Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Još jedan poziv za Novosađane:

http://www.mojnovisad.com/navigator/09.novembar.2018.teodora-drozdik-popovic-i-federico-mosquera-martinez-id27660.html

 

Teodora Drozdik Popović i Federico Mosquera Martinez

U petak 9. novembra tekuće godine u novosadskoj Sinagogi
 
Teodora Drozdik-Popović, mecospran i
 
Federico Mosquera Martinez, klavir
 
izvešće program koji se sastoji od od operskih arija, solo pesama i klavirskih minijatura.
 
Početak koncerta je u 20 sati uz slobodan ulaz.
Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Nomimasen said:

Večeras. Verovatno najizaznovniji deo programa ovogodišnjeg džez festivala u Novom Sadu.

 

ČETVRTAK, 8. NOVEMBAR

Studio „M“, Ignjata Pavlasa 3, 20.00 sati

DRAGON’S FUELKESTRA

Marko Čurčić, bas; Vojislav Savkov, saksofon

Predrag Okiljević, saksofon; Ljubomir Turajlija, saksofon

Zsolt Argyelan, truba; Nemanja Mihailović, fagot, vokal

Miroslav Majstorović, violina; Igor Caro, klavir

Boris Hložan, gitara; Lav Kovač, bubnjevi, udaraljke

Odlicno je bilo,hvala veliko za predlog :cheers

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
2 sati ranije, Father said:

Sjajno...i u Čačku,Nišu i NS(Studio M).Odlični koncertni prostori ...biće jako interesantan april.Kupio karte već za L.Felix-a ,a ovo je već sledeće veče,dva su koncerta pa pravim dan pauze...a i Nomus da ponovim vrlo,vrlo interesantan.Zbog predivnog ambijenta Galerije Matice srpske isplanirao sam već i poslusati susret irske i afričke harfe,a i Kemala Gekića... i Turbomaximusov predlog je odlican....treba tu dobar plan.

...a i Rosemberg trio ko nije dosad slusao ne propustajte,ja sam već tri puta...

Kanda će biti veći problem sta propustiti :huh:

Link to comment
Share on other sites

Gidon Kremer

da, u veoma jakoj konkurenciji ovogodišnjeg NOMUSa, pravi biser..

nigde na svetu Gidon Kremer i Kremerata Baltica, ne mogu da se vide za 14€.. znam, putovao sam zbog njih nekoliko puta

osim Gekića i Madžara, treba obratiti pažnju i na Sergeja Krilova, sa Litvanskim Kamernim Orkestrom, a očekujem i da će VSO sa 7 Malerovom da zablista
Link to comment
Share on other sites

Bio sinoc na koncertu Vicente Amiga u Kombank dvorani (Dom Sindikata), u okviru jubilarnog 20-og Guitar Art Festivala.

Vicente je nastupio je sa svojim bendom, s leva na desno: basista, perkusionista, Vicente, zatim prateca gitara, i na kraju flamenko igrac i pevac koji su sve vreme davali ritam i potku sjajnoj svirci. 

Sta reci, prepun sam utisaka! Inace, danima se vec "drogiram" zvukom ovog fenomenalnog flamenko gitariste.
Njegovo izvodjenje na najbolji nacin spaja moderni i tradicionalni flamenko.

Odavno se nisam zarazio ovako dobrom muzikom sa toliko energije i emocija, nemam reci! :)

Jedino je pomalo razocarao zvuk sa razglasa - neki line array, cini se pogresan izbor za ovaj tip koncerta, zvuk totalno dvodimenzionalan i stur, a pritom dolazi sa velike visine u odnosu na svirace. Pored toga culo se, manje vise u zavisnosti od dinamike izvodjenja, konstantno zujanje, pretpostavljam od nekog ventilatora za audio/video opremu).. trebali organizatori malo vise da se potrude :(

Ali pored onakve muzike i izvodjenja, suvisno je pricati o hifi.

Preporuka za sve koji vole flamenko gitaru, a nisu do sada otkrili maestra Vicentea!

P.S. Nisam bio u prilici da opalim dobre fotke, pa ovo sto vidite su slike sa koncerta u Sofiji od proslog meseca gde je bila ista ekipa.

Kolaz-sa-koncerta-u-Sofiji.thumb.jpg.979d21d77eaddab40707ffc386c85075.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Šteta za ozvučenje, naročito zato što je, koliko ja znam, tamo instaliran L' Acoustics sistem, koji važi za jedan od najboljih u svetu.  Ko zna kad su ga servisirali i šta na njemu ne radi.  Sećam se kad sam bio na concertu pre 5/6 godina da basovi uopšte nisu radili.  Navodno je sve popravljeno posle toga, ali očigledno nije.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na 3-4 koncerta od kad je renoviran bivši Dom Sindikata. Svaki put se čulo to tiho zujanje, koje doduše ne smeta kad muzika krene iole glasnije. A zvučna slika je jednodimenzionalna, a ne dvodimenzionalna, verovatno tako mora u velikim salama da bi i onaj što sedi skroz levo čuo sve instrumente ravnomerno kao i onaj skroz desno. Sa pozitivne strane, nisam primetio nikakve probleme sa basevima. Osim sinoć na Rodrigez Triu, za kontrabas su stavili jedno Ampeg kombo bas pojačalo da radi kao monitor, koje je izdalo u samom startu i upropastilo prvu pesmu dok je tonac prilazio i čačkao kablove uz glasna puckanja. Ne znam što su se zezali sa time, kad su već imali 3 profi podna monitora, posle su doneli još jedan. Srećom to nije pokvarilo ceo koncert, Rozenbergovci su bili sjajni kao i pre desetak godina kad sam ih gledao u SC. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...