Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Uh!

Ne raÄunajući dva kratka bisa, ovaj Dylan je (uprkos Glassovom aranžmanu) bio najneubedljiviji deo koncerta.

A, da... IMO

Ukusi se razlikuju, to je standardno. Ali ja zaista ne kontam tu muziku, msm, vidim to kao silovanje violina. Druga pesma sa onim njakanjem gudalima i cijukanjem kada okida prstima, nznm, ne bih nikoga da uvredim, ali ja tu ne vidim gram muzike niti umetnosti....Ali, poštujem one koji to vide, možda sam ja uzak...

Link to comment
Share on other sites

+1 :thumbsup2

post-16537-0-67093200-1328124812_thumb.j

:cheers

Uh,balkon.Sedista su za patuljke,a i zvuk je losiji.Ne usudjujem se da krenem ovim svojim krsem za BG po ovom minusu,ovog puta vam samo zavidim momci.Bio sam vec jednom na Robikinom koncertu,covek je zaista neverovatan,bas vam zavidim,uzivacete i dugo se secati...

Link to comment
Share on other sites

Uh,balkon.Sedista su za patuljke,a i zvuk je losiji.Ne usudjujem se da krenem ovim svojim krsem za BG po ovom minusu,ovog puta vam samo zavidim momci.Bio sam vec jednom na Robikinom koncertu,covek je zaista neverovatan,bas vam zavidim,uzivacete i dugo se secati...

Sreća te oni iz prvih redova uvek i nedođu ;-) .

Sjajna svirka, i ovaj put je Ruby ostavio dosta prostora novim Älanovima benda da pokažu Å¡ta znaju. I pokazali su :listen

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

dakle u 6 dana 2 odlicna koncerta.

wilco je pokidao u zagrebu :klanjanje , vredelo je voziti 400km gledati koncert i ponovo voziti 400km nazad, mada posle tog koncerta je moglo da se vozi i 800km. koliko sam video, najbolje se provela ekipa iz sikarice :wave2 pivo je stizalo u neprekidnom lancu....

a veceras Blixa u odlicnom izdanju :klanjanje , vratio se korenima, samo sada mu vise nisu potrebne mehanicke sprave i gomila gate-ova, compressora i analognih efekata, sada se sve postize sa jednim compom i midi controlerom u sigurnim rukama Alva Note, na momente je zvucalo kao spoj Biosphere i ranih Einesturzende. utisak je kvarila samo potpuno obezlicena velika sala doma omladine, u kojoj pri malo jacem basu odmah pocinje sve da se trese, neprijatno rezonirana, itd. Neverovatno, stukli su onolike milione u renoviravanje doma omladine, sala amerikana, velika sala, holovi, hodnici, itd, a sada je cini mi se dom omladine u gorem stanju nego ikad, potpuno bezsadrzajan i besmislen enterijer, losa akustika a bogami i ventilacija u velikoj sali, sale koje se ne koriste na pravi nacin, nego moze samo kad Asterix odobri neki koncert itd. bolje da su Blixa i Alvo dosli u Bozidarac, znam i ta je sala ne akusticna, ali cini mi se da je daleko bolja atmosfera.

neznam kako ce proci tinariwen u toj novoj sali americana. ja sam ih gledao prosli put u nerenoviranoj sali americana i bilo je odlicno, mada tada jos nisu bili toliko popularni pa je mozda i to uticalo na neki nacin, no u svakom slucaju ne treba propustiti

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Treća Čajanka uz stari gramofon - Jazz the Spring

Atrijum NBS, 28, mart 2012. u 17h

Proleće je doba buÄ‘enja, sunca, cvetanja, muzike, predstavlja nov poÄetak. Uz Äaj u pet, osmog dana proleća putujemo kroz vreme do polovine proÅ¡log veka. Vodimo vas na putovanje kroz džez muziku posvećenu proleću i ljubavi. Vremeplov će nas odvesti u zlatno doba džeza koje su obeležili izvoÄ‘aÄi kao Å¡to su Frenk Sinatra, Ela Ficdžerald, Sara Von, Bil Evans, Žak Lusije i mnogi drugi. OpuÅ¡tene trenutke uz stari gramofon sa trubom i simpatiÄnim psom Niperom, zaÅ¡titinim znakom His Master’s Voice kompanije, Äaj i pucketanje starih ploÄa, pratiće i par zanimljivosti iz života pevaÄa i drugih tema vezanih za stare gramofonske ploÄe, kroz koje će vas provesti domaćini Vesna Aleksandrović i Milan Milovanović.

Jazz the Spring!!!

2457-822

www.nb.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...