Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Valjda ću, ovaj put, uspeti da stignem.

?ui=2&ik=c91697d026&view=att&th=12ae3d69d549f0c5&attid=0.2&disp=inline&zw

NYMBUS, Agencija za umetniÄki menadžment

http://www.nymbusagencija.co.rs

Pokrovitelj koncertne sezone Sekretarijat za kulturu grada Beograda

Subota, 11. septembar 2010. u 21 Äas

ulaz slobodan

Etnografski muzej

Beograd, Studentski trg 11

tel: +381 (11) 3281-888

LA VINCIOLINA

Muzika XVII i XVIII veka

Mateja Bajt (Slovenija) – blok flauta

Ansambl Nymbus

ÄorÄ‘e MiloÅ¡evoć – barokno Äelo

Andrej Jovanić - kitarone

Na programu: Giovanni Antonio Pandolfi Mealli, Pierre Danican Philidor, Georg Phillip Telemann, Francesco Geminiani, Arcangelo Corelli

Link to comment
Share on other sites

Goli Jello?

2/3 koncerta dosadno, sa kilavim bendom - izvadili se zadnjih 20ak minuta.

Goli Jello, jašta! Mada takvog već ima kod kuće. :o

Pa dobro, možda su bili malo dosadni u poÄetku i to najviÅ¡e onima koji nisu znali nijednu pesmu, pa je trebalo vremena da se usviraju.

:D

Link to comment
Share on other sites

David Dondero + Wooden Ambulance @KC GRAD, sreda 15. septembar 21h

David Dondero @KSET/Zagreb, utorak 14. septembar 21.30h

David Dondero, ÄetrdesetjednogodiÅ¡nji kantautor iz Duluta u Minesoti, svoju muziÄku priÄu zapoÄeo je kao pevaÄ punk-rock grupe Sunbrain s kojom je snimio Äetiri albuma, a po Äijem se razlazu 1996. prikljuÄio folk-punk grupi This Bike is a Pipe Bomb u kojoj je naredne dve godine svirao bubnjeve, a da bi se potom okrenuo samostalnoj karijeri.

Pokazalo se da je to bio sve samo ne loÅ¡ potez, jer Dondero je polako ali sigurno nanizao sedam samostalnih albuma koji su ga stavili u red najzanimljivijih ameriÄkih kantautora danas. Iako se drži podalje od gramzivih prstiju muziÄke industrije, a ploÄe snima u prvom redu zbog sebe, njegov je i viÅ¡e nego respektabilan opus redovno popraćen odobravanjem muziÄke kritike, a valja istaći da je od strane NPR-a (National Public Radio) 2006. proglaÅ¡en "najvećim živim kantautorom", uz bok velikanima kao Å¡to su Bob Dylan, Paul McCartney i Tom Waits.

Ali nije David cenjen samo meÄ‘u kritikom, već i meÄ‘u kolegama muziÄarima koji ga redovno pozivaju na zajedniÄke turneje kakve je svirao izmeÄ‘u ostalih s Against Me!, Crooked Fingers, Jolie Holland, The Mountain Goats, Preston School Of Industry, Davidom Bazanom i Bright Eyes, a znaÄajno je da je lider potonjih Conor Oberst Davida pre 5 godina doveo na vlastitu etiketu Team Love na kojoj je ovaj objavio poslednja tri albuma. No veza izmeÄ‘u Obersta i Dondera seže daleko u proÅ¡lost, budući da su Sunbrain tokom srednjoÅ¡kolskih dana bili jedan od Oberstovih omiljenih bendova, a 2004. je njihov album prvenac Perfection Lines u magazinu Spin uvrstio meÄ‘u deset albuma "koji su najviÅ¡e uticali na njegov zvuk."

“Dondero's detailed descriptions are still the best thing about him. He's able to evoke a complete experiential landscape: suicide bridges, dark, cool churches, muddy rivers.†PITCHFORK

“That he manages to be both eccentric and cozily inviting is a testament to the quiet folk talents of David Dondero, who takes this long-revered tradition and carries that torch into the modern day with charm and aplomb.†POPMATTERS

Ulaznice po pretprodajnoj ceni od 600din možete da kupite u muziÄkoj prodavnici "Pinball Wizard" i KC GRAD. Na ulazu će koÅ¡tati 700din. Ulaz u KC GRAD se otvara u 21h, a planirano je da koncert subotiÄke predgrupe Wooden Ambulance poÄne u 21:30h.

http://popdepression.com/

Link to comment
Share on other sites

Valjda ću, ovaj put, uspeti da stignem.

?ui=2&ik=c91697d026&view=att&th=12ae3d69d549f0c5&attid=0.2&disp=inline&zw

NYMBUS, Agencija za umetniÄki menadžment

http://www.nymbusagencija.co.rs

Pokrovitelj koncertne sezone Sekretarijat za kulturu grada Beograda

Subota, 11. septembar 2010. u 21 Äas

ulaz slobodan

Etnografski muzej

Beograd, Studentski trg 11

tel: +381 (11) 3281-888

LA VINCIOLINA

Muzika XVII i XVIII veka

Mateja Bajt (Slovenija) – blok flauta

Ansambl Nymbus

ÄorÄ‘e MiloÅ¡evoć – barokno Äelo

Andrej Jovanić - kitarone

Na programu: Giovanni Antonio Pandolfi Mealli, Pierre Danican Philidor, Georg Phillip Telemann, Francesco Geminiani, Arcangelo Corelli

Dobru ste svirku propustili!

Power Trio je meni mio,

drago mi je Å¡to sam bio!

Program je bio odliÄan.Antonii, Philidor (nikad Äuo), pa i jedan Teleman i moj omiljeni Corelli sa opÅ¡tenarodnim Hitom, La Follia

No, posebno me je oduševio Mealli i flauta g-dje Bajt, kako njeno sviranje tako i zvuk samog instrumenta.

Uživancija.Malo sam, zbog prog-rock ekskurzije, "ispao iz fazona", pa mi je ovo baš prijalo.

Nymbus je otvorio novu koncertnu sezonu, biće još dobrih svirki!

Svratite!

Link to comment
Share on other sites

Uh, zenin rodjendan i W.Shorter isto vece. :bacanje

Prosli zajednicki koncert je bio debakl,bilo je "izdrzi do kraja ili zovi taxi","dobro ali nemoj da me vodis vise na saksofoniste".Sta sad da spetljam,izvedem dan ranije,izmislim kidnapovanje,roditeljski sastanak(al' se oduzilo...),probam s istinom...

Imate neki kreativan predlog?

Link to comment
Share on other sites

Uh, zenin rodjendan i W.Shorter isto vece. :bacanje

Prosli zajednicki koncert je bio debakl,bilo je "izdrzi do kraja ili zovi taxi","dobro ali nemoj da me vodis vise na saksofoniste".Sta sad da spetljam,izvedem dan ranije,izmislim kidnapovanje,roditeljski sastanak(al' se oduzilo...),probam s istinom...

Imate neki kreativan predlog?

Istina!

Link to comment
Share on other sites

... "dobro ali nemoj da me vodis vise na saksofoniste"...

Sta ... da spetljam,izvedem ...... probam s istinom...

... neki kreativan predlog?

Ne kuva li vrhunski M E NJ A J !

Možda voli fudbal, a nije nikad probala !?! Isti dan se Arsenal igra PARTIZANOM u sred Bg-a.

Probaj to !

PS

Ne, nije isti datum. Mesec dana ranije. Sorry!

Link to comment
Share on other sites

Uh, zenin rodjendan i W.Shorter isto vece. :bacanje

Prosli zajednicki koncert je bio debakl,bilo je "izdrzi do kraja ili zovi taxi","dobro ali nemoj da me vodis vise na saksofoniste".Sta sad da spetljam,izvedem dan ranije,izmislim kidnapovanje,roditeljski sastanak(al' se oduzilo...),probam s istinom...

Imate neki kreativan predlog?

Reci joj da tvoja ljubavnica iz Bgda obožava saks - slediće te pešice!

Link to comment
Share on other sites

Reci joj da tvoja ljubavnica iz Bgda obožava saks - slediće te pešice!

Krajnje kreativno :P ,al' sta cu ako stvarno krene. :bacanje

Prosli jazz festival u NS odem sam.Pored mene plavusa riba,5 dosla sama na koncert kao i ja,sedi izmedju mene i miksete.Paklen splet okolnosti.TV NS snima.Sreca apotekarka ne vide snimak,ne opra me ni Sava ni Dunav...

Sto se kuvanja tice ume kad 'oce,ali ujedno je i apotekarka pa vam je jasno sta moze ako bas hoce-sto bi se u Banatu reklo "Ni mi je lako".

Link to comment
Share on other sites

Stari vic.

Dosla zena kod apotekara i trazi arsenik, za muza... Apotekar, naravno, ne zeli da joj proda.

Onda ona, da mu pokaze kakva je to svinja, vadi dokazni materijal na kome je muz sa, gle slucaja, apotekarevom zenom.

Apotekar kaze: "Sto ne rekoste odmah da imate recept..."

Haha, Äuo sam ovo ranije :thumbsup2 Extra je vic :cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...