijem dijareju kad chujem taj fancy izraz),koja kao supruga francuskog ambasadora u Azerbejdzanu nama objashnjava shta smo to gledali,a da nismo ni svesni.A,da...nije ni bila na koncertu,nego to ona onako,iz glave... :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Ne znam samo kojem pi ar geniju je palo na pamet da je uporedi sa Edit Pjaf!?!

Tamo pre nekoliko meseci, kad se "onaj" spot pojavio kod nas, ko god ga je Äuo (a, da ga znam) pomenuo je Edith.

I sam mislim da su takva poreÄ‘enja bila neminovna i logiÄna (nikakav PR nije morao tu niÅ¡ta da radi).

Druga je stvar što je već preslušavanje albuma izduvalo sve balone, pa i onaj naduvan prvom pesmom.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...