Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

veÄeras:

KDHweb.jpg

Ne verujem da je iko primetio...

Zbog problema na putu, koncert nije održan u pon, ali su svirali (u Bgdu) i u utorak i u sredu, Å¡to sam zbog obaveza i preumoran - preskoÄio, ali sam sinoć bio u Zrenjaninu (najpre zapucao pravo na parking ispred KlupÄeta, gde zatekoh pustoÅ¡ - KlupÄe se premestilo na novu lokaciju, koju pronaÄ‘oh uz pomoć nekih domoradaca).

Za zagrevanje domaća ekipa koju sam već nekoliko puta gledao: Rough Blue

Å ta da vam kažem? © Darko PanÄev

Deca neumorno rade, redovno sviraju (skoro se vratili iz Austrije puni utisaka) i sada se već može govoriti o izvajanom i izbrušenom izrazu, bendu koji svira sa puno samopouzdanja i što je najvažnije - uživa u tome!

BeograÄ‘ani će moći da ih Äuju uživo kao predgrupu The Fuzztonesima, 9. novembra.

Mene Å¡to se tiÄe - najbolja stvar odavde koja se trenutno može videti uživo (a ne sumnjam da će biti joÅ¡ bolji).

Australijanci... Eno gore linka, Katarina se raspisala, da ja ne ponavljam.

Asocijacije na joÅ¡ jedan sjajan australijski bend, The Drones nisu sluÄajne (pevaÄ The Kill Devil Hillsa svirao je sa njima). Prve dve pesme sinoć zazvuÄale su tako, tvrdi bluz, složene melodijske strukture, jesenje melanholiÄne, a onda se putevi ova dva benda razilaze, jer The KDH vladaju pravom gomilom podžanrova ujedinjenom u osoben, bogat zvuÄni izraz.

Mogu da zamislim kako je to zvuÄalo u Žici, a sinoć u KlupÄetu - moćno!!!

Suveniri: prošlogodišnji lp + jedan 7".

Posle sam vozio po vedroj noći, kroz ravnicu. Pramen niske, niske magle dokaÄio me taÄno kod znaka za prestanak zabrane preticanja, pre skretanja za Besni Fok, a odmah nakon tog skretanja zasvetleo mi je, kao putokaz Avalski toranj pred oÄima. Pojedoh i jabuku u kolima - kožaru.

VeÄeras, Rough Blue + The Kill Devil Hills u Smederevskoj Palanci.

Ne pitajte me taÄno gde. Tamo imaju par zgrada, neÅ¡to kuća, crkvu, korzo i neke vinograde okolo - lako se nalazi.

Link to comment
Share on other sites

Šta, da slušam matore drtine kako sviraju iste note koje vrte već trideset godina?!

ZnaÄi, matore drtine. NavlaÄim fantomku :smile:

Fale mi Floyd-i, Crimson-i, Tom Waits... U stvari fale mi još mnogi, ali i sa prva tri bih bio zadovoljan. Većina "novih" neće dospeti ni da omatore - biće zaboravljeni.

P.S. Ložim se na Waters-a u Zagrebu 13.04.2011. - velike su šanse da odem :cool:

Link to comment
Share on other sites

Nakon smaranja na džez festivalu, u ponedeljak kupanje u lascivnom soulu...

Andre Williams & The Goldstars - 1. novembar (na dedin 74. roÄ‘endan) u Kulturnom centru “Gradâ€, 22:00h

Karte su u pretprodaji u Pinball Wizard Records (TC “Eurocentarâ€, Makedonska 30, lokal 15) po ceni od 1200 din. Na dan koncerta, na ulazu u KC Grad - 1500 din.

andre1bmfbp.jpg

U poreÄ‘enju sa Andreom Williamsom Little Richard zvuÄi kao Pat Boone†– Lux Interior (The Cramps)

Najava:

Andre Williams je ’56. imao prvi hit na ameriÄkoj R’n’B top ten listi – “Bacon Fatâ€. Sledili su: “Greasy Chickenâ€, “Humpin, Bumpin’ & Thumpin’†(pre desetak godina “pozajmljena†od Fat Boy Slima!!), “Rib Tipsâ€, “Pass The Biscuitsâ€, “Jail Baitâ€â€¦

’61. poÄinje da radi za MOTOWN RECORDS i Berryja Gordyja, najpre kao producent (Marvin Ga...ye, Mary Wells, Contours, Stevie Wonder…), ali je tokom narednog perioda viÅ¡e puta gubio, a potom dobijao posao kod iste etikete Å¡to kao producent, Å¡to kao A&R agent.

’63. je napisao “Shake A Tail Feather†veliki hit za Five Du-Tones (vidi filmove “Hair Spray†i “Blues Brothersâ€!!).

U drugoj polovini 60-tih zauvek napuÅ¡ta MOTOWN i kreće da radi kao producent/izvoÄ‘aÄ za CHESS RECORDS.

Samo par godina kasnije, poÄetkom sledeće decenije, zapoÄinje po sebe pogubnu saradnju sa Ikeom Turnerom. Ike ga uvodi u svet kokaina iz kojeg se Andre posle nekoliko godina izvlaÄi, ali posledice su takve da zavrÅ¡ava proseći na mostovima ÄŒikaga sve do kasnih 80-tih!!

U modernoj rokenrol istoriji na Andrea ukazuju najpre The Cramps obradivÅ¡i “Jailbait†i svrstavÅ¡i Äak 2 njegova R’n’B hita na legendarnoj “Born Bad†kompilacijskoj seriji. No ni to nije bilo dovoljno da se ruinirani kralj lascivnog R’n’B/soul/funka vrati u centar pažnje muziÄke javnosti.

Tek u drugoj polovini 90-tih, uz veliku pomoć svojih fanova Jona Spencera i 2/3 The Gories (Dan Kroha i Mick Collins) Andre se vraća u studio. 1998. sa dvojcem iz The Gories u Detroitu snima svoj definitivni comeback album - “Silky†objavljen iste godine za IN THE RED RECORDS. Sudbina se joÅ¡ jednom smeÅ¡i ovom crnom Å¡efu ciganske duÅ¡e i Andre postaje heroj nove garažne generacije. Već na sledećem albumu (“The Black Godfather†1999, IN THE RED RECORDS) prate ga Jon Spencer Blues Explosion, The Dirtbombs, Cheater Slicks, Countdowns i Compulsive Gamblers. Mr. Rhythm se nakon dve decenije plaćanja danka poigravanju sa drogama i neprestanim alkoholizmom vraća u ulozi predvodnika moderne garažne produkcije. I dok je u ranoj fazi svoje karijere imao probleme zbog svojih produkcijskih egzibicija i bio markiran kao problematiÄan autor zbog otvorenih aluzija na tabu teme (seks, droge, alkohol…), Andre Williams upravo na te dve karte gradi svoj povratak u svet muzike.

Jon Spencer ga uzima za izvrÅ¡nog pruducenta “Acmeâ€, a Andrea i Spenecerove Blues Explosion možete Äuti i na “Acme Plus†u numeri “Lap Danceâ€. Potom Mr. Rhythm nekoliko puta obilazi Evropu i Ameriku (jednom i Australiju) na zajedniÄkim turnejama sa Jon Spencer Blues Explosion, Countdowns, Cheater Slicks, Beasts Of Bourbon…

U junu 2001. za NORTON RECORDS objavljuje album “Bait & Switchâ€. Sama Äinjenica da se na ploÄi kao gosti pojavljuju Ronnie Spector (Ronettes) i Rudy Ray Moore, njegovi ispisnici, potvrda je Andreovom neprestanom radu u prethodnih 5 godina. Ovaj put produkcija je osetno hi-fi, a njegov prepoznatljivi raw sexual R’n’B/soul stil veÅ¡to je upakovan i pitak Äak i onima kojima su “Silky†i “The Black Godfather†zazvuÄali suviÅ¡e sirovo.

Dve godine, nakon uspeÅ¡ne evropske turneje sa GREEN HORNET, opet za NORTON RECORDS, pojavljuje se live album “Holland Shuffleâ€.

Potom, 2006, za PRAVDA RECORDS izlazi “Aphrodisiac†na kojem ga prate sjajni DIPLOMATS OF SOLID SOUND. Andre je i dalje opsednut seksom, koji je i ovde tema broj 1. Zvuk je znatno viÅ¡e soul nego na poslednjih nekoliko ploÄa, samim tim i album je pitkiji i može da komunicira sa publikom koja ne ljubi garažna gitarska krljanja, prisutna na albumima za IN THE RED RECORDS.

2008. je godina joÅ¡ jedne pozitivne prekretnice u životu velikog umetnika. Sa THE NEW ORLEANS HELLHOUNDS snima “Can You Deal With Itâ€, pojavljuje se i dokumentarni film "Agile Mobile & Hostile - A Year with Andre Williamsâ€. Ipak, najvažnije od svega je da se konaÄno uspeÅ¡no leÄi od alkoholizma. Ova promena pomaže da u poodmakloj starosti izgleda bolje nego pre 10-ak godina, da su mu živi nastupi besprekorni, te da uprkos godinama biva dovoljno svež i raspoložen da održi pregrÅ¡t koncerata u SAD i Evropi.

PoÄetkom ove godine Andre Williams objavljuje svoj prvi roman – “Sweetsâ€, a samo par meseci potom i novi album “That’s All I Need†za BLOODSHOT RECORDS.

NeuniÅ¡tivi sin R’n’B/soul-a, otac funka, deda garage rocka i pradeda rapa, svira treći put u Beogradu od 2001. i po treći put sa bendom sa kojim se ovde nije pre pojavio. Sada ga prati ekipa koja je redovna na koncertima po SAD – The GOLDSTARS iz ÄŒikaga, a sve u skladu sa njegovom duhovitom opaskom: “Andre Williams nikad ne ide sa istom devojkom dvaput u krevet, tako ni sa istim bendom ne ide dvaput na evropsku turnejuâ€.

Linkovi:

http://en.wikipedia.org/wiki/Andre_Williams

http://www.myspace.com/68691228

http://www.pravdamusic.com/artist.php?artistID=29

http://www.bloodshotrecords.com/artist/andre-williams

http://www.intheredrecords.com/pages/andre.html

http://www.snagfilms.com/films/title/agile_mobile_hostile/

http://www.agilemobilehostile.com/

http://www.badmusicforbadpeople.com/2010/1...icago-il-u-s-a/

Live @ Detroit Concert of Colors, July 17th, 2010

Pre par godina u Beogradu:

Ako je nekome potrebna brza preporuka iz poslednjih godina, onda maestralni Silky i odliÄni Can You Deal with It?

Link to comment
Share on other sites

My Buddy Moose (Rijeka), CK13, Novi Sad

Upravo se vratih sa svirke... Možda jeste jedno ili dva piva viška u meni... ali...

Ljudi, ovo je preterano dobra svirka. Mnogo ozbiljan band. Domaći zadatak.

Ako se ne varam, u nedelju (danas) su u BG. Ne propustiti!

U CK sutra Ragmani.

Link to comment
Share on other sites

My Buddy Moose (Rijeka), CK13, Novi Sad

Upravo se vratih sa svirke... Možda jeste jedno ili dva piva viška u meni... ali...

Ljudi, ovo je preterano dobra svirka. Mnogo ozbiljan band. Domaći zadatak.

Ako se ne varam, u nedelju (danas) su u BG. Ne propustiti!

Lud li si, koga to ovde zanima.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Nikako ne bih mogao podeliti zbrujićevu oduÅ¡evljenost, sviraÄki jesu dobri ali pevanje je viÅ¡e nego grozno...

Tebi su izgleda svi Instruktori dobri, a sve Bajage loše.

3 pravila za dobar provod na koncertu:

1. ne ići na koncert sa namćorom

2. ne ići na koncert sa doktorom namćorom

3. ne ići na koncert sa doktorom namćorom kome je hobi hi-fi

My Buddy Moose u poÄetku malo stegnuti, kako je vreme (sinoć) promicalo - sve opuÅ¡teniji i sve bolji.

Na stranu zamerke pevaÄu, bend odliÄno svira i odliÄno zvuÄi.

Izgleda da su Hrvati specijalisti za kantri na ovim prostorima - Plava trava zaborava.

Da zaokružimo priÄu, Äetvrtak džez, nedelja kantri, ponedeljak soul.

Andre Williams veÄeras u Gradu.

Pre toga gostovanje na radiju B92, u emisiji stand by (oko 20h).

Link to comment
Share on other sites

My Buddy Moose

Stvarno niÅ¡ta loÅ¡e u pevanju nisam primetio. Možda je nepotreban bio ženski vokal u dve-tri numere, ako Äak i to.

Voleo bih da su im stvari duže. Imaju sjajan jam potencijal.

Usput, preslušao sam disk. Ni blizu svirki (da se ogradim) koje sam ja gledao.

Link to comment
Share on other sites

My Buddy Moose

Stvarno ništa loše u pevanju nisam primetio...

..muzika liÅ¡ena emocija nikada nije dobra, bez obzira kakve su i odakle dolaze...jednostavno ja sinoć nisam uspeo pevanje i sviranje da spojim u celinu, uvod i solo deonice u svakoj pesmi su odliÄne ali dok Äovek peva beskrajno je dosadno...

Link to comment
Share on other sites

My Buddy Moose

Stvarno niÅ¡ta loÅ¡e u pevanju nisam primetio. Možda je nepotreban bio ženski vokal u dve-tri numere, ako Äak i to.

Voleo bih da su im stvari duže. Imaju sjajan jam potencijal.

Usput, preslušao sam disk. Ni blizu svirki (da se ogradim) koje sam ja gledao.

Ovo stoji - album je dosadan za sluÅ¡anje. Live svirka - odliÄna.

Link to comment
Share on other sites

Andre Williams & The Goldstars - 1. novembar (na dedin 74. roÄ‘endan) u Kulturnom centru “Gradâ€, 22:00h

zbrujicu, Å¡ta god da te spreÄilo - žao mi je

Deda je Å¡oumen i dobili smo Å¡ou.

Deda dobio i tortu sa svećicama, pevalao se happy birthday to you,...andre....

Mali Filip (Rough Blue) na basu odsvirao ceo koncert - hail!!!

Za kraj - kakva loodaÄka verzija Viva Las Vegas :klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...