Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Bez veze, naÅ¡i ljudi se tako lako popale na neku izlizanu glupost, samo da je nahajpovano meÄ‘' rajom... Ulazim u taxi, drajver sluÅ¡a neku grozotnu ljigavÅ¡tinu, nakon izvesnog vremena Å¡alta skalu i zaustavlja se na Zaz, nakon Äega sledi obrazlaganje te visoke poetike i originalnosti blah blah (Äuo od nekoga). Predvidiva tralala melodija, proseÄan vokal, kliÅ¡eizirana lirika... zapravo niÅ¡ta straÅ¡no, ali daleko od toga da zavreÄ‘uje ovakvu pažnju, obiÄno pomodarstvo i povrÅ¡nost.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sa Äime prvo da se ne složim. Vokal proseÄan? U smislu liÄi na većinu drugih? Meni baÅ¡ prija malo "prljavog" i hrapavog glasa. Ne kažem da ne postoji sliÄan ženski vokal, ali ja nisam aktivno sluÅ¡ao niÅ¡to sliÄno i za mene je ovo prijatna promena. Naravno krajnje subjektivno, nekom sa drugom sluÅ¡alaÄkom istorijom ovo je možda "već viÄ‘eno".

Lirika... tome obiÄno posvećujem najmanje pažnje, pogotovo ako je na jeziku koji ne razumem.

Ne znam Å¡ta je taksista priÄao, ali ja uglavnom ne analiziram tako ono Å¡to sluÅ¡am - ako mi se sviÄ‘a - sviÄ‘a mi se i sluÅ¡am bilo to popularno ili ne. A ove godine mi se joÅ¡ niÅ¡ta nije ovako svidelo i jedva Äekam koncert. I kad god je pustim osetim pozitivnu energiju i krenem da pevuÅ¡im. Zar treba da prestanem samo zato Å¡to ima brdo fanova odavde na fejsbuku? Nije me niko hajpovao da mi se svidi, nisam nikad video na televiziji niti Äuo na radiju, a ni Äitao u novinama. Dobio sam link pre par meseci, posluÅ¡ao, odmah mi se svidelo i tek sam skoro video da je kod nas postala toliko popularna. Pa bio bi najveći snob da posle tog saznanja prestanem da je sluÅ¡am jer je to sad pomodno.

Link to comment
Share on other sites

To sam napisao zato Å¡to situacija i jeste neobiÄna - gledajući te komentare stiÄe se utisak da je u srbiji popularnija nego u francuskoj. ZaÅ¡to je tako i zaÅ¡to se kod nas toliko primilo? Ko bi ga znao... Samo na osnovu toga nagaÄ‘am da će koncert biti posećen viÅ¡e nego njeni koncerti kod kuće. To i jeste malo iznenaÄ‘ujuće, zar ne?

Pogledaj ovo uliÄno izvoÄ‘enje i kaži da te nije bar malo "ponelo":

Link to comment
Share on other sites

Bez veze, naÅ¡i ljudi se tako lako popale na neku izlizanu glupost, samo da je nahajpovano meÄ‘' rajom... Ulazim u taxi, drajver sluÅ¡a neku grozotnu ljigavÅ¡tinu, nakon izvesnog vremena Å¡alta skalu i zaustavlja se na Zaz, nakon Äega sledi obrazlaganje te visoke poetike i originalnosti blah blah (Äuo od nekoga). Predvidiva tralala melodija, proseÄan vokal, kliÅ¡eizirana lirika... zapravo niÅ¡ta straÅ¡no, ali daleko od toga da zavreÄ‘uje ovakvu pažnju, obiÄno pomodarstvo i povrÅ¡nost.

Link to comment
Share on other sites

Ozzy, vidim ideÅ¡ na Whitesnake i Judas Priest. To je mnogo bliže onome Å¡to inaÄe sluÅ¡am, mada sam obe grupe sluÅ¡ao samo povrÅ¡no. Možda bi i otiÅ¡ao da nisam do sad već ispratio toliko gerijatrijskih koncerata. Sad ću sa Zaz malo da proÅ¡aram po neÄem mlaÄ‘em i sasvim drugaÄijem.

Link to comment
Share on other sites

Ozzy, vidim ideÅ¡ na Whitesnake i Judas Priest. To je mnogo bliže onome Å¡to inaÄe sluÅ¡am, mada sam obe grupe sluÅ¡ao samo povrÅ¡no. Možda bi i otiÅ¡ao da nisam do sad već ispratio toliko gerijatrijskih koncerata.

Idem da žrtvujem poneko pivo i ispratim rock legende (JP) sa scene. Neuporedivo bi mi viÅ¡e znaÄilo da sam ih mogao gledati pre 20+ godina ali Å¡ta je tu je... bolje i to nego... :-D

Link to comment
Share on other sites

Ozzy , Whitesnake sam gledao na Super rock festivalu 90 - e u Mannheimu , tacnije 1 sept.To je bila postava kada je svirao Steve Vai , a Judas Priest sam gledao 1988 u Minhenu i to je bilo stravicno dobro .Da se vratim na Whitesnake i taj koncert ( imali smo photo pass )i jednu zanimljivost .Na tom koncertu su nastupali ovim redosledom : Thunder , Wixen , Ronnie James Dio , Aerosmith i kao glavne zvezde Whitesnake .Zanimljivo je da je na ulazici pisalo samo WHITESNAKE & more !!!( posedujem ulaznicu pa cu je kopirati i postaviti , a takodje i za Judas P. ) .2006 sam bio u vip-u sa Lotketom i Kraljevskim pa sam se i slikao sa Nekim clanovima grupe Whitesnake .( e sada bi onaj nas kolega rekao pa da ti si to video , a njemu sam poslao sliku na kojom sam sa Doug Macleodom )

Link to comment
Share on other sites

naravno, ja sam danas pustio za vreme dorucka i odvrnuo do daske. jedini problem sa amy je sto je slavna, a da je back to black izdata za neku opskurnu etiketu iz memfisa, bila bi proglasavana za klasik. prvi album nije dobar ali drugi jeste:)

zbrujic, pa bice raspad, saplitanje o kablove i opremu, prekidanje pesama, pogled u prazno u daljinu i taj rad, ali nema veze. rokenrol!

Link to comment
Share on other sites

Upravo doshao sa Amy...shta reci,tuga.Da ne bih preprichavao,i ponovo se nervirao:

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/dzet_set_svet/story/165488/Dobar+bend%2C+za+Ejmi+vreme+za+%22Rehab%22.html

Ukratko,najgori koncert kome sam prisustvovao u zivotu,a broj koncerata na kojima sam prisustvovao je prevalio chetvorocifren broj. :evil:

Sad ce da se nadju uvek pametni...."Znao sam,ochekivao sam,bash mi je drago,bash ste ovce..." :nono

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...