Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Koncert čista emocija, duo Amira Medunjanin/Boško Jović na visokom nivou, kao što sam i očekivao.

Specijalni gost Predrag Vasić (stariji članovi verovatno znaju o kome se radi).

Uživao sam, ali jednu stvar ne mogu a da ne pomenem, a to je krš ozvučenje! Ali baš... 

Sedeo sam ne bini, tačno na sredini, prvi red (odmah iza izvođača), levi zvučnik (meni desni) se čuo okay, desni (moj levi) ništa nisam čuo. Dakle, čist mono, što se mene tiče.

Ipak, izvođači su toliko dobri da se sve zaboravi.

Link to comment
Share on other sites

Jesi li bio na onim dodatnim mestima na samoj bini? Nisam video da li je tamo bilo dodatnih zvučnika ili se slušalo sa monitora. U 5. redu u regularnom delu sale je bio odličan zvuk i levo i desno. Amiru sam prvi put slušao, pozitivan utisak, nije samo odličan vokal nego ima i prijatnu komunikaciju sa publikom, kao da smo stari prijatelji.

A bio sam i na Tommy Emmanuelu, kako svira to što svira samo on zna. One man band. Pošto sam na vreme uzeo karte i njega sam gledao iz 4. reda što je bio pravi pogodak jer stvarno ima šta da se vidi kad krene da pravi čuda sa gitarom.

Zanimljivo je uporediti ova dva koncerta koja sam posetio u roku od par dana, koliko je samo intimniji i lepši doživljaj u maloj sali nego u Sava Centru...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Prošlo je šest (!) godina od nastupa u Sinagogi. Grupa je, u međuvremenu, osiromašena za klavijature a obogaćena basom i dodatnom gitarom. Zvuk je znatno tvrđi. Nekoliko početnih pesama je zazvučalo kao metal... ali ne baš preterano dobar. Međutim, iz pesme u pesmu, stvar se inenzivirala. Nedostatak suFtilnosti prvog nastupa je zamenjen odgovarajućom količinom energije, uz očuvanu kreativnu snagu i autentičan zvuk. Još jedan odličan nastup grupe Wovenhand.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sinoc bio na (vrlo slabo promovisanom) koncertu etno grupe 'Trag' iz Banja Luke. Mesto desavanja: Prijedor, Republika Srpska, sala lokalnog pozorista (koja je na kraju bila PUNA).

Moram priznati da sam isao sa izvesnom rezervom, poucen nekim ranijim slusanjima (pa i kupljenim CD-ovima slicne tematike). Ispostavilo se, koncert je bio odlican. Grupa postoji i radi vec 10 godina, koliko sam ja video trenutno broje 5 muskaraca/izvodjaca i 4 devojke/vokala. Koliko su momci inertni i skoncentrisani na svoje instrumente, toliko su devojke raspolozene i raspevane; narodna nosnja se podrazumeva. Ono sto me je iznenadilo su zenski GLASOVI; ko bi ocekivao glas na nivou 'jazz sampler-a' na koncertu etno muzike? :)

Kako je koncert odmicao, izvodjenja su bila sve bolja i bolja, da bi kraj bio upravo fantastican; posle koncerta smo se svi izmesali (publika i izvodjaci) u holu pozorista, i (naravno) kupio sam njihov 2.CD (sa najvise pesama koje sam upravo slusao).

Nekoliko reci o pesmama i izvodjenjima. Devojke pevaju IZVORNI text/melos, dok je aranzman u vrlo, vrlo maloj meri prilagodjen/adaptiran danasnjim merilima zvuka (mada tu jesu bile i tambura i tarabuka i svasta jos). Pesme su sa Kosova, iz centralne Srbije, iz Bosne, iz Makedonije. Bio je i drugi deo koncerta sa romskim i ruskim pesmama, koji nije bio los, ali je definitivno falila autenticnost izraza u odnosu na prvi deo koncerta.

Sve u svemu, za matorog audio freak-a kao sto sam ja, ovo je bilo izvanredno vece.

Pozz

Link to comment
Share on other sites

U avgustu u Nisu je Nisvil.Bilo bi interesantno da se za vreme festivala odrzava i razmena ploca.

Kontaktirao sam organizatora i on je zainteresovan.Uputio sam poziv da kontaktira  Mascom i Jugovinil.Da li i neko na forumu zna  ko organizuje razmenu i prodaju ploca.Evo i kontakt sa organizatorima oni su upoznati.Ja nisam prodavac vise kupac tako da ne znam da organizujem.

Nisville Art Producer:
Branislav Dejanović: +381 (0)64 88 50 551
Tel:                         +381 (0)18 220 992
Tel/Fax:                  +381 (0)18 533 022
www.nisville.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Juce su poceli 17. po redu "Dani orgulja".

Festival se odrzava u Katedrali Blazene Djevice Marije (Hadzi Milentijeva 75), a trajace do 6.7. Ulaz je besplatan.

Program:

ypj0IFUsD1a4Ur4M3rV39P0YRKec4HzInAAAAAEl

Utorak, 27. jun 2017. u 20.30
Katedrala Blažene Djevice Marije, Hadži Milentijeva 75
Otvaranje festivala
Od Baha i dalje – dela za orgulje zasnovana na Luterovim koralima, od 17. do 20. veka
Martin Šmeding (Nemačka), orgulje
*u saradnji sa Goethe-institut u Beogradu u sklopu manifestacije Jubilej reformacije 2017

Sreda, 28. jun 2017. u 20.30
Katedrala Blažene Djevice Marije, Hadži Milentijeva 75
Clavier-Übung IIIJohana Sebastijana Baha
Marko Petričić (SAD/Srbija), orgulje i bajan harmonika

Petak, 30. jun 2017. u 20.30
Katedrala Blažene Djevice Marije, Hadži Milentijeva 75
U formi svite
Zoltan Borbelj (Srbija)
program: Štam, Vames, Kovačević i Vjern

Nedelja, 2. jul 2017.
Muzej nauke i tehnike, Skenderbegova 51
Koncerti za decu
10.00 – Koncert za decu od 2 do 5 godina – Orgulje u ARTYSH:LAB-u
program koncipirali i izvode: Udruženje ARTYSH:LAB i Marija Družijanić
11.30 – Koncert za decu predškolskog i školskog uzrasta – Susret sa kraljicom instrumenata
program koncipirali i izvode: Marija Družijanić i učenici orgulja MŠ Stanković

Utorak, 4. jul 2017 u 20.30
Katedrala Blažene Djevice Marije, Hadži Milentijeva 75
Resital
Pavel Kohout (Češka), orgulje
program: Bah, Frank, Musil, Diboa i Smetana

Sreda, 5. jul 2017. u 20.30
Katedrala Blažene Djevice Marije, Hadži Milentijeva 75
Resital
Julija Lener (Austrija), orgulje
program: Bah, Šreder i Mendelson
*u saradnji s Austrijskim kulturnim forumom u Beogradu

Četvrtak, 6. jul 2017. u 20.30
Katedrala Blažene Djevice Marije, Hadži Milentijeva 75
Zatvaranje festivala
Orgulje i fanfare
Lana Jelenković (Srbija), orgulje
Filip Rebman (Nemačka), truba
Aleksandar Solunac (Srbija), truba
Sebastijan Marhold (Austrija), tuba
program: Biber, Frančeskini, Perisketi, Hovanes

Svi večernji koncerti počinju u 20.30 i traju oko sat vremena, a ulaz je slobodan.

LETNJA ŠKOLA ORGULJA
od 25. juna do 6. jula 2017.
Muzej nauke i tehnike, Skenderbegova 51

Predavanja, radionice i individualni rad sa polaznicima – učenicima i studentima orgulja, kao i diplomiranim orguljašima.
Predavači:
Martin Šmeding (Nemačka)
Marko Petričić (SAD/Srbija)
Zoltan Borbelj (Srbija)
Pavel Kohout (Češka)
Juliju Lener (Austrija)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Drustvo vidimo se u suboti na Chick Corea electric band!

 

Corea sa nama koji ga pratimo slavi na turneji 75g.Odlicna je postava,ne treba propustiti.Koliko vidim na mapi sedenja mesta ima jos puno,karte nisu preskupe obzirom kakav je događaj.

P.s.Ajd da ne kukamo stalno sto nam niko od velikih imena ne dolazi,a da bude slaba poseta.Jedna ploca manje u ormanu i gledali ste velikog Chick Corea! Sećaćete se toga jednog dana!

Cheers

 

http://www.telegraf.rs/jetset/2851443-jedinstvena-prilika-vrhunski-muzicari-dolaze-u-beograd-chick-corea-elektric-band-1-jula-u-areni-v

Link to comment
Share on other sites

12 sati ranije, sondek said:

Drustvo vidimo se u suboti na Chick Corea electric band!

 

Corea sa nama koji ga pratimo slavi na turneji 75g.Odlicna je postava,ne treba propustiti.Koliko vidim na mapi sedenja mesta ima jos puno,karte nisu preskupe obzirom kakav je događaj.

P.s.Ajd da ne kukamo stalno sto nam niko od velikih imena ne dolazi,a da bude slaba poseta.Jedna ploca manje u ormanu i gledali ste velikog Chick Corea! Sećaćete se toga jednog dana!

Cheers

 

http://www.telegraf.rs/jetset/2851443-jedinstvena-prilika-vrhunski-muzicari-dolaze-u-beograd-chick-corea-elektric-band-1-jula-u-areni-v

Vidimo se. :wave2

Kupio sam karte odavno, ima mozda i 2 meseca. Gledam sam Chick Corea ali u drugim varijantama, jedna zelja manje na listi posle koncerta Elektric Band-a. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Najava za juČe!

Jedan od muzičara je i naš kolega s foruma, Nomimasen. Pilot nastup trija koji bi, koliko čujem, trebalo da preraste u formalniju saradnju.

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vodic/168735/Vece-muzike-sutra-u-Galeriji-Matice-srpske.html

 

Elementarno amplificirana svirka legla je savršeno u glavnu salu Galerije Matice srpske koja se pokazala kao potencijalno vrlo dobar prostor za slične i neamplificirane kamerne nastupe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...