Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Bio sam oduÅ¡evljen tokom prvih pola sata, verovatno iznenaÄ‘en vrlo svežom i zdravom r'n'r svirkom. Trik s dva mikrofona je maestralan! 

MeÄ‘utim, nakon toga je svirka klizila naniže, skoro u dosadu (including navedene obrade). Kad ni ploÄu nisam uzeo... 

Malo publike, poluprazan (i viÅ¡e od "polu") Quarter... Ovo već postaje opÅ¡te mesto za NS. 

 

Dobro, postoji taj momenat dosade u nekom trenutku, nakon poÄetnog žara, ali se sinoć u Bgd-u, ipak desio preokret, pa smo odjezdili ka furioznom finalu.

Ovo je sasvim liÄno zapažanje, a posmatrajući ljude okolo bilo je mnogo viÅ¡e onih koji taj pad, rekao bih nisu registrovali. Prevladalo je dobro raspoloženje (tako i treba), a DOB sasvim dobro popunjen.

Link to comment
Share on other sites

Jedno ezoteriÄno krstarenje Bosforom:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_HuK44CVneI

 

 

Snimak je iz dokumentarnog filma Crossing The Bridge - The Sound of Istanbul, Fatiha Akina, a film je vodiÄ kroz savremenu muziÄku scenu najvećeg turskog grada. U ulozi naratora u filmu, takoÄ‘e i gost na basu na ovom snimku Alexander Hacke. Gostujući vokal Brenna Maccrimmon. Svira BaBa ZuLa.

 

OST za ovaj film je jedino (a da je meni poznato) vinilno izdanje na kome je moguće naći snimke Baba Zula benda. IzdavaÄ bi trebalo da bude Potomak, inaÄe izdavaÄka kuća koja pokriva Einsturzende Neubauten izdanja (a moguće da su Älanovi benda i osnivaÄi, ili vlasnici), iako ovo izdanje ne nalazim na njihovom sajtu.

 

Jedini primerak na Discogs marketu dolazi iz Turske, a sahlasno ponudi i cena: http://www.discogs.com/Various-Crossing-The-Bridge-The-Sound-Of-Istanbul-Original-Soundtrack/release/1394428

 

Neka dobra duÅ¡a je Äitav film postavila na tjub, pa se ne treba preterano muÄiti oko pronalaženja:

 

http://www.youtube.com/watch?v=qRyQrabWFdE

 

Snimci sa sinoćnjeg nastupa Baba Zula možda kasnije.

Link to comment
Share on other sites

Odgovor je delomicno tacan ali nije precizan.

 

Svirka je bila nesvakidasnja, veoma dobra, interesantna, psihodelicna, Murat neumoran, zestok i veoma dobar na instrumentima, maltene bez orijentalnih ukrasa. Perkusionista odlican, svira kao masina. Svidelo mi se i ici cu opet kada budem imao prilike. Jos sam pod utiskom, pogotovo sto u poslednje vreme dajem prednost psihodeliji, beskrajnim repeticijama muzickih recenica sa snaznim autorskim pecatom. Abduuul Jamaaaaal!!!

Link to comment
Share on other sites

au kakva poseta,a vidi se i dobra atmosfera!

...Za tolko sveta u novom sadu bi trebao minimum da vaskrsne M.Jackson...Na onom koncertu u studiu M sto nisam bio siguran oko karata skupio se tuzni skup izmedju 17 i 23 ljudi.Kakva beda i sramota,organizator je zasluzio cistu 0.Dovesti nekog s druge strane sveta za takvu sramotu...ne znam kome je bilo mucnija situacija publici ili muzicarima.

Link to comment
Share on other sites

au kakva poseta,a vidi se i dobra atmosfera!

...Za tolko sveta u novom sadu bi trebao minimum da vaskrsne M.Jackson...Na onom koncertu u studiu M sto nisam bio siguran oko karata skupio se tuzni skup izmedju 17 i 23 ljudi.Kakva beda i sramota,organizator je zasluzio cistu 0.Dovesti nekog s druge strane sveta za takvu sramotu...ne znam kome je bilo mucnija situacija publici ili muzicarima.

 

Nije to previÅ¡e ljudi. Ne znam ni koliko bi to taÄno moglo da bude, možda 300 do 400, ali raÄunaj da po slobodnoj proceni bar polovina nije platila kartu (pokrovitelji i sponzori festivala, novinari i reporteri, zvanice ove i one vrste, braća i sestre, ...).

Link to comment
Share on other sites

Nije to previÅ¡e ljudi. Ne znam ni koliko bi to taÄno moglo da bude, možda 300 do 400, ali raÄunaj da po slobodnoj proceni bar polovina nije platila kartu (pokrovitelji i sponzori festivala, novinari i reporteri, zvanice ove i one vrste, braća i sestre, ...).

Ma u tome i jeste problem,sto ovi nasi debili ne umeju da obezbede sponzorstvo koje ukljucuje i karte koje ce dopuniti salu,placene su ali na drugi nacin,bar da podele u zadnjih par dana 1o-15 karata po lokalnim radijima i na taj nacin u krajnjem slucaju i obaveste ljude kad vec vide da nisu prodali ni 10-15% sale.Ovako ispade nevidjena blamaza ne po prvi put(slicno je bilo i sa Roy Ajersom),vidim da je i Marissi i predgrupi iz hrvatske bilo izuzetno neprijatno.Nas saka jada smo probali da malo poravimo aplauzima stvar,ali sve u svemu tuga bozja.Prso grad skroz,vazno da bi nekom detetu sa dve naucene tudje pesme sa nekog talent show-a doslo bar 10 puta vise i da se narodnjacka mesta razbijaju od posete i love,gde zapadosmo slobo vrati se i vrati zoricu brunclik za ministra.

Zvuk je inace bio savrsen,sto je ujedno i najbitnije za salu,Marisa izgubljena u vremenu i prostoru potpuno zbunjena svime sto je steklo u borat zemlji nije jadna ni gitaru znala gde da utakne,a u totalnoj dezorijentaciji jedva da nadje neko na kraju da joj pomogne.Sto se mesta tice, diskretni sarm 70-tih poluraspadnuta sedista iz komunizma prezivela najbolje je opisala moja zena "ovde treba da udje inspekcija i zatvori ovaj trulez". 

Idemo dalje, bice valjda bolje u sledecoj turi.

Link to comment
Share on other sites

Ma u tome i jeste problem,sto ovi nasi debili ne umeju da obezbede sponzorstvo koje ukljucuje i karte koje ce dopuniti salu,placene su ali na drugi nacin,bar da podele u zadnjih par dana 1o-15 karata po lokalnim radijima i na taj nacin u krajnjem slucaju i obaveste ljude kad vec vide da nisu prodali ni 10-15% sale.Ovako ispade nevidjena blamaza ne po prvi put(slicno je bilo i sa Roy Ajersom),vidim da je i Marissi i predgrupi iz hrvatske bilo izuzetno neprijatno.Nas saka jada smo probali da malo poravimo aplauzima stvar,ali sve u svemu tuga bozja.Prso grad skroz,vazno da bi nekom detetu sa dve naucene tudje pesme sa nekog talent show-a doslo bar 10 puta vise i da se narodnjacka mesta razbijaju od posete i love,gde zapadosmo slobo vrati se i vrati zoricu brunclik za ministra.

Zvuk je inace bio savrsen,sto je ujedno i najbitnije za salu,Marisa izgubljena u vremenu i prostoru potpuno zbunjena svime sto je steklo u borat zemlji nije jadna ni gitaru znala gde da utakne,a u totalnoj dezorijentaciji jedva da nadje neko na kraju da joj pomogne.Sto se mesta tice, diskretni sarm 70-tih poluraspadnuta sedista iz komunizma prezivela najbolje je opisala moja zena "ovde treba da udje inspekcija i zatvori ovaj trulez". 

Idemo dalje, bice valjda bolje u sledecoj turi.

 

Au, slikovit opis, da se naježiš, ali ne od miline.

 

Predgrupa iz Hrvatske je Nina Romić, ako dobro pamtim najavu. SluÅ¡ao sam njene snimke iz perioda dok joÅ¡ nije zvaniÄno objavila prvi album, ili je to bio uradi sam cd-r, ili neÅ¡to sliÄno i moram da kažem da je to jako dobro zvuÄalo,. Kad to kažem, mislim da ne liÄi na neku jeftinu kopiju onog tamo neÄeg pravog, već je jasno da imaÅ¡ posla sa ozbiljnim izvoÄ‘aÄem i autorom, Äija poetika može, ali i ne mora da  se svidi. Dobar izbor za partnera Marisi Nadler, ali žao mi je Å¡to je sve zajedno ispalo tako traljavo.

Link to comment
Share on other sites

1 bod za boxa, ali tek kada dokazes gde vidis Urosa....ajmo jos dve psiho licnosti za potpun dozivljaj.

Uros, drugi red, iznad damice u tirkiznom sakou sa sljokicama -Milka Babovic

Desno od njega - rascinjeni Vladika Pahomije :banana i Misha Banana!

Gde da dodjem po nagradu?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...