Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Dadeta sam imao priliku upoznati na jednom od Đoserovih Memorijala u Puli,kum od staroga je u to vrijeme bio urednik jednih novina,pa smo od njega dobili akreditacije i samim time i pristup izvođačima,mogu samo reći da je super osoba i da je bez problema popričao s nama,nabacili smo i par slika.

S obzirom da sam u to vrijeme bio balavac,nekih 19 godina, ipak je našao vremena za razgovor sa nama,iako nije morao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 12/19/2016 at 13:56, sondek said:

Hmm,videh u tom Mixeru na spisku i Lajka Felix-a.Pa zar NS da zaobiđe ,ccc

Eh, godinama nisam gledao Lajka!

Istina je da nisam pratio ni šta je svirao poslednjih godina. Zadržao sam se na A Bokorbol albumu, koji mi je i dalje izvanredan i redovno ga i rado slušam.

I onda sam sebi zacrtao ovaj 28. dec i pored gužve, umora i hroničnog nedostatka vremena i otišao do Miksera.

Prostor solidno popunjen, bina izdignuta, iza bine na platnu su figure koje se pretaču iz jedne u drugu, cupkam uz neki ritam.

Na početak se čekalo nekih sat vremena. Lajko zauzima centralno mesto na sceni, violina je u horizontalnom položaju, poput havajske gitare. Levo i desno i nešto ispred njega mesta zauzimaju dva mlađa (rekao bih) člana postave, jedan na bubnjevima i drugi na nekim sintesajzerima. I kreće...

...tehno ritam!

Vrlo glasan. Lajko preko tih elektro struktura solira do besvesti. Tja...

Reakcije publike su oprečne, ali bih rekao da su ljudi ipak krenuli da se zabavljaju nakon što je ekipa bez zadrške ispalila prve tri-četiri stvari.

Na stranu što sam očekivao sasvim drugačiju muziku (a mogao sam i da se informišem), ono što čujem nimalo mi se nije dopalo, čak mi je zvučalo prilično jeftino.

Uglavnom, spakovao sam se i otišao.

Eto, u taj Mikser sam par puta probao da odem na koncerte i svaki put je bila bulja. Nećemo se više gledati.

Link to comment
Share on other sites

Sreća pa Lajka svaka faza dođe,pa prođe.Majls violine,ne drzi ga ni mesto ni vreme ni pravac ni nacija ni države.Oće to kod nas sa dna mora.Kad je hteo na akademiju,stigao je u toku raspusta,pa su mu rekli da nema talenta,da proba sa ciganima.Poslusao,pa nastavio,vozom kroz ravnicu.Čuo sam da je svirao i po vozovima.Proba i ovo pa biće u drugoj turi bolje...nekom verovatno i ovom leži.Čak i da je sam nije to njemu neki problem.On inače kaže da nikad nije sam jer ima muziku u glavi.

Za "žbunje"se slažem.Ne mogu da verujem da je nekim gluvaćima sa ostrva taj album van profesionalnih standarda za album.Kakve tupadžije,trebaće im (koliko i nama za englesku travu) da razumeju i čuju tu muziku,šesto godina.Meni btw.jedna od audiofilskih poslastica.Umetnička sloboda sviranja i snimanja po prirodi ravnice umesto dosadnih studija sjajno dočarana.Pet plus album.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Kao neko ko se najbolje oseća na koncertu imam potrebu da se solidarišem sa svima kojima se uskraćuje pravo na koncert iz političkih razloga kao da smo u najgorem komunizmu.Obzirom da su u samo par godina uspeli da proseljače ovu državu kao nijedna tiranija do sada i naprave ranč prokletih i mesto za obilazak u širokom luku stranih muzičara, rešili su da se qrče u sred izborne kampanje zabranom koncerta jer im neko nije po volji.Znam da seljačine ni najmanje ne zanima sta mislimo mi koji nismo gutači njihovih,rijalitija,najprizemnijeg muzickog šunda i nekulture koju forsiraju do iznemoglosti al bar možemo da im kažemo šta mislimo.Bravo Smederevci! http://www.danas.rs/drustvo.55.html?news_id=340211&title=Vlado+Georgiev+ipak+u+Smederevu

P.S.Ovaj post nije politika,već glas protiv primitivizma

Link to comment
Share on other sites

Ma dajte malo ozbiljnosti, kakav crni koncert, koga briga za to, samo zato što je medijski poznata ličnost u pitanju? Pa pogledajte šta rade celom narodu, ovo je sitnica, a predstavlja se kao da je kap u čaši koja preliva, nije fer prema svima koji su ostali unesrećeni pod šapom režima. 

A za ovaj koncert, pa samo ga napravi u nekom drugom mestu i rešena stvar.

Ne opravdavam naravno, ali čisto da skrenem pažnju da se stvari realno postave u ravan kojoj pripadaju.

Link to comment
Share on other sites

Mislis da je Ok da se nekom odkaze koncert iz političkih razloga,sa porukom vidi sta mozemo,pa da ga lepo napravi u drugom mestu i mirna bačka.Kao da se nekom recimo zabrani knjiga,pa da kazeš "dobro pa sta nek napise drugu, ima većih problema."

Naravno da je koncert najmanje bitan,bitna je bahatost i pokazivanje sile.Sto ne mozes da radiš svoj posao jer si se nekom zamerio.Danas ostaneš bez koncerta,sutra ostaneš bez profesora,prekosutra bez lekara jer su se nekom zamerili.Čist totalitarizam...ili su opet samo neki idiJoti.

Link to comment
Share on other sites

Krenuli ste sa političarenjem bez mene, niste dobri...:D

 

Sve što se dešava ovih dana, a očito je da će se dešavati i u narednom periodu, može da donese samo pozitivan ishod.Što više nepravde, represije, bahatosti, i luđenja, to bolje.Budilnik je proradio, videćemo koliko će se ljudi probuditi.Načet je!

Link to comment
Share on other sites

Ispada da jeste politika,ali mnogi su umetnici jesu izvukli deblji kraj jer su nekom stali na žulj, ali to mora biti baš diktator da se osili na koncert za koji je već krenula prodaja.Bude to nekad i stimulativno...,Đorđe Balašević Slobi da se još zahvali na plodnoj atmosferi.Ta se sila na kraju pretvori u kontraefekat .Mozda Vlada bude inspirisan ...

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, sondek said:

Mislis da je Ok da se nekom odkaze koncert...

...,sutra ostaneš bez profesora,prekosutra bez lekara jer su se nekom zamerili...

Naravno da nije ok da se nekome otkaže koncert, mislim da sam bio jasan.

I naravno da su mnogi profesori i lekari VEĆ ostali bez posla, i ostaju i ostajaće na žalost, što je mnogo mnogo tragičnije od pomenutog događaja, zato i kažem da nije u redu da se otkazivanje koncerta uzima kao neka referenca ,i klimaks takvih sličnih događaja. 

To me podseća na onu "ali žao mi konja", kao ko šiša ljudkse žrtve, ali konj ako ugine, e to je strašno.

Ali možda je to samo do mene, da su bitniji profesori i lekari od koncerta, izvinjavam se ako grešim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...