Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Potvrdjujem konstataciju o zvuku na Kamilu. Bubnjar i on odlicni, basista, da ih bude tri, mada, nismo ga posteno ni culu. Inace, gde ste vi sedeli? Mi u 4. redu, ozvucenje je postavljeno tako da promasuje prvih 5-6 redova sredine sale, prilicno nesretno resenje. Inace, bas sam se radovao premijeri Lakustika, kad ono. sipak od pravih njegovih potencijala... I, da, stalno je nesto zujalo u levom stubu... Kakvi su bili ostali koncerti, bio neko?

Link to comment
Share on other sites

Potvrdjujem konstataciju o zvuku na Kamilu. Bubnjar i on odlicni, basista, da ih bude tri, mada, nismo ga posteno ni culu. Inace, gde ste vi sedeli? Mi u 4. redu, ozvucenje je postavljeno tako da promasuje prvih 5-6 redova sredine sale, prilicno nesretno resenje. Inace, bas sam se radovao premijeri Lakustika, kad ono. sipak od pravih njegovih potencijala... I, da, stalno je nesto zujalo u levom stubu... Kakvi su bili ostali koncerti, bio neko?

 

Sedeli u XIX redu ( sredina ), ali basistu takodje nismo culi. Od pocetka mi je bilo jasno da se jos uvek nista ne menja kod nas, pa ni na jazz festivalu / koncertu. Uvek se obradujem kada idem na neki ovakav koncert i ivek se razocaram sa prvim taktovima, ali uglavnom u tzv. majtore tona. Posto sam se aktivno bavio muzikom duzi niz godina ( 20+ ), veoma mi je jasno recimo kada se bubnjar ucestalo okrece prema tzv. majstoru tona zaduzenom za monitoring, da tu nesto opasno ne stima i da jadnik ne cuje ostale clanove orkestra, odnosno nema potrebnu kontrolu koja je neophodna za kvalitetan performans i njegovo uzivanje u istom. Ako muzicari ne uzivaju maksimalno u svom izvodjenju, nece sigurno ni publika.

 

Nisam dugo bio u Domu Sindikata na nekom koncertu, pa sam tako i zaboravio koliko je bucna ventilacija, sto me je onomad potpuno izludelo na koncertu Tomasza Stnanka. Taj prostor u ovakvom stanju je samo za narodnjake ili neki pop/rock, dakle sto bucnije to bolje.

 

Pitanje za tzv. majstore tona: kako je moguce da se bas ne cuje u XIX redu ( u prvim redovima se obicno i ne cuje u punom volumenu, zbog prirode / frekvencija instrumenta ) ?

Link to comment
Share on other sites

Ima loÅ¡e ali i sasvim solidno ozvucenih koncerata,kod nas jazz festival u Snp ima uglavnom odliÄan zvuk,nekad i perfektan.Velika imena pamtim ne samo po sjajnoj svirci vec i po odliÄnom zvuku.Najbolje je ipak kad je tonac deo ekipe,od lokalnih možeÅ¡ da oÄekujeÅ¡ i nakovanj pokvare.ProÅ¡li put na festivalu gledam kako vibrafonista ubija od svirke,al nema zvuka nigde.Tonac ga primetio tek na trećoj numeri ,imao covek neku svoju brigu na pameti pa tako i radi.uvek gledam da sam pored mix pulta,e imam majke mi da poÄnem da opominjem :smile:

Btw.VeÄeras Vasil Hadzimanov band u studiu M,tu je sound uglavnom super.Snima RTV,pa će valjda da se potrude.karte 500 din po prodajnim mestima,a pred koncert 700.

Link to comment
Share on other sites

Najveci skandal kojem sam prisustvovao desio se na koncertu Tita Puentea u SC, pre puno godina. Da ne duzim, pijanista se zalio toncu / monitorcu u kontinuitetu do oko 2/3 koncerta, a onda je teatralno odgurnuo klavir i napustio tzv. steidz.

 

Sondek je u pravu za koncerte u NS. Uglavnom su ozvuceni solidno do vrlo dobro.

Link to comment
Share on other sites

Lojd bio fenomenalan. Kamilo cista pirotehnika. DIjapazon dve dinamike, malo jako i jako jako, naravno najbrze sto moze sa karate udarcima desne ruke po klaviru. Falio mu samo trapez i svetleci kostim. Suvise steroida i vasara. O publici ne bih ...:-) U Amerikani sam slusao Molvaera i bio FENOMENALAN.  Po meni Lojd i Molvaer najbolji momenti festivala. 

Link to comment
Share on other sites

Kamilo je generalno dosadan.

 

Zvuk u SNP le loÅ¡. OÄajna sala. OzvuÄenje radi godinama ista ekipa, na u dlaku isti, Å¡ablonski naÄin. NajviÅ¡e mi ide na živce kada sax Äujem s leva, a vidim ga desno. Mogli bi bar toliko da se udube.

 

I ove godine biće par ozbiljnih imena, ali i dan manje, zbog Å¡tednje. PoÅ¡to nije zvaniÄno, ne mogu da budem konkretan.

Prvi dan: Bas legenda + klavir

Drudi dan: Poznati krosover žurkomejker

Treći dan: Uslovno novija ekipa.Treba oÄekivati neÅ¡to u CRISS CROSS ili MEHLDAU maniru.

 

Filovano je s dosta imena sa ić.

Link to comment
Share on other sites

Zvuk u Snp je izvanredaN ako ne zezne neki tonac i treba im Äesto dosta vremena,mnogo je muziÄara imalo potrebu da pohvali odlica zvuk.Ajd budi malo manje misteriozan,pa podeli zglavnu informaciju u vezi úucesnika festivala ako znaÅ¡.U protivnom Äemu uÄesce u temi.

Link to comment
Share on other sites

Koji izvanredan. Neki tipovi izvoÄ‘enja proÄ‘u. OzvuÄenje je, onako, brut fors. Ako samo malo preteraju teži nesnosnom, mada smrtna doza piva relativizira utiske.

Stvari postaju jasne kad se ozvuÄenje izbaci. Iza desetog reda ti treba truba za sluÅ¡anje.

Džezeri verovatno nemaju mnogo prilika da sviraju u dobrim salama. Malo je dobrih sala, uopšte.

 

Informaciju ne poseduje previÅ¡e ljudi i ne želim da se poigravam niÄijim poverenjem. Bitno je da će i pored besparice, grad se izgleda nije isprsio, nivo ipak biti oÄuvan. Za koji dan će se znati i zvaniÄno.

Link to comment
Share on other sites

Btw.VeÄeras Vasil Hadzimanov band u studiu M,tu je sound uglavnom super.Snima RTV,pa će valjda da se potrude.karte 500 din po prodajnim mestima,a pred koncert 700.

 

Bili su izuzetni. Fuzija na priliÄnom nivou, sa dosta svežim kompozicionim zahvatima. Na neke trenutke je zvuk imao ÄikaÅ¡ki prizvuk, jazz-elektronike sa kraja devedesetih godina. Veoma potentan bend. 

 

Zvuk iz ozvuÄenja je mogao biti profinjeniji i sadržajniji kao i neÅ¡to bolje izbalansiran i manje sirov. Klavir je, sa druge strane, zvuÄao vrlo, vrlo dobro, kao i gitara. Ipak, sam nastup je bio dovoljno upeÄatljiv da sam bio u stanju apstrahovati neke nedostatke.

Link to comment
Share on other sites

Bili smo na jazz festivalu u subotu (Serbian Jazz Bre i Vasil Hadzimanov Trio i Bend) i ponedeljak (Loyd i Camillo).

S obzirom da spadamo u (naj)mladju publiku na ovakvim desavanjima, subota nas je odusevila. Iako (bar za Serbian Jazz Bre) svirka nije bila toliko "virtuozna", i oni i Vasil su bili jako energicni - sto nas je, blago receno, odusevilo. Zvuk je bio odlican (daleko iznad mojih ocekivanja).

Sto se tice ponedeljka - otisli smo sa velikim ocekivanjima (za razliku od subote) i, kako to obicno biva... Carls Lojd nam se, definitivno, nije dopao - pretpostavljam da se radi o repertoaru, mada je meni citav bend zvucao kao "svako za sebe" - sa izuzetkom pojedinih deonica. Definitivno mi se nije dopalo. Camillo je bio interesantan, ali za odgledati - 3-4 pesme, videti to i - gotovo. Camill-ov bubnjar je ono sto mi se, jedino, bas dopalo u ponedeljak. Skidam kapu coveku.

Link to comment
Share on other sites

Jako je bio dobar koncert.Bez slabe taÄke u bendu.Interesantan je bio i gost saksofonista iz USA,zaboravih ime.Zvuk je bio solidan,na momente "audifilski" sve se lepo Äulo bilo je ponekad te oÅ¡trine koju si pomenuo ali sve se zanemari kad je svirka ovakva.Stereo je bio izvanredan,bio sam u 8 redu sredina,Äist sweetpot..Ako sam dobro razumeo i snimalo se za live album,videćemo Å¡ta bude.Rado bih imao pomenuti vinil izdanje.SluÅ¡ao sam jedan Vasilov intervju u kome je rekao da bi voleo da snimi i izda vinil izdanje.Ona duga numera sa povremenim gitarskim prasenjem e brutalna.Mnogo su napredovali od pre 5-6g kad sam ih sluÅ¡ao u bg na jazz festivalu.

Link to comment
Share on other sites

VeÄeras smo iz ormara izvukli hevi metal majce i otiÅ¡li da sluÅ¡amo boginju metala - Tarju Turunen!

 

Koliko pozitivne energije, koliko osmeha, koliko kontakta sa publikom... Kad vidiÅ¡ da je njoj lepo i da uživa onda ni nama u publici ne može da bude loÅ¡e. A sve je tu na 10-20 metara, mali je SKC, sve se vidi, svaka njena grimasa, geg, poziv na skakanje...  Zuji mi sve u glavi, sutra će me sigurno boleti vrat od hedbenginga (jbg može i bez kose), ali idem srećan na spavanje  :loveface

Link to comment
Share on other sites

VeÄeras smo iz ormara izvukli hevi metal majce i otiÅ¡li da sluÅ¡amo boginju metala - Tarju Turunen!

 

Koliko pozitivne energije, koliko osmeha, koliko kontakta sa publikom... Kad vidiÅ¡ da je njoj lepo i da uživa onda ni nama u publici ne može da bude loÅ¡e. A sve je tu na 10-20 metara, mali je SKC, sve se vidi, svaka njena grimasa, geg, poziv na skakanje...  Zuji mi sve u glavi, sutra će me sigurno boleti vrat od hedbenginga (jbg može i bez kose), ali idem srećan na spavanje  :loveface

 

boginja (H) metala->pozitivna energija->osmesi-> :eek:

Link to comment
Share on other sites

Večeras smo iz ormara izvukli hevi metal majce i otišli da slušamo boginju metala - Tarju Turunen!

 

Koliko pozitivne energije, koliko osmeha, koliko kontakta sa publikom... Kad vidiÅ¡ da je njoj lepo i da uživa onda ni nama u publici ne može da bude loÅ¡e. A sve je tu na 10-20 metara, mali je SKC, sve se vidi, svaka njena grimasa, geg, poziv na skakanje...  Zuji mi sve u glavi, sutra će me sigurno boleti vrat od hedbenginga (jbg može i bez kose), ali idem srećan na spavanje  :loveface

 

Da li je bilo i Nightwish pesama, ili su u pitanju iskljucivo one sa njenih samostalnih albuma?

Link to comment
Share on other sites

Novi Sad, SNP, 7. novembar 2014.

 

IMG_20141108_0001.jpg

 

Drugo gostovanje Kronos Quartet-a u Novom Sadu u nepune tri godine i opet veÄe koje ćemo dugo pamtiti.

Najviše zbog drugog dela koncerta u kojem kvartet, pomognut horom pet kaluđera iz Kovilja, daje zvuk (autor Aleksandra Vrebalov) pokretnim slikama iz prvog rata (film Bill Morrison-a).

Vrlo strastvena "svirka", samoeskalirajuće delo i film Äine "paket" koji, rekao bih, dominira nad temom (WW1) i u kojem je teÅ¡ko (napeto) ne uÄestvovati. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...