Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Lensa Lopeza je slušao moj gitaroš, ljubitelj Gov't Mule-a, negde u Hrvatskoj i oduševio se toliko da se nije smirio dok ga nije upoznao(što u malom klubu i nije bilo teško).Dakle, posredna preporuka.

Hvala puno,razlog vise da odem da ga cujem.

Link to comment
Share on other sites

Lance Lopez je prosle godine imao turneju po Srbiji. Svirao je kod nas u Vrscu i mogu samo da preporucim ovog gitaristu. Verzija "Red House" (Jimi Hendrix) najduza koju sam cuo - oko 20 minuta. Inace svirao je i u Beogradu... cudi me da ovde nije bas mnogo pominjan. Stalno se neki veoma dobri instrumentalisti pljuju na ovom forumu, a neki kvazi muzicari uzdizu do nebesa. U svakom slucaju PREPORUKA za ovog momka iz Teksasa.

post-1142-128511109393_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jel neko uopšte ide na koncerte...ili su toliko loši da ih ne vredi komentarisati?

Bio sam na onom bluzeru dva posta iznad, izdržao tri ipo pesme i otišao...

Darkwood-e veÄeras izdržao u celini...sada su opet u fazi kada kapiraju da im je Elektropionir najbolji album...biće sjajno kada jednom shvate da im je u stvari vrhunac karijere nes(p)retno isproducirana muzika iz predstave Trainspoting...iako veÄeras niÅ¡ta od toga nisu svirali prvo Å¡to sam uradio kada sam uÅ¡ao u kuću je da iz praÅ¡njave dubine ormana izvuÄem i pustim...

post-2368-128511114143_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vule ili si bio u srcu pustinje ili imas pustinju u srcu? :beer

Pre godinu dana Darkwood-i su svirali u Priboju u Domu kulture pred mozda oko 200 ljudi od kojih ih ni 30% sigurno nije ni slusalo.

Jednostavno su sve digli na noge, bila je bas dobra svirka.

Nema sta da se zalis ja sam sinoc bio prisiljen da slusam Djordja Davida u okviru dvodnevnog LimFesta koji sastavni deo Limskog biatlona (raftinga).

Danas se utopi covek i nema konceta. Budale nisu podelili ljudima prsluke i vesla. :beer

Prosle godine su zvezde veceri bili Atomci, kako su matorci odsvirali bilo je za pamcenje.

Link to comment
Share on other sites

1.

Sinoć je bilo fenomenalnooooooooooooooo zahvaljujući Soul Makosi i Manu Dibango bandu, nemam snimak, ali evo otprilike:

Boravio sam u tom gradu desetak godina i znam da u Nišu nije ni najmanje lako podići trećinu ili polovinu ljudi na noge! U zadnjih desetak Nišvila (koliko redovno pratim) desilo se to samo 4-5 puta. Ovi su digli pola od 3-4 hiljade posetilaca.

2. Beni Goson, sjajan, ali deda je uÅ¡ao u devetu deceniju, a i ja sam izgleda oÄekivao previÅ¡e - nažalost! Tempriran koncert sa sjajnim OGROMNIM pratećim austrijskim orkestrom. Tempo do koske jak, zvuk zlatno bogat i suptilan, ali, ali, ali, ali ... Å¡to nisam jedno 40-50 godina mlaÄ‘i pa da pratim sve u svoje vreme. Prostor poluprazan - veliki minus za niÅ¡ku publiku, izgleda da dolaze samo za zvezdu veÄeri. Od 4-5 sati vrhunskog programa nema ni pola mesta za viÅ¡e od pola izvoÄ‘aÄa, iako su karte džabe (obzirom na kvalitet programa.

3.

Stiv Haket sasvim solidan. Malo loÅ¡ raspored izmeÄ‘u dva stara- JoÅ¡ su ga pola koncerta muÄili proble mi sa pucketanjima u kablovima.

Mislim da bi on poludeo da je mogao da Äuje Å¡to i mi.

PS

Na pratećoj sceni:

4.

Veseli Romi ( bliži i dalji roÄ‘aci i komÅ¡ije Äika Å abana Bajramovića) su proparali nebo i iskidali vazduh kolko dobro zvuÄe, kolko su muzikalni i uvežbani. Ali džabe im - niko nije prorok u svom selu!

Propraćeno premlako preslabo i mutavo. JoÅ¡ su najavli su svoj solistiÄki koncert 18. avgusta na Letnjoj pozornici u niÅ¡koj TvrÄ‘avi. Ovo će biti kultni dogaÄ‘aj ove godine u NiÅ¡u bez obzira Å¡ta tamoÅ¡nji Å¡ovinisti mislili o braći ciganima.

Link to comment
Share on other sites

Jel neko uopšte ide na koncerte...ili su toliko loši da ih ne vredi komentarisati?

Bio sam na onom bluzeru dva posta iznad, izdržao tri ipo pesme i otišao...

Darkwood-e veÄeras izdržao u celini...sada su opet u fazi kada kapiraju da im je Elektropionir najbolji album...biće sjajno kada jednom shvate da im je u stvari vrhunac karijere nes(p)retno isproducirana muzika iz predstave Trainspoting...iako veÄeras niÅ¡ta od toga nisu svirali prvo Å¡to sam uradio kada sam uÅ¡ao u kuću je da iz praÅ¡njave dubine ormana izvuÄem i pustim...

Po meni su pored Pionira i Treinspotting-a, U nedogled i Paramparcad omiljeni D.Dub albumi. Secam se kada je izasla "Pomorandzica" da sam kasetu upropastio od silnog pozaljmivanja za citavih mesec dana :bounce

Link to comment
Share on other sites

Ras,zaboravih da stavim smajli( :cheers ) .

Nisam ni ja bio tako oštar.

Nego, neko vreme se špekuliše sa gostovanjem Princea u Areni, što bi već bio dolazak mejnstrim veterana po mom ukusu.

Od onoga što je izvesno (i poznato) najzanimljivije jesenje najave su svakako one sa sajta pop depresije, a kruna dolazak Teenage Fanclub, koji i poslednjim (ovogodišnjim) albumom pokazuju da nikako nisu za staro gvožđe. Videćemo kako će to izgledati uživo i moram reći da sam nestrpljiv.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...