Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Pored toga sto je ime romskog naselja gde je Kusta snimao "Dom za veÅ¡anje", Å¡utka je takoÄ‘e faza divljanja u publici na koncertima, pri kojem na nekom delu pesme koji je po svojem razularenom karakteru k'o stvoren za ovu pojavu, (dupli bas-bubanj na 280bpm i dž-dž-dž gitarska distorzija na 560) publika uleće u opÅ¡te ludilo i transcedenciju u nebeska Å¡utirajuća bića, koja izražavaju bliskost jedni drugima mahnitim meÄ‘usobnim Å¡utiranjem martinkama i sliÄnom tvrdodjonastom obućom. Jedino pravilo u Å¡utci je - nema ljutnje. :D :D :D

Vukajlija :order

Link to comment
Share on other sites

I bi Micuko...

http://www.b92.net/kultura/vesti.php?nav_category=271&yyyy=2012&mm=09&dd=14&nav_id=643161

Dakle, poÅ¡tovanja dužna Mitsuko Uchida je juÄe nastupila u Kolarcu, a ja bio nazoÄan. Ukratko, moje je miÅ¡ljenje da je simpatiÄna Mitsuko u prvom redu zanatski besprekorno odsvirala juÄeraÅ¡nji repertoar, japanski taÄno, profesionalno. U drugom redu...e pa to je izostalo. Nije dala ni mrvicu subjektivizma, topline, razigranosti, kao da je maÅ¡ina svirala. Da je juÄe bilo neÅ¡to od Schonberga, to bi bio pun pogodak.

Ne želim da kažem da je Mitsuko precenjena u poslu kojim se bavi, niti da sam se razoÄarao i oÄekivao viÅ¡e, niti to da nije prvi put da imam takav utisak nakon svirke dalekoistoÄnih prijatelja, već da je verovatno problem upravo u dalekoistoÄnosti i da bih i ja, da sam nastavio da se krećem u vodama muziÄkih reproduktivaca, težio ka tome da muziku mongola ili vjetnamaca u prvom redu odsviram taÄno. Možda bi na kraju i hteo da dodam malo sebe u interpretaciju, ali avaj...Å¡ta ako se to dalekoistoÄnim uÅ¡ima priÄini presladunjavo, njanjavo, ili pretemperamentno...?

Da li je joÅ¡ neko juÄe gledao pa da iznese svoje utiske?

Å to se mene tiÄe, Mitsuko je odliÄna. Svakome bih preporuÄio da je nekada pogleda, a ja ću da potražim i druge njene svirke pa da se uverim ili razuverim u ono o subjektivizmu u kompozicijama :order

Link to comment
Share on other sites

ЧЕТВРТАК, 20. СЕПТЕМБАР 2012.

ЈЕВРЕЈСКА НОВА ГОДИНА

Диригент: АЛЕКСАНДАР РАХБАРИ

Солиста: САЊА АНАСТАСИЈА, мецосопранhoriz_dotts_single_greyish.png

  • Л. Бернштајн: Симфонија бр. 1 (Јеремија)
  • Г. Малер: Симфонија бр. 1 (Титан)

Концерти се одржавају у Великој сали Коларчеве задужбине, од 20 часова

Улазнице су у продаји на благајни Коларца, у недељи концерта. Цена: 600, 800 и 1000 динара

http://www.bgf.rs/index.php?option=com_eventlist&view=details&id=72%3A---------&Itemid=541&lang=sr

See you there! :wave2

Link to comment
Share on other sites

Jeste tribute, al' meni deluje zanimljivo... A bio je pre par godina, isto u Sava centru, Australian Pink Floyd Show i beÅ¡e to savim zadovoljavajuća svirka za tinejdžera koji je tek krenuo da otkriva muziku PF-a.... U svakom sluÄaju, cena karte je ekvivalentna dvema noćima pijanÄenja u Laze TeleÄkog, a tamo se ne može Äuti live izvoÄ‘enje Echoes-a, i to svih 23 minuta! :crno-na-belo

http://www.savacenta...mid=645&lang=sr

Link to comment
Share on other sites

Dan Stuart Band (with Sacri Cuori) - 4. oktobar Gun Club - 1000din - karte: Pinball Wizard, Å ikarica

Žikica Simić o Green on Red i Denu Stjuartu (Naša Borba, 1996):

TragiÄno osećanje života

Sve je na ovom svetu, govorio je Empedokle, sastavljeno od vatre, vode, vazduha i zemlje. Aristotel je kasnije ovom kvartetu, dodao peti element, eter, koji je Äinio suÅ¡tinu prva Äetiri i bio najvažniji meÄ‘u njima. Mudri su bili stari Grci. Ovo njihovo uÄenje ima svoju relevantnost i danas, kada je u pitanju predmetni svet. Å ta je, meÄ‘utim, sa ljudskom egzistencijom? Od Äega je To sastavljeno.

Rokeri Äije obrazovanje, steÄeno na ulici, „dole na uglu“, kao bitno svojstvo ima protivljenje svemu Å¡to je zvaniÄno i etablirano, imaju odgovor na to pitanje. Najeksplicitniji možemo pronaći u pesmi „Two Lovers (Waitin’ To Die)“ Dena Stjuarta i ÄŒaka Profeta, koji su tokom osamdesetih i poÄetkom devedesetih nastupali u okviru benda Green On Red. Njihova analiza, izvrÅ¡ena pod besprekornim rokerskim uslovima, otkriva kao osnovne elemente ljudske egzistencije strah, smrt i sudbinu. Negde u izmaglicama i malenim tragovima naslućuje se i ljubav.

Nema niÄeg na ovom svetu, poruÄuju Stjuart i Profet, osim lebdećeg straha, zapisane sudbine i neminovne smrti. U ovoj pesimistiÄkoj viziji ljubav se pojavljuje kao sredstvo koje potvrÄ‘uje predominaciju sila „mraka i haosa“. U drugoj strofi pesme Stjuart i Profet uvode konkretne junake Äiji životi su ilustracija njihovih pesimistiÄkih postavki. Džoov razum je izgubio rat protiv njegovih vena. On je narkoman, a to je, kako bi rekli povrÅ¡ni psihijatri „prolongirano samoubistvo“. Seli viÅ¡e ne može da živi u svetu laži.

Stvari nisu jednostavne kada su u pitanju Den Stjuart i Čak Profet, odnosno Green On Red i njihov duboki rokerski tradicionalizam. Ovi velemajstori roka su pored toga i talentovani umetnici. Dubokom pesimizmu svojih poetskih vizija suprotstavili su lepotu samog napeva. „Two Lovers (Waitin’ To Die)“ je ushićujuća bluz balada koja nadahnjuje i ispunjava lepotom.

Green On Red su jedna od najvećih grupa onog Å¡to se nekad zvalo Novi ameriÄki rok. Pesma „Two Lovers (Waitin’ To Die)“ se nalazi na njihovom albumu „Scapegoats“ koji je producirao Al Kuper. Glas Dena Stjuarta, u kojem su pomireni Nil Jang, Mik Džeger i Bob Dilan, kao i gitara ÄŒaka Profeta, bili su glavna oružja ovog benda u trenutku kada je nastajala pesma. Na ploÄi „Scapegoats“ Stjuartu i Profetu su pomagali Toni Džo Vajt, Den Pen i Spuner Oldem. To svakako govori o uvažavanju kolega muziÄara. Pesma „Two Lovers (Waitin’ To Die)“ pokazuje da za to postoje dobri razlozi.

UNCUT (11/2012) recenzija albuma "The Deliverance Of Marlowe Billings"

post-622-0-03340300-1348731220.jpg

Link to comment
Share on other sites

U proteklu subotu navratili su nam u "Banat bluz kafe" neki svirci pod imenom "Sunburst"!

Sale (njihov pevaÄ) je već starosedelac kod nas, ali ovaj ovde:

post-15525-0-94448500-1349107485_thumb.j post-15525-0-61939900-1349107507_thumb.j post-15525-0-79337800-1349107518_thumb.j

...je prvi put bio u mojoj selendri!

Å teta Å¡to su kasnili sa tonskom probom, inaÄe bih ga kindapovao na koji sat.

No, doćiće oni još koji put (siguran sam u to), a onda se neće tako lako izvući.

InaÄe, svirka je bila - da parafraziram jednog prezadovoljnog gosta - "Ala ovi prže!"

(P.S.: Najzad mi jetra preradila sve one maligane od subote! Starost je grozna...)

Link to comment
Share on other sites

Nije jedini!

Bilo je minimum joÅ¡ troje prezadovoljnih (moja SuperSosa, jedan naÅ¡ zajedniÄki drug i ja).

(Konobare i druÅ¡tvo benda ne raÄunam, njihov je posao da budu prezadovoljni.)

Ah, da, bili su tu joÅ¡ i moj Å¡kolski Mimika, Riki TurpijaÅ¡, Boba Poznatov sa suprugom Velikom, Mita Baraba, Ãenka sa Radio PanÄeva i joÅ¡ gomila meni nepoznatih klinaca (sa Äijim roditeljima sam najverovatnije iÅ¡ao u osnovnu Å¡kolu).

Posle mi pivo stiglo do mozga i slabo sam razaznavao likove...

Link to comment
Share on other sites

U proteklu subotu navratili su nam u "Banat bluz kafe" neki svirci pod imenom "Sunburst"!

Sale (njihov pevaÄ) je već starosedelac kod nas, ali ovaj ovde:

post-15525-0-94448500-1349107485_thumb.j post-15525-0-61939900-1349107507_thumb.j post-15525-0-79337800-1349107518_thumb.j

...je prvi put bio u mojoj selendri!

Å teta Å¡to su kasnili sa tonskom probom, inaÄe bih ga kindapovao na koji sat.

No, doćiće oni još koji put (siguran sam u to), a onda se neće tako lako izvući.

InaÄe, svirka je bila - da parafraziram jednog prezadovoljnog gosta - "Ala ovi prže!"

(P.S.: Najzad mi jetra preradila sve one maligane od subote! Starost je grozna...)

Jednog, ili jedinog gosta? :P

Nije jedini!

Bilo je minimum joÅ¡ troje prezadovoljnih (moja SuperSosa, jedan naÅ¡ zajedniÄki drug i ja).

(Konobare i druÅ¡tvo benda ne raÄunam, njihov je posao da budu prezadovoljni.)

Ah, da, bili su tu joÅ¡ i moj Å¡kolski Mimika, Riki TurpijaÅ¡, Boba Poznatov sa suprugom Velikom, Mita Baraba, Ãenka sa Radio PanÄeva i joÅ¡ gomila meni nepoznatih klinaca (sa Äijim roditeljima sam najverovatnije iÅ¡ao u osnovnu Å¡kolu).

Posle mi pivo stiglo do mozga i slabo sam razaznavao likove...

To je bila prva svirka mog novog benda, "Sunburst". Imamo bubanj, bas, dve gitare i usnu harmoniku. Svirka je Rock'n'Roll s dobrim primesama Blues-a. Pored takozvanih cover-a, odsvirali smo i šest (sic!) naših pesama. Dobro su prihvaćene. Mlad smo bend te još nemamo ni sajt ali smo iskoristili lepu Banatsku Sobu kluba, pa smo se u njoj slikali za sajt, plakate i ostale reklamno propagandne materijale.

InaÄe, klub je nedavno otvoren i jako je prijatan i udoban. Uslovi za svirku su odliÄni. PreporuÄujem ga.

Crepajci su fini i skoro svi neÅ¡to sviraju. Puno je muzike (i ploÄa) u Crepaji.

@Froggy, Äuvaj jetru, za sledeću svirku. Dobro si imenovao slike, k'o da si mi misli Äitao.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...