Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Jeff Beck ima super gilje! A i ona "domacica" "isamara" bas, ni kriv ni duzan...

Salu na stranu, JB je dokazao da je "musician's musician".

Nisam se puno muvao, a video sam Furdu, Antona (Partibrejkers), Crnketa (Point Blank)....

Mislim da je ovo bio koncert sa najvecim mogucim procentom muzicara u publici...

Link to comment
Share on other sites

Nije isto, znam, serotonin = smirenje i zadovoljstvo, adrenalin = uzbudjenje (a valjda i neko zadovoljstvo, barem kod ovisnika).

Ali kad vec pravimo glagole...

Inace, sto se styling-a tice, retko smesna ekipa. JB se vratio u fazu "Faces", klavijaturista sa nekim kvazi-trilby sesirom, vesela domacica i bubnjar-bucko :klanjanje.

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da iz svega prethodno navedenog (necu komentarisati na koji nacin) neko ko nije bio na koncertu Jeff Beck-a, nema, ama bas nikakvu predstavu kako je bilo... Svoje odusevljenje ne mogu preneti tako dobro kao sto je ovde http://www.dobrevibracije.org/Section/k ... 0beck.html

Mislim da g-din Beck nije zasluzio sprdnju na ovom forumu

Hvala mu i kompletnoj ekipi, narocito ritam sekciji :)

Kao moj skroman prilog, evo jedne fotke (a imam ih mnooogo)

post-1142-128511100528_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Npr. Poslednje vece (09.07 u Kolarcu) deluje odlicno...

Par utisaka:

09. Jul 2010.

Kolarčeva zadužbina, Beograd

7. BEOGRADSKI MEĐUNARODNI ČELO FEST (3-9.7.)

zatvaranje

CAMERATA SERBICA

Dirigent: Biljana Radovanović

Violončelisti:

NEMANJA STANKOVIĆ (Davidov - Koncertni Alegro op.11)

DRAGAN ĐORĐEVIĆ (Sen-Sans - Koncert za violončelo br.1 a mol, op.33)

KRISTIJAN PJER LA MARKA (Dvoržak - Koncert za violončelo u ha molu, op.104)

Za pocetak, pohvalan je izostanak "besplatnih karata", koji je omogucio da se sala "Kolarca" koliko-toliko disciplinovano popuni publikom, bez obaveznog stampeda i guranja...

Veoma dobro odsviran koncert uz odlicno dirigovanje. Licni favorit, Dvorzakov koncert za violoncelo - odlican! :) Ako bi se neshto moglo zameriti, bio bi to eventualno za moj ukus jedva primetan manjak "razigranosti" u finishu treceg stava...

Zao mi je shto sam prevideo Bah-ove svite za celo 5-og :heat Program je ipak trebao biti prergledniji.

Link to comment
Share on other sites

Solomon Burke i Manu Dibango :D:D .

Bio na koncertu Mano Dibanga,kad je bio malo mladji,cesto ga gledam na Mezzo :D

Nego mene privlaci nesto i Terje Rypdal-sjajan muzicar.

Ako se otkaze Al Jarreu na jazz festivalu u Slovackoj mozda i palim dizelku za Nis,festivalski izbor ove godine u Nishvillu je za respect.

Sto bi Solomon rekao evribadi nid sambadi...

Link to comment
Share on other sites

Ne stigoh da se javim u subotu uvece (prs'o wireless u hotelu u Oslu :D ).

Dakle, Toto - Biri, Norveska 24.07.2010 :D

Ne znam zasto su izabrali hipodrom u vukojebini, ali znam da su posteno namucili ljude da dodju tamo, a bilo ih je 3-4.000 (toliki je bio kapacitet prostora). :D

Koncert je bio sjajan, dosta bolji od onog iz Beograda, ozvucenje odlicno, Joseph Williams (inace moj omiljeni Toto pevac) je sjajno otpevao iako mu se glas promenio posle 20+ godina, Lukather standardno dobar, raspolozen, Paich je ludovao po bini, Steve Porcaro takodje vidno raspolozen, Nathan East je djipao sa povredjenom nogom ( :D )...

Predgrupa je bio Manfred Mann's Band, takodje dosta dobra svirka. :D

Svirka (Toto) je trajala 100 minuta, nije bilo guitar solo-a kao ni drum solo-a samo kraci Paich Porcaro solo. Svirali su dosta stvari koje ranije nisu svirali ili su retko svirali uz nezaobilazne hitove...

Evo i par slika (prva je moja ostale su sa neta).

img2974in.jpg

post-5038-128511107442_thumb.jpg

post-5038-128511107457_thumb.jpg

post-5038-128511107468_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

"Zemlja gruva" veceras u 19h, teatar na Savi, Blok 45, Novi Beograd... kao zagrevanje za Novobeogradsko leto 2010...

[attachment=0]NBGDLeto10-Program.jpg[/attachment]

Hvala na informaciji :oops:. Vlatko,Atomsko Skloniste,Jovan Maljokovic :o .Lens Lopez nisam cuo za njega,ali volim bluz(tako da cu verovatno otici).Koliko ce kostati karte ili je ulaz besplatan ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...