Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bio sam sa klincima. Koncert je bio super, scenski efekti do sada neviđeni i jako atraktivni. Zvuk na poziciji gde smo bili dosta loš, ali to je Arena i ne može da se ozvuči kako treba za veliki broj ljudi (za Kraftwerk je bio mnogo bolji zvuk, bio sam na sličnoj poziciji, s tim što je bina bila na sredini Arene i mnogo manje publike je bilo planirano). Setlista nije baš bila po mom izboru, ali je bila solidna svirka. 15000 ljudi kažu da je bilo. Predgrupa je bila Lord of the Lost, nemački gothic/industry metal bend iz Minhena. Nisam ostao do samog kraja jer je neka stoka aktivirala protivpožarni aparat i morao sam da izvedem decu napolje. Koncert je počeo tačno u minut, i trajao je 3.5h (predgrupa sat vremena, promena scene pola sata, Iron Maiden 2h).

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Gile said:

metal bend iz Minhena

Mala ispravka - iz Hamburga. Mada nije ni bitno... 🙂

Moj utisak je da je ozvučenje bilo totalni krš. Vašarsko-svadbarska distorzija pri kojoj svako može da peva i svira kako hoće jer sve zvuči isto. Ali i pored toga mislim da su dede odradile posao maksimalno profesionalno. I s obzirom na godine i pređenu kilometražu, divim im se zbog toga :klanjanje

Potpuno subjektivan osećaj je da mi se život od sinoć promenio i da više ništa nije kao što je nekad bilo. Gledao sam uživo bend za kojim sam balavio kao klinac i to nema cenu. Pre više od 30 godina sam na loše presnimljenim VHS kasetama gledao kako Dikinson maše britanskom zastavom dok peva The Trooper i juče sam to video uživo. Uspeo sam u životu!

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Delija said:

 trebalo je da ih cujes na sajmu - plac majke Bozije.

Kontam da mnogo lošiji zvuk od ovog preksinoć ne može. Opet, nisam bio, ne mogu da tvrdim.

Kao što rekoh, moji pozitivni utisci iz Arene se odnose na sve drugo osim zvuka. 

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog kratkog izveštaja

Mejdene sam u utorak gledao četvrti put i ovo je bio ubedljivo u svim segmentima njihov najbolji koncert i debelo bi se zajebao da nisam otišao  a bio sam u dilemi do zadnjeg trenutka uzimajući u obzir prethodna iskustva. Prethodno sam ih gledao 1984 na sajmu, 2007 opet na sajmu, i 2009 u Areni . Iako sam veliki fan na ta tri koncerta(pogotovu 2007 i 2009 god, 1984 je davna godina ali koliko se sećam ni tad nisam bio nešto oduševljen)  je zvuk, bina, trajanje koncerta bilo nedostojno tako velikog benda.Ne ulazim u to kakva je akustičnost prostora, valjda imaju tim koji brine o tome svaki put je zvuk bio katastrofa, bina prosečna  a trajanje  koncerta max sa uvodom 1.5h.U utorak, zvuk je bio prihvatljiv (bio sam na tribini sektor 224) sama bina prosečne veličine  ali  u paketu  sa lajtom i scenografijom je to jako dobro izgledalo kažem duplo bolje nego na prethodnim koncertima. Takodje -sada su svirali duže sa uvodom skoro 2 h a i  sam bend je imao veliku energiju nisu otaljavali posao nego se je jednostavno videlo i osetilo da daju maksumum.Odličan koncert, sin koji je bio sa mnom će ih gledati i u Sofiji pa će uporediti konkretno meni je samo zbog energije publlke koncert AC DC  u Sofiji bio bolji od Beograda.U svakom slučaju velika preporuka ko Mejdene nije gledao u utorak pravac Sofija, to nam je najbliže

Link to comment
Share on other sites

Gledao ih 84 te ,86 e 2007, 9,i dalje i mogu reći da su dobro isprasili, čak je bilo simpatično kad je dikenson zaboravio mikrofon kod bubnjara, pa trčao da ga nadje i okasnio na drugu strofu dok su svirali trooper. Scena sasvim dobra ali po meni ne kao na power slave turneji. Bio sam na tribini gornji prsten, i tamo se odlično čulo što me je prijatno iznenadilo. Pogotovo su dobro zvučale pesme sa novog albuma.

Poslato sa AMN-LX9 pomoću Tapatoka



Link to comment
Share on other sites

Što se tiče Mejdena bio sam mislim '86. na Sajmu. Zvuk je bio osrednji, ali nikako katastrofa. Više mi je bilo dosadno jer nisam baš zagriženi fan.

Mnogo bolji utisak u istom prostoru Alice Cooper, mislim devedesete. Godina kad sam kupio prvi CD plejer i jedan od prvih CD je bio Trash.:-D Naslov CD a nije opis koncerta.:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...