Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Da zavrsim putovanje karavana iz BgPaNs jazz trougla slikom sa vanserijski dobrim Gipsy jazz swing sastavovom gitariste Tea Collori-a iz Pirana. Momci sviraju za 10/10. Kompozicije su sto je pravo osvezenje i iskljucivo njihove,neverovatno dobre i samo naocigled lake.Zapravo je najbolja muzika za mene je ona koja se lako slusa,a tesko svira. Odlicni muzicari i solisti su dobili svo vreme i prostor koje mogu od nenametljivog (a odlicnog) band lidera).Klarinetista je bio sjajan i meni najveci uzitak veceri,ali nije zaostajao ni simpaticni violinista,kao ni druga gitara ciji je sjajan vokal u jednoj numeri ucinio da se dobro najezi pola sale. To mi je inace znak perfektnog ugodjaja. Bassista koji je zbog odsustva basiste benda kao special gest iz Trsta uleteo kao zamena je imao predivan ton i uklopio se savrseno, jedan solo mu je bio divan. Band lider Teo mi se kao velikom ljubitelju Gipsy swinga svideo jos zbog neceg ...nije glumio veceg Djanga od samog Djanga vec je svo vreme bio svoj.To glumatanje Đanga nekad prija jer mi evocira neke emocije, jer ga jako volim kao gitaristu, ali ima gitarista koji ne pokazuju nikakvu originalnost i to bude bzvz. Ovde toga,fala bogu nije bilo.Jos jednom, odlican je kompozitor. Potrudicu se vremenom,da nabavim sva tri albuma koja su izdali.

Zvuk standardno odlican, s tim da imam osecaj da je u ovoj manjoj sali jos bolji.Doduse iz drugog reda gde sam bio veci deo koncerta instrumente vise slusao bez ozvucenja (narocito prvi koncert za 4 saksofona ).Audiofilski zgodno za cuti 4 sopran saksofona,alt,tenor i bariton pa zapamtiti i poneti sa sobom secanje.

Kako je lepo kad te muzika odvede negde daleko iz sumorne situacije okruzenja i bed vajba koji je svuda oko nas. Jako mi je zao sto ljudi to tesko shvataju i ne pomognu sebi u vecem broju... Btw ceo dan sam pokusavao pokloniti kartu viska i na kraju je niko nije hteo. Iz 9 pokusaja mi to nije uspelo,sve hardcore ljubitelji muzike sa foruma i drugih poznanstava.Bilo je pomalo komicno slusati neka pravdanja, osim u dva slucaja gde su nazalost razlozi zdravstveni.

 

 

20211127_213932.jpg

20211127_202220.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dobro, malo se zezam, da je nešto što je "sad ili nikad" ne bi bilo razmišljanja. A žena mi je carica koja me pušta na sve koncerte :)

Eyot sam slušao dvaput, i slušaću ih verovatno svaki put kad dođu u Bg, pa samim tim nije baš da moram i sad da odem.

Inače kad smo već u temi o koncertima, kupio karte za mene i drugare za RHCP. VIdeo sam čim su objavili turneju za 2022, ali dok smo se izdogovarali odoše dobre karte za Budimpeštu. Srećom dodali su Bratislavu 12. juna, pa smo tu reagovali odmah.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Нови Сад за дочек Српске православне године као прави репрезент Еврпске престонице културе за 2022. припрема фантастичан ивент на више локација у граду, свака част!

https://kalendar.novisad2022.rs/en/kalendar-docek-eng/
 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/EPK-2021/287107/Na-doceku-Srpske-Nove-godine-Rudimental-Nouvelle-Vague-Bojana-Vunturisevic-Karminjo.html
 

:thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

I za docek NG je bilo odlicno.Kao neka vrsta test probe za pocetak EPK, nekoliko mesta u podgradju tvrdjave sa binama,brutalno dobro ozvucenje u podgradju tvrdjave, lasershow i projekcije po fasadama u podgradju i sa mosta duga, fenomenalan vatromet sa nekoliko lokacija ...jedan potpuno urban docek bez napredjnacko-narodnjackog silovanja koji se nazalost desio Beogradu. Ne znam dokle ce Beogradjani trpeti urbicid koji im se desava.

Ocekujem spektakl za pocetak EPK 13.01. Broj razlicih desavanja u danu je zaista impresivan. Zaista velika stvar, u pocetku samo neverovatna ideja i vizija za nas grad uprkos godinama neverice mnogih. Vizija Epk je zapocela pre vise od 10g. dok jos nisu postojali uslovi ni za kandidaturu jer su gradovi prestonice kulture morali biti u EU. Novi Sad kao multietnicka i multikulturna sredina prava je evropa u malom i verovatno je to time zasluzio. Nazalost ljudi koji su neku ideju stvorili često budu nepravedno zaboravljeni, postanu "kolateralna zrtva" politike. Mislim naravno na pokretaca ideje, dirigenta Andreja Bursaća. 

Evo moje slike novogodisnjeg rejva sa beogradske kapije u podgrađu tvrđave.

20211231_232514.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...