Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Ovaj post sigurno nece znaciti puno vecini ljudi,no moram se pohvaliti,berlin,koncert gorillaz,karta u ruci,60 eur,karta za german wings tu negdje takodjer,jedino mi se ne dopada sto njemci plase narod govoreci im da ne idu na mjesta gdje se okuplja puno ljudi zbog straha od teroristickog napada,ha...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sinoć u Rexu (pounjenom), Hauschka (Volker Bertelmann), pijanista, pojaÄan ekipom domaćih (mladih) gudaÄa priredio sentimentalno i romantiÄno putovanje.

Muziciranje lirsko, bez nepotrebnih egzibicija, dinamiku su održavali duboki gudaÄki pasaži, ili maestrove povremene igrarije na klaviru koje koketiraju sa techno-ritmikom.

Hauschka se osim priÄom izmeÄ‘u tema i diskretnim upravljanjem, nije izdvajao iz orkestra - uostalom, klavir je ravnopravno tretiran sa drugim instrumentima i na poslednjem albumu Foreign Landscapes (teme sa tog albuma Äinile su glavni deo sinoćog repertoara).

Na izlazu i cd-ovi i vinili sva tri albuma.

Pazario upravo taj poslednji, sa željom da deo atmosfere od sinoć prenesem u svoju sobu.

InaÄe, dodatno poÅ¡tovanje Volkeru Bertelmannu: Äovek komponuje i svira svoju muziku, ali je istovremeno i snimio i miksovao album (zvuÄi odliÄno) i objavio ga na sopstvenoj etiketi!

Link to comment
Share on other sites

Sinagoga, 20,00

Novi Sad,

Sinagoga 15.12. 20h

Ciklus koncerata KLASIKA ZA SVE

Koncert

Simfonijskog orkestra Akademije umetnosti i Vojvođanskog mešovitog hora

Dirigent: Andrej BURSAĆ

Solista: Rita KINKA

Program: Mozart, Beethoven

Ulaz slobodan.

Nesto kasnije ovog mesecaČ

Acapela koncert Boluki Brothers

29.12.2010. Sinagoga 20h

Izuzetno cenjen u svetu ozbiljne muzike, ali i džeza i popa, senzacionalni vokalni kvratet iz Mađarske BRAĆA BOJKI nastupiće u ciklusu „Božićno-novogodšnji koncerti“.

„Braća BOJKI“ a cappella Å¡ou je naziv atraktivnog programa kojim će se ovi umetnici predstaviti publici, slobodno se krećući kroz razliÄite muziÄke pravce kao Å¡to su klasika, gospel, džez i pop.

„Braća BOJKI“ (The Bolyki Brothers) su na muziÄkoj sceni već viÅ¡e od dvadeset godina. Njihov jedinstveni zvuk, fini humor i prirodno vladanje scenom uzdigli su ih za kratko vreme do statusa zvezda i izvan matiÄne zemlje. Postigli su ogroman uspeh na MeÄ‘unarodnom takmiÄenju a cappella ansambala „Vokal Total“ u Gracu (Austrija) 2005, gde su osvojili prvu nagradu u kategoriji džez muzike i zlatnu diplomu žirija!

Sarađivali su sa slavnim umetnicima kao što su Al Di Meola, Džoni Keš (Johunny Cash) i „Braća Holms“ (The Holmes Brothers) – koji su nekoliko puta proglašeni za bluz grupu godine u SAD...

Uostalom malo poslusajte

Informacije,o koncertima kartama ujedno i nacin da se malo bolje informise o desavanjima u N.Sadu-koristan link http://www.muzickaom...p?cid=1&lang=rs

Link to comment
Share on other sites

Za sve koji planiraju da idu na preostala dva koncerta Stefanovski/Milenkovic,neka se pripreme za dva i po sata vrhunske svirke,jer bi vecheras bilo fenomenalno...da nije vec chuvenih tonaca koji rade tonske majstorije u Sava Centru.Daklem,Vlatko Stefanovski Trio+Stefan Milenkovic+ specijani gost (koji je svirao 3/4 koncerta) Vasil Hadzimanov.Svirka 10/10,repertoar 8.5 (Klasichan Vlatkov, sa dodatim obradama klasichnih "hitova" tipa E.Satie,i josh poneshto,da ne otkrivam sve).Vasil u extra raspolozenju,bubnjar takodje,basista ubica...ali se to vec odavno zna.Stefan Milenkovic izuzetno spretan i raspolozen u svim jazzolikim kombinacijama (sviraju stvari Mahavishnu Orchestra),kao i u standardnim makedonskim narodnim pJesmama.

U publici Djilas,Djelic,i raznorazni quazi likovi.Odlichna ponuda cica svih uzrasta! :facehearts

Link to comment
Share on other sites

Za sve koji planiraju da idu na preostala dva koncerta Stefanovski/Milenkovic,neka se pripreme za dva i po sata vrhunske svirke,jer bi vecheras bilo fenomenalno...da nije vec chuvenih tonaca koji rade tonske majstorije u Sava Centru.Daklem,Vlatko Stefanovski Trio+Stefan Milenkovic+ specijani gost (koji je svirao 3/4 koncerta) Vasil Hadzimanov.Svirka 10/10,repertoar 8.5 (Klasichan Vlatkov, sa dodatim obradama klasichnih "hitova" tipa E.Satie,i josh poneshto,da ne otkrivam sve).Vasil u extra raspolozenju,bubnjar takodje,basista ubica...ali se to vec odavno zna.Stefan Milenkovic izuzetno spretan i raspolozen u svim jazzolikim kombinacijama (sviraju stvari Mahavishnu Orchestra),kao i u standardnim makedonskim narodnim pJesmama.

U publici Djilas,Djelic,i raznorazni quazi likovi.Odlichna ponuda cica svih uzrasta! :facehearts

'Ajd' i ja da se zapljunem... IzaÅ¡ao sam sinoć posle 4. stvari i odsluÅ¡ao ostatak koncerta na bezbednoj udaljenosti uz pivo i grickalice, a razlog - Stefan Milenković. Mislim da treba ipak da se drži svog klasiÄnog repertoara, jer to Å¡to je vrhunski klasiÄni muziÄar ne Äini ga automatski talentovanim za jazzy improvizacije, mada sam nekako oÄekivao da će se ipak malo bolje snaći u balkanskim etno melodijama i neparnim ritmovima kao neko ko je roÄ‘en na ovim prostorima. Na momente je kakofonija bila prosto neizdržljiva, beskrajna glisanda i cijukanja Stefanove elektriÄne violine, arpeÄ‘a koja veze nemaju sa harmonskom, a povremeno i ritmiÄkom podlogom, unisona svirka koja je to bila samo u momentima dok je svirana klasika i neke jednostavnije melodije, terce gde im nije mesto... Vlatko standardno fenomenalan, prosto, to Å¡to radi, radi najbolje na svetu, ali opet, niÅ¡ta Å¡to već nije viÄ‘eno mnogo puta do sada, ukljuÄujući i podilaženje publici sa "Gipsy song". Onoliko koliko sam Äuo Vasila kroz zatvorena vrata SC bilo je sasvim dovoljno, taj spoj vrhunske edukacije i uroÄ‘ene muzikalnosti se prosto Äuje posle prva tri odsvirana takta. Basistu i bubnjara ne bih komentarisao, kada nekog ne primetim, ne mogu ni da komentariÅ¡em... InaÄe, poreÄ‘enje sa Mahavishnu Orchestra je prosto neumesno, uostalom, gledao sam McLauglina i Shakti davne 1977. u hali "Pinki" i to je prosto neki drugi svet, a bilo je i tu violine, i table, pored Johnove neobiÄne gitare... A možda je sve ovo moja frustracija iz mladosti zbog profesora violine koje bi me za svaki falÅ¡ ton zveknuo gudalom po prstima... Da je moj profa sinoć bio na koncertu, mislim da bi bilo posla za Ortopediju na Banjici onoliko... :wink:

Link to comment
Share on other sites

InaÄe, poreÄ‘enje sa Mahavishnu Orchestra je prosto neumesno, uostalom, gledao sam McLauglina i Shakti davne 1977. u hali "Pinki" i to je prosto neki drugi svet, a bilo je i tu violine, i table, pored Johnove neobiÄne gitare...

Ne znam ko je poredio ishta sa Mahavishnu Orchestra?Samo sam pomenuo da su svirali stvar sa prvog albuma.Usput,i ja sam bio u Pinki-ju te 77' :wink: .Kao i na svim svirkama McLaughlina u Beogradu.Mada,svirka grupe Shakti i Mahavishnu Orchestra se (po)prilichno razlikuje.Cenim da je kjuchno bilo shto si svirku pratio van mesta deshavanja.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko je poredio ishta sa Mahavishnu Orchestra?Samo sam pomenuo da su svirali stvar sa prvog albuma.Usput,i ja sam bio u Pinki-ju te 77' :wink: .Kao i na svim svirkama McLaughlina u Beogradu.Mada,svirka grupe Shakti i Mahavishnu Orchestra se (po)prilichno razlikuje.Cenim da je kjuchno bilo shto si svirku pratio van mesta deshavanja.

Saglasan sa komentarom na Shakti i Mahavishnu, pretty different worlds, analogija se odnosila samo na to kako violinu kao instrument nije baÅ¡ jednostavno uklopiti u sve vrste muzike, ali može... A to Å¡to sam sinoć od 4. pesme pratio koncert van sale, ne znaÄi da nije bilo dovoljno da Äujem svirku kako treba, prosto, u sali je bio preiritantno za moj ukus, ja brate volim da izaÄ‘em s koncerta sa kezom od uva do uva, i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...