Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

U doba svoje najvece slave Guns 'n' Roses su bili najblize nama u Budimpesti. Dan pre i dan koncerta su bili suncani. Oko 19h

poceo je stravican pljusak. Mislim da vecina ne bi izasla ni hleb da kupi (a i ja danas). Kisa je pratila skoro ceo koncert. Bilo je to 22. maja 1992. god., na "Nep" Stadionu, cena karte 1.200,00 Ft (forinta). Stadion je bio pun i prepun. Koncert je bio zaista svetski. Na sceni je bila kompletna ekipa. Jednu pesmu Axel je pevao na madjarskom uz odusevljenje domace publike i sve je to trajalo oko 2h i 10 min (jos uvek dobro pamtim, ali cuvam i kartu). Onda sam bio duplo stariji od prosecne publike (sada sigurno necu da idem). Bilo je dosta mladih iz Beograda, Srbije i ostalih eks delova "Juge".

Inace u vezi rasprava "za ici" - "ne ici" mogu da kazem da je koncert i licni "izgovor" za druzenje sa prijateljima, osecaj atmosfere, kupovina suvenira, sve u svemu jedno lepo vece. A muzika i ekipa muzicara pa kako ko voli.

Link to comment
Share on other sites

Pre par godina noćim na Zlatiboru (put na more) i odemo uveÄe da se malo proÅ¡etamo.

Na platou ispred jezera postavljena bina za nekakav letnji festival, šta li. Okupio se svet, 'ajde da vidimo ko to svira. Šou kreće uz ono zavijanje gitarama (Motori), brat i ja se pogledamo - jbmti, ovi imitiraju Jagode.

Posle tri minuta pitamo se da li to Zele (liÄi) zapravo imitira samog sebe?

U prvoj pauzi izmeÄ‘u pesama, mlaÄ‘ani pevaÄ predstavlja bend - Divlje jagode! (i jes' vala Zele!).

Jedno lako pitanje - koja je druga pesma koju su svirali?

Pre malo vise od par godina(negde 88,89,90) ja na letovanju,neki likovi u Dubrovniku krecu 10 puta Walk of life u sred bila dana,sve sto sviraju na probi od Straitsa.Kazem sestri dobro vam zvuci ovaj vas lokalni terasni band,saznaj ko su,gde sviraju pa da veceras idemo tamo.Posle mi rekose da su to bili pravi Straitsi,skrenuli sa turneje na par dana pa odradili poneku probu.Zvuci kao urbana legenda,u ta vremena na Stradunu si mogao svasta lipo videti (i cuti).

Link to comment
Share on other sites

Pre malo vise od par godina(negde 88,89,90) ja na letovanju,neki likovi u Dubrovniku krecu 10 puta Walk of life u sred bila dana,sve sto sviraju na probi od Straitsa.Kazem sestri dobro vam zvuci ovaj vas lokalni terasni band,saznaj ko su,gde sviraju pa da veceras idemo tamo.Posle mi rekose da su to bili pravi Straitsi,skrenuli sa turneje na par dana pa odradili poneku probu.Zvuci kao urbana legenda,u ta vremena na Stradunu si mogao svasta lipo videti (i cuti).

Straitsi i zvuÄe kao terasa bend. Ja bi ih odmah prepoznao :screwy

Danas Stradunom haraju likovi kakav je Kevin Å pejsi

Link to comment
Share on other sites

Pre malo vise od par godina(negde 88,89,90)
Posle mi rekose da su to bili pravi Straitsi,skrenuli sa turneje na par dana pa odradili poneku probu

Tacno je da su 1985.-te god. "Dire Straits" pred svoju turneju vezbali 15 - 20 dana u SFRJ, podrucje Splita i posle toga su odrzali sledece koncerte.

25. apr 1985., "Hajduk Stadium", Split

10, 11 maj 1985., "Hala Pionir", Beograd (bio sam na ova oba koncerta)

12. maj 1985., Zagreb

13. maj 1985., "Hala Tivoli", Ljubljana

Svi podaci sa ulaznica i moje arhive.

Pa bi neki moj zakljucak bio da oduzmes jos neku godinu i dodjes do 1985. god. i onda bi to bilo to, nadam se....

Link to comment
Share on other sites

Tacno je da su 1985.-te god. "Dire Straits" pred svoju turneju vezbali 15 - 20 dana u SFRJ, podrucje Splita i posle toga su odrzali sledece koncerte.

25. apr 1985., "Hajduk Stadium", Split

10, 11 maj 1985., "Hala Pionir", Beograd (bio sam na ova oba koncerta)

12. maj 1985., Zagreb

13. maj 1985., "Hala Tivoli", Ljubljana

Svi podaci sa ulaznica i moje arhive.

Pa bi neki moj zakljucak bio da oduzmes jos neku godinu i dodjes do 1985. god. i onda bi to bilo to, nadam se....

Imam tamo familiju."Necemo valjda opet u Dubrovnik".Verovatno sam bio od 85-90. svaku,dok nas ne ispratise Dubrovacki trubaduri numerom "Ljepo ime Franja",mi budale pijane pevali snjima Sran.a.Mladost ludost-dobro glavu sacuvasmo.

...Inace,slazem se za Straitse- odlican terasni bend,ide uz leto.

Link to comment
Share on other sites

Meni licno ide uz sva godisnja doba.

Prvi album - remek delo. Kao sto je punk bio osvezenje posle hipertrofiranog stadionskog roka i zastranjivanja svih vrsta, tako je i DS bio kao prolecni vetric - za promenu neko je pored imanja obe ruke (sto je u punk vreme bio osnovni preduslov za sviranje gitare), imao jos i ponesto znanja...

U Areni sam uzivao u koncertu MK bez rezerve...

Link to comment
Share on other sites

Pre malo vise od par godina(negde 88,89,90) ja na letovanju,neki likovi u Dubrovniku krecu 10 puta Walk of life u sred bila dana,sve sto sviraju na probi od Straitsa.Kazem sestri dobro vam zvuci ovaj vas lokalni terasni band,saznaj ko su,gde sviraju pa da veceras idemo tamo.Posle mi rekose da su to bili pravi Straitsi,skrenuli sa turneje na par dana pa odradili poneku probu.Zvuci kao urbana legenda,u ta vremena na Stradunu si mogao svasta lipo videti (i cuti).

Tacno je da su 1985.-te god. "Dire Straits" pred svoju turneju vezbali 15 - 20 dana u SFRJ, podrucje Splita i posle toga su odrzali sledece koncerte.

25. apr 1985., "Hajduk Stadium", Split

10, 11 maj 1985., "Hala Pionir", Beograd (bio sam na ova oba koncerta)

12. maj 1985., Zagreb

13. maj 1985., "Hala Tivoli", Ljubljana

Svi podaci sa ulaznica i moje arhive.

Pa bi neki moj zakljucak bio da oduzmes jos neku godinu i dodjes do 1985. god. i onda bi to bilo to, nadam se....

A evo mog iskustva sa i oko koncerta u Beogradu...

Link to comment
Share on other sites

Ne verujem! U kom Domu (JNA :x ) ?

Aha :) . Jes' da, kao i VNV, kasne bar 10 godina ali jbg, jedan je Covenant. :x

Zapravo nije, ima ih minimum 3. :) Zato sam i naglasio ono (SWE) dakle Covenant koji je snimio Cryotenk :D , Sequencer :) i one manje bitne albume. :x

Dom omladine of kors, organizacija Night Promotions (Gavra etc).

Link to comment
Share on other sites

nisam mogao da verujem, ali od 9-29. aprila u barseloni nema nikakvih džez koncerata stranih muziÄara, barem ne ovih iole poznatijih. bilo mi Äudno, pa sam pogledao malo i kalendar za naredne mesece: situacija je sliÄna kao i u aprilu. i ovi bendovi Å¡to doÄ‘u u Å¡paniju, uglavnom idu u druge gradove - bilbao, la korunju...tako da je beogradski uÄiteljski fakultet, koji je poslednjih godina ugošćavao roya nathansona, matta dariaua i joÅ¡ ponekog, a sada i matiju dedića, za klasu ispred barselonjanskog :thumbsup2

Link to comment
Share on other sites

Svakog ponedeljka (posle 21h), u klubu Foxtrot u Novom Sadu deÅ¡ava se jam session mladih jazz-era sa muziÄke akademije.

Sinoć sam prvi put pobedio lenjost i ... malo je reći da sam oduševljen. Ovi momci (kažu da bude i devojaka) jako dobro i vrelo sviraju.

Bilo bi lepo da, u budućnosti, ovome prisustvuje više od 20-30 ljudi.

Preporuka.

Link to comment
Share on other sites

Dedic i drugari su mnogo lepo i posteno odsvirali. Kakav je bio prostor, svirka je bila fenomenalna. Bas je bio ozvucen preko nekog razglaza sa nekim starijim razglasnim Jamahama koje imaju metalan zvuk a cela sala je inace zvechava. Klavir i bubanj nisu bili ozvuceni tako da je zvucna kombinacija bila ludilo :cheers .

Link to comment
Share on other sites

Rammstein - bilo je toliko glasno i besno da sam se nekoliko puta uplaÅ¡io za Arenu. Blago fanovima ovog benda. Toplota od bacaÄa plamena se osetila na drugom kraju hale, ne znam kako je bilo onima koji su bili bliže bini. Doživljaj kakav sam oÄekivao. Nemci.

I za kolegu :banana !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...