Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Mislim da fali jedna ovakva temu na ovom forumu, pa ajde da je pokrenemo. Ako neko sazna nove informacije u vezi koncertnih desavanja neka napise ovde.

Pa da krenemo:

Guitar Art Festival:

TOMMY EMMANUEL 28. Januar 2007. Kolarceva zaduzbina

TOMMY EMMANUEL 26. Januar 2007. [Novi Sad, SNP]

JOHN WILLIAMS & JOHN ETHERIDGE 12. Februar 2007. Kolarceva zaduzbina

PEPE ROMERO 13. Februar 2007. Kolarceva zaduzbina

VLADIMIR NIKOLIC & MARCO TAMAYO 15. Februar 2007 Madlenianum

RENE AUBURY 16. Februar 2007. Sava Centar

LAUTA I RENESANS 18. Februar 2007. Kolarceva zaduzbina

zatim:

NAPALM DEATH 24.1. SKC (grindcore/death)

DUB SYNDICATE 31.1. SKC

LAIBACH 4.1. SKC

LAIBACH 5.1. [Novi Sad, Gradiliste]

BUENA VISTA SOCIAL CLUB - The Havana Lounge 5.2. Sava Centar

GBH 10.2. DOB (punk)

BAMBIX 19.2. SKC (punk)

TUXEDOMOON 21.2. SKC

THE SUPERSUCKERS 1.3. SKC (garage/punk)

CANNIBAL CORPSE 7.3. SKC (gore/death)

IRON MAIDEN 14.3. Sajam hala 1

i u bliskoj buducnosti:

ZZ TOP 11. ili 12. 6. Sajam hala 1

CHEMICAL BROTHERS 13.6. Sajam

Link to comment
Share on other sites

Dvoumio sam se da li ovo da postujem, jer oko ovoga vlada zestoka misterija vec nekih mesec dana :wink: . Ali evo.

ROAD FEST :D :

28.06. Iggy Pop and The Stooges, Deep Purple, The Cult, Tricky

29.06. Motorhead, Foo Fighters, Prodigy

30.06. Jamiroquai, Daft Punk

Niti ima neki izvor, niti sajt, niti bilo sta, pa procitajte nesto o tome ovde => http://forum.b92.net/index.php?showtopic=33259&st=0

Link to comment
Share on other sites

Mali info za TUXEDO MOON (21.2. SKC.).

Grupu Tuxedo Moon osnovala su 1977. godine u San Francisku dvojica studenata muzike sa City College-a - Blaine L. Reininger (klavijature, violina) i Steven Brown (klavijature, drugi instrumenti). Brownove veze lokalnim u pozoriÅ¡nim krugovima obezbedile su prvu opremu i povremena gostovanja pevaÄa Gregorya Cruikshanka i Victorie Lowe, uz Äeste saradnje sa pevaÄem i performans-umetnikom Winstonom Tongom. Grupa je potpisala ugovor sa izdavaÄkom kućom Ralph Records (koju su vodili Älanovi grupe Residents) 1979. godine, Å¡to im je donelo popularnost i na evropskoj muziÄkoj sceni.

Kako su osećali da viÅ¡e pripadaju evropskoj elektronskoj muzici, bend je svirao po Evropi 1980. godine, po objavljivanju albuma Half Mute. Nakon sledećeg albuma Desire, grupa se preselila u Roterdam, gde je Reininger poÄeo da radi i kao solo izvoÄ‘aÄ. Dok su bili aktivni na sporednim projektima i muzici za pozoriÅ¡te i film, grupa je bila u potrazi za izdavaÄem za svoj naredni album Holy Wars (1985), koji je ujedno bio njihov najveći komercijalni uspeh.

Tuxedomoon je avangardni kolektiv okrenut elektronici, Äija se muzika kreće od new wave popa do jazz fuzije i eksperimentalnijih izleta na sintisajzerima, Äesto uz pratnju saksofona i violine. Njihovi koncerti prerastaju u umetniÄke performanse u pravom smislu te reÄi, Å¡to je beogradska publika imala prilike da vidi u okviru njihove poslednje turneje za povratniÄki album Cabin In The Sky koji je objavljen 2004. godine. U pitanju je kvazi-kinematografsko remek-delo nastalo pod tako razliÄitim uticajima kao Å¡to su Miles Davis, Radiohead, De Bussy, nemaÄka elektronska scena ili The Velvet Undeground pri Äemu, oÄekivano, Tuxedo Moon najviÅ¡e liÄe na sebe same. Ponovo okupljena originalna postava grupe ovom prilikom je saraÄ‘ivala sa Älanovima grupa Tarwater i Tortoise, kao i producentima savremene elektronike - Juryman i DJ Hell.

Miljenici beogradske publike ponovo nastupaju u naÅ¡em gradu 21. februara. Biće to prilika da Äujemo sasvim novi materijal sa albuma koji je u pripremi. U sklopu aktuelne turneje imaće desetak nastupa u NemaÄkoj, ÄŒeÅ¡koj, Belgiji, Francuskoj, Portugalu, Austriji, Hrvatskoj i Italiji.

Pretprodaja karata na blagajni SKC-a.

izvor http://www.skc.org.yu

Link to comment
Share on other sites

...ja sam nesto nacuo da ce ove godine gostovati :

Pat Metheny,

Keith Jarrett,

Paco de Lucia...

zna li neko nesto o tome?

I ja sam ovo cuo da se prica za ovogodisnji jazz festival (ne znam da li za BG ili NS; mozda oba). Ne znam da li verovati.

Nego, Tricky u Zrenjaninu!!!!! Ljudi moji...

.

Link to comment
Share on other sites

A i bio je red da se vec jednom pojavi na popboksu :cheers

Napalm Death u SKC-u

Deklarisani antifaÅ¡isti, antiratni aktivisti, borci za prava ljudi, životinja, planete... oÄevi pravca zvanog grind core, britanski bend Napalm Death će u sredu, 24. januara, u okviru promocije novog albuma Smear Campaign svirati u beogradskom Studentskom kulturnom centru.

Napalm Death ove godine obeležavaju 25 godina postojanja, a fanovi tvrđeg zvuka u Srbiji ih pamte kao jedan od retkih širom sveta poznatih bendova koji je Beograd posetio tokom 90-ih.

Britanski grinderi iza sebe imaju viÅ¡e od 30 zvaniÄnih izdanja, a do velikog broja fanova Å¡irom sveta probili su se kako muzikom, tako i druÅ¡tveno angažovanim tekstovima.

Redovni su uÄesnici razliÄitih benefit svirki, a domaća publika ih pamti i po odliÄnom nastupu na Exitu 2005. godine.

Koncert u SKC-u poÄinje u 20 Äasova, predgrupa Smrti napalmom će biti Osmi putnik 2, a ulaznica koÅ¡ta 1200 dinara.

izvor http://www.popboks.com/vesti/1_22_2007.shtml

Link to comment
Share on other sites

ZZ TOP NE DOLAZE U BEOGRAD!

Tako je rekao njihov menadzer u ponizavajucem pismu sa opaskom "hvala| na kraju...

Covece, kao da su ne znam kakve zvezde, da ce zivot stati bez njih, zaista mi se na svidja takvo njihovo ponasanje te cuvene fame oko brade i sl. Apsolutno ih postujem ali se ne osecam nimalo pogodjenim sto ih necemo slusati, posebno sto mislim da su svoje odsvirali.

A, onaj retard, Maksa Catovic, za njega zaista nemam reci da ga opisem jer mi je nejasno kako neko ko je iole ozbiljan moze prvo da najavi koncert pa tek onda da kontaktira grupu?! :listen:listen

Ko zna, mozda se pokaze da je po sredi neko cenkanje, mozda i dodju, ali sve ovo ostavlja gorak ukus...

Link to comment
Share on other sites

Jel' išao neko da sluša Tomi Emanuela na Kolarcu?

"...Emanuel voli da naglaÅ¡ava da je gitaru poÄeo da svira sa Äetiri godine, a da je profesionalno po pabovima i vaÅ¡arima nastupao od Å¡este. Iako je jedan od najboljih kantri-bluz gitarista danaÅ¡njice, nikada nije nauÄio note, već, kako kaže, svira iskljuÄivo iz srca..."

(citat sa mtsmondo sajta...)

Link to comment
Share on other sites

Jel' išao neko da sluša Tomi Emanuela na Kolarcu?

Gledao sam novosadski koncert.

Siguran sam da ima ljudi kojima se ova vrsta akrobatike svidja, no za mene je ovo bilo jako glupo potroseno vreme.

Zaboravih da pomenem jeftinu patetiku sve vreme koncerta.

Antipropaganda MUZIKE. Besmisleno.

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam novosadski koncert.

Siguran sam da ima ljudi kojima se ova vrsta akrobatike svidja, no za mene je ovo bilo jako glupo potroseno vreme.

Zaboravih da pomenem jeftinu patetiku sve vreme koncerta.

Antipropaganda MUZIKE. Besmisleno.

A ja se kao nesto dvoumio da idem. Kao, niti slusam, a bogami niti bas preterano volim. Ali nekako bi mi bilo zanimljivo to videti. Posle ovoga sto napisa izgleda da sam dobro odlucio.

Link to comment
Share on other sites

ZZ TOP NE DOLAZE U BEOGRAD!

Tako je rekao njihov menadzer u ponizavajucem pismu sa opaskom "hvala| na kraju...

Covece, kao da su ne znam kakve zvezde, da ce zivot stati bez njih, zaista mi se na svidja takvo njihovo ponasanje te cuvene fame oko brade i sl. Apsolutno ih postujem ali se ne osecam nimalo pogodjenim sto ih necemo slusati, posebno sto mislim da su svoje odsvirali.

A, onaj retard, Maksa Catovic, za njega zaista nemam reci da ga opisem jer mi je nejasno kako neko ko je iole ozbiljan moze prvo da najavi koncert pa tek onda da kontaktira grupu?! :listen:listen

Ko zna, mozda se pokaze da je po sredi neko cenkanje, mozda i dodju, ali sve ovo ostavlja gorak ukus...

E sad sam poludeo! Bas sam se ponadao da dolaze. I mene je zacudio njihov dolazak u istocnu evropu koji ne spominju na sajtu. Mada opet, sve to kurir pise :listen .

Link to comment
Share on other sites

„You Gotta Fight for Your Right to Party“... spremite se za ludnicu u Novom Sadu jer, kako nezvaniÄno saznajemo, fenomenalni ameriÄki hardkor rep bend „Beastie Boys“ dolazi na „Egzit“!

Oni će biti jedan od hedlajnera festivala koji se održava od 12. do 15. jula, a na TvrÄ‘avi ćemo Äuti i Roberta Planta, nekadaÅ¡njeg pevaÄa legendarne grupe „Led Zeppelin“.

izvor => ovde

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da opet gostuje Pat Metheny jer mi je sa prethodna dva koncerta ostao u fantastiÄnom sećanju. Prvi u Pinkiju je bio ludnica a on je na poÄetku koncerta izjavio da "već dugo žele da sviraju ovde" (verovatno za njih iza gvozdene zavese) i da "će veÄeras sve to da odrade" i bogme jesu svirali su oko TRI sata a ljudi su bili zabezeknuti. Drugi put sam ga sluÅ¡ao u hali sportova i koliko se sećam on je jedini strani (poznatiji) muziÄar koji je doÅ¡ao ovde u toku rata u Hrvatskoj. Isto je bilo super.

Link to comment
Share on other sites

E super. Bas mi drago, mada sam to i ocekivao. Sutra ce u NS da bude zestoka guzvaja; koliko sam cuo karte su rasprodate a i garant su ih ove nase grbe pustili vise nego sto klub prima.

I da. Iskopao sam pre dve nedelje nekakvu set-list. Jer sviraju ceo Volk uzivo? To bi trebalo da bude prvi deo koncerta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...