Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Dakle, Hala sportova...

Dosao ja "malo" ranije. Ispred stage-a jedna sipka. Uhvatio se ja za sipku, da me ne odguraju. Pustio sam je tek posle koncerta...

Bio sam tako blizu stage-u da sam skoro mogao Metheny-ju da odvezujem pertle. I tako gledam ja u njega ceo koncert. U jednom trenutku uhvatim pogled Pedro-a Aznar-a u stilu: "Dobro, decko, mogao bi povremeno i da zatvoris usta" :D

A u majicu mogu jos da udjem, bez naprezanja :oops:.

BTW, verovatno se secate anegdote o njegovom "nestanku" iz Hyatt-a?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam za anegdotu,pisi.

...a Al di Meola u SNP,taj koncert mi je u rangu sa ovim i 1991.,ne secam se da sam nekad bolje osecao posle koncerta-imam jednu sliku sa Al di Meolom,smejem se ko da sam na nekoj gudri(mislio sa da je uramim,a sramota me da je i izradim),zadnju stvar nas je zamolio da ustanemo da bolje "osetimo" muziku,kakvo ludilo...Uopsteno jazz festival u NS ima jako prisnu atmosferu,polude ljudi jednom godisnje.Volim i Kolarac,beogradska publika je najbolja,nije cudo da se svi vracaju...Saljem jedan pic,da nekog podsetim ako je bilo u Snp-u...

post-4863-128510986248_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pricam kako sam cuo.

Ako se secate, vreme je bilo dosta lepo.

Elem, u jednom trenutku njegovo obezbedjenje zakljuci da njega nema i krene panika. Neko se seti da pozove Halu sportova i ispostavi se da je PM otisao na tonsku probu peske. Kao, malo da vidi okolinu i da protegne noge, pokazali mu - to je tamo i tako to. Nije se nikome javio, sto bi?

Otprilike u slicno vreme - pred rat - je u BG pevala i Tina Turner. U BG je stigla iz Budimpeste jedno sat vremena pre koncerta, u koloni od tri crna mercedesa, pri cemu se nije znalo u kome je ona - mere bezbednosti.

Nezgodno je to kad si zvezda.

Link to comment
Share on other sites

Blago vama, gledali ste PM Group, ja sam tada imao 10 godina. :oops:

Moj sin ima 8,hoce da ide -poceo je sa casovima gitare,a i svidele mu se skalamerije i nevidljivi muzicari,kaze klavir svira duh licno.Pokazite deci zanimljiva je reakcija

,narocito kod decaka.Ja sam voleo te mehanicke muzicke naprave,na kraju je morao da radi srafciger.Dugo godina sam bio ubedjen da u radiju postoje mali ljudi koji bas sve znaju da sviraju-dok me nisu ostavili samog kod kuce.I danas moram u prvih par dana da otvorim svaki uredja koji imam.

Prvi put:Group

Drugi:Trio

Treci:Solo

Sledeci:?...,stici ce samo instrumenti :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ево за љубитеље џеза у клубу Ðкадемија 28 у Београду, проÑлава 93.рођендана Ðеза. 26.фебруар, у 19:17

http://jazzin.rs/post/Roc491endan-dzeza ... ji-28.aspx

Link to comment
Share on other sites

Ono je bila katastrofa za obe strane (BD i nas).

To je bio prvi koncert na kome sam video da rasveta dobrim delom ide prema sceni, a ne primarno prema publici. Odgovor na moju dilemu mi je dao jedan lik iz kuce koja je organizovala koncert, a koji se nasao u nasem drustvu.

Covek rece da su BD namerno zaslepljivali da ne vidi kakva se saka jada skupila da ga slusa na stadionu (za to nesto zaludne mladezi, mestimicno i starezi, mogao je i Dom Sindikata da posluzi, ali sta sad...).

Jeste da je marketing bio 0, javnost nije bila upoznata sa desavanjem, kao da se, ne daj Boze, radi o izboru sudija, a ne o koncertu, ali organizatori su mogli bar da na'vataju neke neoprezne prolaznike da svojim prisustvom uvelicaju skup...

On prebirase po nekim strunama (pling-plong, kao u Alan Ford-u) i tako to...

Link to comment
Share on other sites

...ali i pored svega toga meni to bese odlican koncert. procitao sam nekad negde na netu da je letnja turneja '91 bila "traljava" pa sam se zapitao kako tek zvuci kad nije traljavo. Dodatno, set lista je bila "very best of". Ne bih da branim domacu publiku ali je u vreme koncerta vec vladala ratna psihoza a karte su bile vrlo skupe. Za te pare sam te sezone gledao Ramonese, Iggy Popa i pride Disciplinu Kicme. Vece pre koncerta je dnevnik RTS-a javio da dolazi jedan Cimerman koji ceo zivot dize glas za mir umesto drugog Cimermana koji navraca cesce i zakuvava rat :D. Ako se dobro secam, i u Budimpesti je prodato malo karata ali je Ljubljana izvadila celu stvar.

Ako je ova glasina tacna, bice opet cupavo posto u junu sviraju i Clapton i Winwood (pa i Elton John bi se mogao dodati) a publika za te koncerte je ista.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...