Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Zanimljiv program u najavi na ovogodišnjem Mikseru

Za odabir muziÄkih izvoÄ‘aÄa koliko mi je poznato bio je zadužen (bar delom) Gordan Paunović.

Neko vreme sam se pitao Å¡ta je s' tim Äovekom, jer...

Možda se joÅ¡ neko seća nadahnutih tekstova koje je GP pisao za magazin Ritam tamo negde s' kraja osamdesetih i poÄetka devedesetih godina proÅ¡log veka.

Znam da je tokom devedesetih bio zaražen DJ-ingom, da ga je progutao mrak elektronske muzike i iskreno - bi mi žao Äoveka.

Neke glasine koje su zadnjih godina stizale do mene govorile su da se posvetio gastronomiji.

No, evo ga u akciji...

Link to comment
Share on other sites

Za tebe sam siguran da su ti pred spavanje Äitali Paunovićeve tekstove o Marvinu Geju.

:talasi

Ne baÅ¡, ali pamtim jedan dobar pregled Sijetl i SUB POP scene (Mudhoney, Tad, Green River, Soundgarden, Nirvana pre nego Å¡to su okrenuli svet naopaÄke...) Rispekat za staru Å¡kolu, kad već moram eksplicitno. :bacanje

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv program u najavi na ovogodišnjem Mikseru

Za odabir muziÄkih izvoÄ‘aÄa koliko mi je poznato bio je zadužen (bar delom) Gordan Paunović.

Neko vreme sam se pitao Å¡ta je s' tim Äovekom, jer...

Možda se joÅ¡ neko seća nadahnutih tekstova koje je GP pisao za magazin Ritam tamo negde s' kraja osamdesetih i poÄetka devedesetih godina proÅ¡log veka.

Znam da je tokom devedesetih bio zaražen DJ-ingom, da ga je progutao mrak elektronske muzike i iskreno - bi mi žao Äoveka.

Neke glasine koje su zadnjih godina stizale do mene govorile su da se posvetio gastronomiji.

No, evo ga u akciji...

zvaniÄni info miksera kaže vako:

Gordan Paunović

direktor muziÄkog programa

Bavi se medijima, socijalnim komunikacijama i muziÄkim promoterstvom.

Jedan od osnivaÄa B92 u maju 1989.

MuziÄki urednik Radija B92 (1992-1999) i urednik vebsajta B92.net (1999-2005).

Trenutno na poziciji direktora za korporativnu drustvenu odgovornost RTV B92 (2006~ ).

Projekti kojima je rukovodio nagradjeni najvaznijim nacionalnim nagradama iz ovog domena (Virtus, PKS).

Pisao za Ritam, Vreme, Kvart, Article 19, The Wire.

MuziÄki direktor festivala BELEF 2007.

Kao sound artist i DJ nastupao sirom Evrope (Pariz, London, Edinburg, Berlin, BeÄ...) ukljuÄujući i festivale kao Å¡to su Ars Electronica, Transmusicales, Balkan Black Box, Exit itd, sa imenima kao Å¡to su Michael Nyman, Richie Hawtin, Sven Vath, Carl Cox itd.

Link to comment
Share on other sites

zvaniÄni info miksera kaže vako:

Gordan Paunović

direktor muziÄkog programa

Bavi se medijima, socijalnim komunikacijama i muziÄkim promoterstvom.

Jedan od osnivaÄa B92 u maju 1989.

MuziÄki urednik Radija B92 (1992-1999) i urednik vebsajta B92.net (1999-2005).

Trenutno na poziciji direktora za korporativnu drustvenu odgovornost RTV B92 (2006~ ).

Projekti kojima je rukovodio nagradjeni najvaznijim nacionalnim nagradama iz ovog domena (Virtus, PKS).

Pisao za Ritam, Vreme, Kvart, Article 19, The Wire.

MuziÄki direktor festivala BELEF 2007.

Kao sound artist i DJ nastupao sirom Evrope (Pariz, London, Edinburg, Berlin, BeÄ...) ukljuÄujući i festivale kao Å¡to su Ars Electronica, Transmusicales, Balkan Black Box, Exit itd, sa imenima kao Å¡to su Michael Nyman, Richie Hawtin, Sven Vath, Carl Cox itd.

O kolenicama, kiselom kupusu i Å¡vargli ni reÄi. Alternativna istorija je ionako zanimljivija...

Boldovanog se sećam.

Kad je vetar krenuo da ruši binu iznad i oko Lajka Feliksa autoritativno je, ispruženom rukom i kažiprstom poslao Z. da reši problem.

Z. je istog momenta odreagovao - kao Herkules:

84806.jpg

Link to comment
Share on other sites

Thivery Corporation 31. maja u Beogradu:

"Fenomenalni američki bend „Thievery Corporation” će 31. maja nastupiti u beogradskom „Belekspo centru”, a grupa koju predvode Erik Hilton i Rob Garza u Beograd dolazi u punom koncertnom sastavu u kojem se nalazi dvadesetak muzičara."

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/181416/ ... -u-Beograd

:klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Tihomir Hojsak Jazz Room & Maja Savić u klubu Gafe

tihomir hojsak je basista u matija dedić triju, ali meni je ova njegova postava još zanimljivija. vredi pogledati.

Koncert nije toliko loÅ¡ ali je zato ozvuÄenje bilo pravo maltretiranje...bilo bi dovoljno rok bendu u jedno pet puta većem prostoru, zagluÅ¡ujuća buka koja odzvanja u gotovo praznom lokalu je liÄila na sve samo ne na jazz svirku...pobegli smo posle tri numere, viÅ¡e se nije moglo izdržati... grehota, solidni muziÄari...

Link to comment
Share on other sites

bilo je bolje u sredini sale. na drugom setu su malo stiÅ¡ali ozvuÄenje pa je, uprkos užasnoj akustici, utisak bio povoljniji.

ali da, zaslužili su bolje uslove za svirku. umesto prikaza koncerta ipak ću spremiti recenziju albuma za nekoliko dana.

Link to comment
Share on other sites

Sinoćna svirka rijeÄkog My Buddy Moose (NS, CK13)

Jako dobro!

Ne propustiti sledeću priliku.

U petak veÄe su svirali u Žici (u Bgd-u), a gledao sam ih sasvim sluÄajno proÅ¡log leta i ljudi su razvalili!

Imaju solidan novi album, ali daleko je to od ubedljivosti živog nastupa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...