Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

PoÄeo je da se reklamira predstojeći Guitar Art Festival i, kao glavne zvezde, Air, 10. februara u Areni.

http://www.gaf.rs/

Je li reÄ o francuskom Air bandu? Kakve oni veze imaju sa gitarom?

Rec je o francuskom bendu Air. Ostaje pitanje da li je sasvim prikladno da oni nastupaju na ovom festivalu, ipak ako nista drugo, gitarske deonice jesu gotovo nezaobilazni deo njihove muzike.

Bend je obelezio proteklu dekadu, tako da je, bar za mene, odlazak na ovaj koncert pod obavezno.

edit: Evo kako je njihovo ucesce opravdano na zvanicnom sajtu-

Air su ujedno prepoznati i po Å¡irokoj reafirmaciji gitare u savremenoj muzici zbog Äega će njihovo uÄešće na 11. Guitar Art Festivalu predstavljati jedan od svežih pogleda na sadaÅ¡njost i budućnost popularnog Å¡estožiÄanog instrumenta.

http://www.gaf.rs/sr/air.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jedan od najboljih simfonijskih orkestara na svetu, Njujorška filharmonija, gostovaće prvi put u Beogradu 29. oktobra, na završetku 42. Bemusa.

Za koncert NjujorÅ¡ke filharmonije, koji će biti održan u velikoj sali Sava centra, Grad Beograd će izdvojiti 21,5 miliona dinara. NjujorÅ¡ki simfonijski orkestar nastupiće u Beogradu u sastavu od 130 Älanova, pod dirigentskom palicom Alana Gilberta.

"Grad i Sekretarijat za kulturu su ponosni što su u roku od godinu dana uspeli da u Beograd dovedu dva trenutno najcenjenija orkestra na svetu – Rojal koncertgebov orkestar iz Amsterdama nastupio je na prošlom, a Njujorška filharmonija će gostovati na idućem Bemusu", rekla je gradska sekretarka za kulturu Ivana Avžner.

Radio 021

Link to comment
Share on other sites

preuzeto sa http://www.24sata.rs

Koncertna 2010. u znaku gitare

Å panski virtuoz Pako de Lusia će koncertom u Sava centru poÄeti svetsku turneju...

Imena kakva su Pako de Lusia, Erik Klepton, Stiv Vinvud ili Kris Rija daju utisak da će koncertna 2010. biti u znaku gitare i prvenstveno po meri starije publike. Ipak, biće tu za svakog po neÅ¡to – Spandau Ballet i Pol Jang vratiće nas u vesele osamdesete, RamÅ¡tajn i Air, na koje smo se „navukli†tokom 90-ih, predstaviće svoj aktuelni zvuk, Fifti Sent i Anai pokazaće Å¡ta novi klinci vole da sluÅ¡aju, dok će Elton Džon pokuÅ¡ati da opravda titulu umetnika „za sva vremenaâ€.

Kris Rija,

5. februar, Sava centar

Ulaznice: 1.700, 2.200, 2.600 i 2.900 dinara

Slavni britanski gitarista i pevaÄ Kris Rija vraća se pred beogradsku publiku s duplim albumom najvećih hitova „Still So Far To Goâ€, tako da možemo raÄunati na presek karijere u koji će svakako stati „On the Beachâ€, „Josephineâ€, „Road To Hellâ€...

Air,

10. februar, Arena

Ulaznice: 2.000, 2.500, 3.000 din.

Popularni francuski duo Air će nastupiti u okviru 11. Gitar art festivala, a akcenat će biti na aktuelnom albumu „Love 2“. Na svoj prvi koncert u Beogradu dovode i mlade dame – holandsku zvezdu Jane Šra i otkriće britanske pop-pank scene Džordža Pringla.

Pako de Lusia,

12. februar, Sava centar

Ulaznice: 1.200, 1.800 i 2.400 din.

Å panski virtuoz Pako de Lusia će koncertom u Sava centru poÄeti svetsku turneju. Pored izbora numera sa Äak 27 albuma koji su ga ustoliÄili kao svetskog majstora flamenko gitare, ovog puta De Lusija će sa svojim sekstetom dati i nagoveÅ¡taj svog novog studijskog ostvarenja.

Pol Jang,

17. februar, Sava centar

Ulaznice: 2.000, 2.500, 3.000 i 3.500 dinara

Osamdesete su možda daleko za nama, ali publika će po prvi put imati priliku da vidi na delu britanskog pevaÄa Pola Janga. Poznat po hitovima „Everytime You Go Awayâ€, „I’m Gonna Tear Your Playhouse Down†i sliÄnim, svoj poslednji album „Rock Swings†objavio je 2006. godine.

Spandau Ballet,

26. februar, Arena

Ulaznice: 1.900, 2.400, 2.900, 3.400, 3.900

Posle skoro 25 godina od proÅ¡log beogradskog koncerta, Spandau Ballet vraća se u okviru turneje „Reformationâ€. Uz hitove, kao Å¡to su „Trueâ€, „Goldâ€, „Through The Barricadesâ€, Äućemo i stvari sa novog albuma, meÄ‘u kojima se izdvaja „Once Moreâ€.

Anai,

10. mart, Arena

Ulaznice: 2.490, 2.690, 2.990, 3.490 dinara

BivÅ¡a Älanica latinoameriÄkog sastava RBD, koji je tokom 2008. godine Äak dva puta napunio Arenu tinejdžerima, sada će se pokazati u solo varijanti. Anai je krajem godine objavila svoj prvi album, koji je najavio hit singl „Mi Delirioâ€.

Ramštajn,

20. mart, Arena

Ulaznice: 2.990, 3.490, 4.900, 4.950 dinara

Naoružani novim albumom „Liebe Ist Fur Alle Da“ i 15 godina dugim stažom koji im je obezbedio reputaciju nemaÄkih indastrijal-metal favorita, RamÅ¡tajn garantuju zapanjujući spektakl upotpunjen pirotehniÄkim efektima.

Fifti sent,

1. april, Arena

Ulaznice: 2.250, 2.500, 2.750 i 2.950 dinara

Reper koji je 2006. otvorio Arenu vraća se na „mesto zloÄinaâ€, a ovog puta repertoar će biti kompletiran najnovijim albumom „Before I Self Destruct†i singlovima poput „Ayo Technologyâ€, „Baby by Me†i „Get It Hot†koje je izbacio u meÄ‘uvremenu.

Elton Džon,

3. jun, Arena

Ulaznice: 3.950, 5.950, 6.950, 7.950, 8.950 dinara

Hitovi „I’m Still Standingâ€, „Don’t Go Breaking My Heartâ€, „Nikitaâ€, „Sacrificeâ€, „Candle in The Wind†samo su deo repertoara koji će Äuveni Elton Džon servirati u Areni. Naravno, zaÄinjeni sa mnogo dobre energije koja mu je i obezbedila dva mesta na listi najboljih turneja u proÅ¡loj deceniji.

Erik Klepton i Stiv

Vinvud, 9. jun, Arena

Ulaznice: 3.300, 3.490, 3.950, 4.950, 5.950 dinara

Koncert Erika Kleptona i Stiva Vinvuda biće pravi ugođaj za ljubitelje bluz-rok gitare, posebno one koji su ovaj zvuk upoznali sa sastavom Blajnd fejt (Blind Faith), u kome su zajedno svirali. Ipak, 40 godina kasnije, biće tu još mnogo kvalitetnog materijala iz njihovih solo karijera.

Link to comment
Share on other sites

@Ozzy,

ne znam ni ja - ali sta je-da je, lose ne moze da bude. Jos ako bude i nesto vezano za BF, utoliko bolje.

@zbrujic,

i ja se lomim za SB. Na srecu, karte su relativno povoljne, mozda i postignem!

Inace, ima i onog "sta se babi...". Na B92 pricaju o dolazecim koncertima, pominju Paul Young-a, a ja cujem Neil Young :wave2

Link to comment
Share on other sites

Naravski. Da se odma' razumemo - Rammstein u najboljem sluÄaju smatram banalnim trećerazrednim klonom neÄega vrednog kućne konzumacije ali live teÅ¡ko da može da omane. Spektakularna rasveta a nadam se i zvuk, nadrkana scena i riforitamsko zakivanje u mozak obećavaju dobar headbanging i puno znoja. Mrtvacima preporuÄujem da ostanu kod kuće a ostali... :wave2

Link to comment
Share on other sites

'ocu godflesh, i to u crnoj kuci :D

:D

Ha ha, na to svakako možeÅ¡ da raÄunaÅ¡.

Naravski. Da se odma' razumemo - Rammstein u najboljem sluÄaju smatram banalnim trećerazrednim klonom neÄega vrednog kućne konzumacije ali live teÅ¡ko da može da omane. Spektakularna rasveta a nadam se i zvuk, nadrkana scena i riforitamsko zakivanje u mozak obećavaju dobar headbanging i puno znoja. Mrtvacima preporuÄujem da ostanu kod kuće a ostali... :D

:wave2

Ne može se bolje reći.

Link to comment
Share on other sites

Kad su ono jednom bili pre sto godina... kažu da je to bilo jako dobro.

Da, ja sam bio `91. u Zagrebu i fakat sam se iznenadio kako je sve bilo dobro odsvirano. Rekao bih jako dobro, pa posto ih ni tada nisam slusao a jos manje danas, ipak mogu da kazem da je dobar druk i da je o.k. otici na njihov koncert. Veselica na njihovom koncertu.... :xmas

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...