Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Nešto me vise zanima kakav je bio Al di Meolin koncert,slabo funcioniše izvestavanje sa desavanja.Ja se upravo vratih sa Tango jazz quarteta u predivnom prostoru srednjeskolskog doma u Nikolajevskoj.Doneli su malo Nishvila kod nas,iznenadili nas prelaskom u jednoj numeri u Nišku banju,simpatično.Fina,neopterećujuća svirka za letnje veče.

Jel' bio neko na Roy Ayersu u Somboru?

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, sondek said:

Nešto me vise zanima kakav je bio Al di Meolin koncert,slabo funcioniše izvestavanje sa desavanja.Ja se upravo vratih sa Tango jazz quarteta u predivnom prostoru srednjeskolskog doma u Nikolajevskoj.Doneli su malo Nishvila kod nas,iznenadili nas prelaskom u jednoj numeri u Nišku banju,simpatično.Fina,neopterećujuća svirka za letnje veče.

Jel' bio neko na Roy Ayersu u Somboru?

Tango Jazz Quartet veceras svira na Nishville-u. Ja sam planirao da posetim sve 4 veceri festivala, ali bese bas hladno u cetvrtak, a mene dokacio neki virus. 

Sto se Al Di Meole tice imas na Youtube nekoliko snimaka iz publike sa koncerta. Prosle godine su kaceni snimci sa festivala na oficijelnom kanalu Nishvillea.Iz meni nepoznatog razloga nema ni jedan snimak iz 2016.

Link to comment
Share on other sites

e jbg.pokvarih iznenađenje za Nišku banju,sorry.Mislio da kod nas dolaze posle nishvilla,a ono mi generalna proba...dobri su momci,al vise za neku romantičnu opustenaciju na moru.Ko je nešto skrivio kod žene mož' da ispegla...ko ume može da se pleše na par numera,pa zenu za ruku,ružu u usta :D

podsećam za Stochelo Rosemberg trio 17.08. u NS,tu sam već unapred uzeo karte,biće gužve,nije velik prostor vrta,ali prelep!

Link to comment
Share on other sites

15 sati ranije, sondek said:

Nešto me vise zanima kakav je bio Al di Meolin koncert,slabo funcioniše izvestavanje sa desavanja.Ja se upravo vratih sa Tango jazz quarteta u predivnom prostoru srednjeskolskog doma u Nikolajevskoj.Doneli su malo Nishvila kod nas,iznenadili nas prelaskom u jednoj numeri u Nišku banju,simpatično.Fina,neopterećujuća svirka za letnje veče.

Jel' bio neko na Roy Ayersu u Somboru?

Odličan je bio koncert. Nekoliko stvari sa novog albuma, ostalo prema raspoloženju i atmosferi. Veliki je on muzičar, stvarno veliki. Odlično su ga pratili  još jedan gitarista i veoma mladi bubnjar iz Mađarske. Uigran tim su.  Nije zasmetala ni sitna kiša ni hladno vreme. Pošteno odsvirano, bis  više od pola sata. Stvarno lepo veče u Nišu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Metamorphosis -  Plesno-muzička predstava savremenog flamenka

Nedelja | Septembar, Sinagoga11, 2016 20h  ://www.muzickaomladina.org/?event=m-e-t-a-m-o-r-p-h-o-s-i-s&event_date=2016-09-11

I da ne ostanem duzan jednu fotku iz drugog reda sa koncerta Stochelo Rosemberg tria.Očekivano,odlican je bio koncert! Bravo za muzičku omladinu sto odrzavaju kulturni zivot grada u životu.

rosemberg.jpg.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Ljubiteljima savremene muzike, izraza uopšte, preporučio bih sledeći događaj u Novom Sadu. U trajanju od juče do subote.

http://kuda.org/sr/festival-u-opoziciji-umetnost-i-politika-improvizacije-od-26-29-oktobar-u-ck13-u-organizaciji

Centralni muzički događaj zbiva se u subotu (29.10.) uveče. Svakim danom od sedam ili pola osam održavaju se improv sesije, u različitim konstelacijama.

Ulaz na sve događaje je slobodan.

* * * 

Subota, 29. oktobar, 22:30

Konspiracije > partitura Chris Cutlera, London

https://en.wikipedia.org/wiki/Chris_Cutler

muzički performans >> učesnici i konspiratori, miks izvođača

Konspiracije koriste strukturu striktno baziranu na vremenu, koja je u najvećem svom delu intencionalno ispražnjena od specifičnog sadržaja: kada se svira je dato, ali šta se svira nije. Muzičari/učesnici su pozvani da se uključe, da pružaju otpor ili da se međusobno ignorišu, u striktno ili slučajno određenim trajanjima. Da bi se stvar učinila interesantnijom, svaki učesnik je takođe pozvan da pripremi materijal koji uključuje bar još jednog ili više muzičara, koji može da predstavi kada želi. Niko drugi ne zna šta je taj materijal i kada može da se pojavi. Zbog narušenog kontinuiteta i konsenzusa, rezultat koji se pojavljuje je – „ono što niko ne želi“ (F. Engels). Uprkos tome, partiturom su svakom učesniku date jake smernice da deluje i radi za dobrobit, šta god misli da bi to bilo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...