Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

SliÄno sam i ja razmiÅ¡ljao. :lol:

Drago mi je da ima ljudi sa foruma koji će takoÄ‘e ići na koncert. BaÅ¡ sam se zabrinuo kad sam video da se koncert približava, a ovde ni reÄi o triu sa najdužim stažom (bez promena sastava) u R'n'R-u. Želim nam dobar provod, iako ne oÄekujem puno ljudi. UreÄ‘aji su ureÄ‘aji, ali ovakve veliÄine treba Äuti živo, makar imali samo tri dobra albuma(slažem se)! I od ta tri je moguće napraviti vrhunski koncert.

ÄŒujemo se sa utiscima posle koncerta :thumbsup2 .

Link to comment
Share on other sites

Ne gadim se ja ni na Eliminator.

Ne volim taj MTV-fueled mehaniÄko-sintetiÄki arena rock, za mene je ZZ Top najbolji kao mali dirty blues-rock sastav i poslednji put su mi zvuÄali zaista dobro na Deguello. Posle toga mi je sve preterano cheesy, i muzika i imidž.

Link to comment
Share on other sites

Ma slazem se, Ozzy.

Mada, moram da priznam da mi je svojevremeno bilo veoma zabavno da u "Guitar Player"-u citam intervju u kome su objasnjavali kako je sniman "Eliminator" i kako je dobijen taj "crunchy" zvuk.

Jim Marshall im je posle toga verovatno podigao spomenik u svom dvoristu (a sa onim bradama mogu da prodju i kao vrtni patuljci, Mr. Beard neka se snadje)...

Link to comment
Share on other sites

Ne volim taj MTV-fueled mehaniÄko-sintetiÄki arena rock, za mene je ZZ Top....

Zatvori oÄi, sluÅ¡aj i zamiÅ¡ljaj: texaÅ¡anke ( plavuÅ¡e 90-60-90), Stetson Å¡eÅ¡iri a sve okolo miriÅ¡e na konjsku balegu i pivo.

TO je za mene ZZ Top, na žalost ostaću u mislima poÅ¡to sam spreÄen da doÄ‘em.

Link to comment
Share on other sites

Simfonijski orkestar Ruske državne kapele, pod upravom maestra Valerija Poljanskog, održaće u ponedeljak, 19. oktobra, koncert u Novosadskoj sinagogi. Domaća publika imaće priliku da u izvoÄ‘enju orkestra koji iza sebe ima brojne turneje po Evropi, Americi i Aziji, Äuje dela najvećih ruskih kompozitora, kao Å¡to su Musorgski, Rahmanjinov i ÄŒajkovski.

Karte za koncert su besplatne, a mogu se rezervisati i preuzeti u MuziÄkoj omladini Novog Sada. Koncert simfonijskog orkestra Ruske državne kapele poÄinje u 20 Äasova.

Link to comment
Share on other sites

Nego , aj sad da ne posluÅ¡aÅ¡ Eliminator, i pored one produkcije 80-tih!!! Sad su pokazali kako bi trebao da zvuÄi. :heat:heat

Ja sam se proveo :wave2 Favorit mi je "Just Got Paid".

Meni je koncert bio daleko ispod oÄekivanja. Zvuk je bio žešća kanturina, drveniju publiku nisam video u životu, Mr.Gibbons je ili izgubio glas ili ga mrzelo da peva, svirka relativno kratka i rutinski odraÄ‘ena... bio, video, odsluÅ¡ao i ispoÅ¡tovao that little ol' band from Texas i to bi bilo to, idući put se nećemo družiti.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta su ljudi ocekivali od ZZ TOP, ali sam ja vise nego zadovoljan svirkom. Ozvucenje je bilo za svaku pohvalu, ni preglasno ni pretiho. Pa nije ovo test centar za HI-Fi, nego svirka. Dedice su posteno odradile, cak su naucili i par reci na srpskom, sto je takodje za pohvalu. Poseta...vise nego odlicna. Kada saberemo sve....9/10. Devetka je zbog lose organizovanog izlaza posle koncerta. Bio sam u parteru i rulja je krenula kao stoka, a imao je samo jedan ili dva izlaza, tako da sam 'ladno mogao da podignem noge od zemlje i da izadjem napolje.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam sta su ljudi ocekivali od ZZ TOP, ali sam ja vise nego zadovoljan svirkom. Ozvucenje je bilo za svaku pohvalu, ni preglasno ni pretiho. Pa nije ovo test centar za HI-Fi, nego svirka.

Å ta sam oÄekivao? Pa...moćan boogie, energiÄnu svirku, cool atmosferu i dobro zezanje. OzvuÄenje je bilo i preglasno i loÅ¡e, svirala je struja a ne bend. SimpatiÄno je to Å¡to su nauÄili par reÄi na srpskom ali bi mi daleko viÅ¡e znaÄilo da nisu svirali preko one stvari.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam zaÅ¡to strani bendovi uÄe reÄi na jeziku zemlje u kojoj sviraju. Može i bez toga. Bilo mi je tragikomiÄno kad su izaÅ¡le one ženske na binu - kao meÄ‘usobno komuniciraju a niko niÅ¡ta ne razume.

Nisu me "uvukli" u svirku, ne znam o Äemu sve nisam razmiÅ¡ljao u toku koncerta. Uz malo dodatne kreativnosti i žestine, moglo je znaÄajno bolje.

Ali dobro, popio sam pivo. :wave2

Link to comment
Share on other sites

Ma iskompleksirani ste svi koji samo nadjete mane u svemu!!!! Sto ste koji ... i isli na koncern ako ste samo trazili nedostatke a ne uzivali u muzici i rock legendama. A za administratora imam poruku da ne mora da se trudi i banuje me.... Sam se ispisujem sa ovog foruma jer pun negativne energije....

Uzivajte u kritikama svega i svacega!

Link to comment
Share on other sites

Ma iskompleksirani ste svi koji samo nadjete mane u svemu!!!! Sto ste koji ... i isli na koncern ako ste samo trazili nedostatke a ne uzivali u muzici i rock legendama. A za administratora imam poruku da ne mora da se trudi i banuje me.... Sam se ispisujem sa ovog foruma jer pun negativne energije....

What's your problem? :wave2

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da sam ovog leta gomilu stvari i dobrih svirki propustio zbog posla, ovaj koncert mi je legao k'o budali šamar. Ma ništa nije moglo da ga pokvari - ni Bilijev glas u stanju polu-raspada, seljakanje sa cicama i srpskim, kraća svirka nego što sam očekivao... Pomešan miris znoja, piva i testosterona u zadimljenoj dvorani, bradonje in flesh, puštanje raje za dž u fan pit jer je bio poluprazan, lelujanje na 10 metara od desnog "kanala" koji remeti disanje... I dalje mi u ušima zuji distorzija Dastijevog basa koji je na trenutke zvučao kao da B-17 nadleće Arenu... Ih, bre, što ste sitničavi ponekad ;)... :wave2:beer:D:heat:-?:heat

Link to comment
Share on other sites

EILEEN ROSE & THE HOLY WRECK ::. PETAK 23. OKTOBAR 22H SKC LIVING ROOM

Ajlin Rouz (Eileen Rose) je kantautorka iz NeÅ¡vila koja je poÄetkom oktobra objavila peti studijski album (Luna Turista), a od 2000. godine kada je snimila prvu ploÄu (Shine Like It Does) do danas svaka sledeća pomerala je granice kantri-roka i njenog poimanja rokenrola.

Uzori su jasni i oÄigledni: od Grema Parsonsa (Gram) do Lusinde Vilijams (Lucinda Williams), preko The Rolling Stones (Sticky Fingers era) do Marije Meki (Maria McKee) - a za sve to vreme njen vokal postao je jedan od najupeÄatljivijih u Americana svetu. Vremenom je Ajlin stekla mnoge poznate fanove - od Nika Hornbija (Nick Hornby), Džoa Ilaja (Joe Ely), preko Alabama 3 (autora Å¡pice za "The Sopranos"), Glena Metloka (Matlock), Džudi Kolins (Judy Collins), Stiva Vina (Steve Wynn) i Nila Janga (Neil Young). Uživo Ajlin Rouz je fascinantna, strasna i glasna. Lider The Holy Wreck benda je genijalni gitarista RiÄ Gilbert ("The Legendary" Rich Gilbert), ikona bostonske muziÄke scene koji je nastupao sa Frenkom Blekom (Frank Black), Throwing Muses, Tanjom Doneli (Tanya Donelly)...

Za one koji su bili na Marah koncertu pre par godina, možemo da obećamo da ih sliÄan doživljaj oÄekuje 23. oktobra u SKC-u na koncertu EILEEN ROSE & THE HOLY WRECK. Kantri-rok, pedal-stil gitara, violina, moćna ritam sekcija i fantastiÄan vokal predivne žene koja je već godinama sledeća velika stvar u alt-country mikro-svetu. Karte su u pretprodaji od 6. oktobra u Living Roomu po ceni od 800 dinara.

http://www.myspace.com/eileenrosemusic

http://www.popdepression.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...