Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Nisam siguran da je redovno, ali u Karlovcima se, Äini mi se nedeljom, prodaje kuglof u centru grada, kao ponuda za turiste. To nije neki od vazduÅ¡astih surogata punih konzervansa, već pravi domaći kuglof, raÄ‘en po tradiciji jedne od većih (ako ne i najveće) zaostale zajednice Nemaca u zemlji. Bude tu i desetak vrsta.

Bilo ga i u subotu (za 1. maj), nego više nije bilo mesta.

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da je redovno, ali u Karlovcima se, Äini mi se nedeljom, prodaje kuglof u centru grada, kao ponuda za turiste. To nije neki od vazduÅ¡astih surogata punih konzervansa, već pravi domaći kuglof, raÄ‘en po tradiciji jedne od većih (ako ne i najveće) zaostale zajednice Nemaca u zemlji. Bude tu i desetak vrsta.

Kao kuriozitet, podatak da je, radi mira u kući, prvi posleratni (WW II) gradonaÄelnik Karlovaca bio Nemac. :wave2

Zar ga nema, kuglof-a, stalno, u prijatnoj radnjici u centru? (Hvala MLAVA!)
Link to comment
Share on other sites

ovu sam mislio. Koja je druga...? Da znam šta da ne propustim, sledeći put...

Ovo je nešto novo... U centru je bila jedna mala prodavnica mešovite robe, koja se nedavno renovirala. Mora da je to. :wave2

Druga je prodavnica karlovaÄke eparhije (valda se to tako zove). Tu ima "hopovski gorki" - lozovaÄa sa deset lekovitih trava.

Link to comment
Share on other sites

VeÄeras u Rexu The Ex su potpuno rasturili, sjajan koncert...poluimbecilni organizatori su postavili stolice na kojima posle prve pesme viÅ¡e niko nije sedeo, odnosno ostao je da sedi samo Äovek koji je potroÅ¡io milion evra da okreÄi DOB, ostali su djipali ispred...

Bilo bi nepošteno ne pohvaliti i sasvim dobre Angles pre njih...

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi nepošteno ne pohvaliti i sasvim dobre Angles pre njih...

Solidno su zvuÄali i nisu smorili - Å¡to je za RR izvoÄ‘aÄe uvek plus.

Na pola koncerta sam ukapirao da znam saksofonistu i nisam mogao da se setim imena benda, dok kasnije u holu nisam naišao na cd - Exploding Customer

Sa ExCtmr ekipom je svirao pre tri godine, takođe na RR pred nastup Pere Ubu u Domu omladine.

I Äini se da je oba puta ostao u senci, jer su oba puta nakon njega usledili sjajni rok koncerti.

VeÄeras u Rexu The Ex su potpuno rasturili, sjajan koncert...poluimbecilni organizatori su postavili stolice na kojima posle prve pesme viÅ¡e niko nije sedeo, odnosno ostao je da sedi samo Äovek koji je potroÅ¡io milion evra da okreÄi DOB, ostali su djipali ispred...

Hail za The EX!

Tri gitare i opasna bubnjarka - kakav nastup!

Nije mi jasno zaÅ¡to sam ovaj bend do sada preskakao i tek sporadiÄno sluÅ¡ao - vreme je da se to ispravi.

The EX

wt Sonic Youth

Link to comment
Share on other sites

Ovaj donji mi je negde u ormanu, iÅ¡ÄaÄkaću ti ga zajedno sa Soledad Brothers, sramota je da ih ti nisi Äuo...

Sramota me je...priznajem.

Moj život je avantura

put lutanja samo...

Pun sam ovih usranih narodnjaÄkih stihova, izvinjavam se - moram da ih se oslobodim.

Elem, preslušah onaj The Ex singl jutros (fala Vule) - yeah! - to su nove stvari, odnosno brand new singl.

Gledam jutros The Ex sajt, malo mi je krivo Å¡to nisam pazario bar onaj cd sa Getatchew Mekuryom...

Možda je Debeli, pa se ogrebem za rip.

Link to comment
Share on other sites

Kao kuriozitet, podatak da je, radi mira u kući, prvi posleratni (WW II) gradonaÄelnik Karlovaca bio Nemac. :klanjanje

kamo srece i da je ostao, kud se oslobodismo i nemaca i turaka - jeli bi kuglofa i baklava po vasceli dan. nego ozbiljno, opasne kolace pravi to nemacko udruzenje, nije samo kuglof, ima i strudli i makovnjaca ali na njihov nacin...:bounce

Link to comment
Share on other sites

U Nisu se od 30.05. do 03.06. odrzava festival Constantinus. Program je sledeci (preneto sa site-a organizatora www.constantinus.rs) :

Nedelja 30. maj NiÅ¡ka TvrÄ‘ava - 12:00 - YPO “Pioneer†– Sofija, Bugarska Sinagoga - 20:00 - Alejandro Drago, violina – Argentina i Sonja Radojković, klavir – Beograd, Srbija Ponedeljak 31. maj Sinagoga - 20:00 – Matija Dedić i trio – Zagreb, Hrvatska Utorak 01. jun Sinagoga - 20:00 - Selestina VuÄković, violina – NiÅ¡, Srbija Sinagoga - 21:30 - Violinski duo: Marija Misita i Madlen Stokić – Vasiljević – Beograd, Srbija - Klavirski trio Constantinus – NiÅ¡, Srbija Sreda 02. jun Sinagoga – 20:00 - Zoran KrajiÅ¡nik, gitara – Beograd, Srbija Sinagoga – 21:30 - Trio Masala - NiÅ¡, Srbija ÄŒetvrtak - 3. jun Sinagoga – 20:00 - Aleksandar Serdar, klavir – Beograd, Srbija Sinagoga – 21:30 – Intermezzo, gudaÄki kvartet – Beograd, Srbija - Divas Voice, ženski vokalni kvintet – NiÅ¡, Srbija

Mislim da ce karte biti u prodaji od ponedeljka

Pozzz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...