Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Nikad nisam bio na boljem koncertu benda koji NE sluÅ¡am. :banana Dakle ne sumnjam da je fanovima benda bilo savrÅ¡eno. Kao Å¡to sam i oÄekivao - njihovo jednostavno rifovsko/ritmiÄko zakivanje uživo ima sumanutu moć ali highlight koncerta za mene naravno leži u sasvim drugom : rasveta, pirotehnika i opÅ¡ta ludnica na bini. Svetlo je savrÅ¡eno pratilo svirku i konstantno menjalo oblike, vatra je gorela na sve moguće naÄine - "logorska" vatra, vatreni topovi, vatrena kiÅ¡a, "gutanje" vatre, vatra iz pevaÄevih krila, vatra iz instrumenata, vatrene kugle, zapaljeni ljudi na bini... ma ludnica, toplotni udari su se osećali i u poslednjem redu u Areni. ÄŒlanovi benda su skakali, bljuvali vatru, tukli se, lomili instrumente, klavijaturista je odsvirao koncert trÄeći na pokretnoj traci, svirala su dva bubnjara ... Bina se podizala i spuÅ¡tala, ogromni fanovi su raspirivali dim, najveći VU metri koje sam video u životu pratili ritam pesme... PevaÄ je sedeći na ogromnom topu "ejakulirao" po publici, tehniÄar je kružio publikom u gumenom Äamcu sa naÅ¡om zastavom... Ma ljudi, TOTALNA LUDNICA, non stop cirkus - ja u životu nisam video niÅ¡ta sliÄno. ZnaÄi stvarno za sve pare, uradili su sve Å¡to su mogli da koncert vizuelno bude jedno nezaboravno iskustvo. Nisam fan benda i verovatno nikad neću biti ali duboki, duboki naklon za pristup koncertu i animiranju publike, proveo sam se SJAJNO. :banana

Link to comment
Share on other sites

Vodio sam klinca koji je inace njihov veliki fan ( ima 11 godina a intezivno ih slusa od 8-9.)....i sta da kazem...morao je da me izvede iz "Arene".Zeleo sam i jos...i jos...i jos....Ljudi,kakav je to spektakl i naboj, ali naboj neke cudne pozitivne energije...plus sve ono sto je Ozzy vec opisao...nemam reci :banana:wave2:banana.Imao sam utisak da kada bi pozeleli da se Zemlja vrti u suprotnom smeru,da bi tu ideju ostvarili i to sa lakocom. Jedan od najboljih koncerata na kojima sam prisustvovao za ovih mojih 44, a bilo ih je pooooprilicno.Svako ko juce nije bio tamo a voli rock & roll u bilo kom obliku je mnogo pogresio.Dao bi i pet puta vise para za onakav AV dozivljaj.Jednom recju:SAVRSENO!

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran ni da Stounsi bas onako praste sami sa onolikim bremenom godina na ledjima,ali sta je tu je,sta god da je iza (nisam sklon teoriji zavere) otac i sin su "Arenu" napustili sa kezom od uva do uva (uz jos 15-20 ili koliko vec hiljada sretnika)...a kez stoji i dalje i imam osecaj da ce se zadrzati bar do Claptona. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bih baÅ¡ toliko opterećivao mozak neÄijom pretpostavkom a uostalom možemo samo da nagaÄ‘amo, smislen odgovor mogao bi da ponudi neki iskusniji muziÄar/tonac/roadie/studijski radnik...

...u svakom sluÄaju smisleniji od ne verujem da bi bend tog kalibra sebi to dozvolio.. :screwy

Link to comment
Share on other sites

Danas procesirati zvuk gitare "u letu" jednak je problemu rediteljskog akcentovanja nekog instrumenta na (video) snimku velikog simfonijskog orkestra.

Nosanje ozvuÄenog seta bubnjeva po bini reÅ¡ava se otprilike ovim: http://www.bhphotovideo.com/c/product/6 ... emium.html

P.S. Stonsi i pored godina znaju da sviraju... :screwy

Link to comment
Share on other sites

1.GERARDO NÚÑEZ SEXTETO

(Å panija) veÄe flamenka, NOMUS 2010,SNP Novi Sad 17/04/10 u 21:00

Herardo Nunjez, uz Paka de Lusiju najveća gitarska zvezda današnjice nastupa u FLAMENKO spektaklu gde se prožimaju i podupiru tri stuba flamenko umetnosti – ples, pevanje i flamenko gitara na festivalu Nomus 2010

2.MISIJA (Portugal) kraljica fado zvuka, NOMUS 2010, SNP Novi Sad 13/04/10 u 21:00

Fado je intimna, dramatskim nabojem preplavljena muzika, tvrde i zagasite romantike, pogodna da se sugestibilno ureže u memoriju sluÅ¡aoca. Peva se iskljuÄivo na portugalskom jeziku. MeÄ‘utim, kada istu muziku prenosi toliko moćan glas kakav ima Misija, jeziÄke barijere postaju najmanji problem, ostaje prepuÅ¡tanje muzici da deluje.

Procitajte vise o koncertima i Nomusu na sajtu SNP-a http://www.snp.org.rs/

Vidimo se na Nomusu po mom ukusu(jos se i rimuje) :D:klanjanje

Link to comment
Share on other sites

Horkestar u subotu u Domu omladine

Ko bude u prilici neka svrati - moći će da Äuje Plastiku, Antenu (Kraftwerk), pesme Å arla itd... u izvoÄ‘enju ovog sjajnog hora.

Gledao ih i sluÅ¡ao viÅ¡e puta - osećanje deÄije razdraganosti koje prati nastupe Horkestra se kao zaraza prenosi na publiku - pregrÅ¡t ozarenih lica zagarantovano.

Link to comment
Share on other sites

U sredu, 14. aprila u Livingroomu SKC-a Braindogs, tribute band koga se nebi postideo ni sam Tom Waits. U stvari, radi se o pratecem bandu Iana Siegala sastavljenom od madjarskih muzicara (Budimpesta) i Ripoff Raskolnikova (Bec) na gitari. Dakle, Zentralleurope varijanta Toma Waitsa. Deo atmosfere koju mozemo ocekivati:

Karte (i) u Cd shopu Triumvirate u Njegosevoj.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...