Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

wow, godine.. godine...

@Delija: des ti , nema te iljadu leta :wink:

Vozdra, drugar! :listen

Ma ne stizem nos da dignem :-/ Onomad smo se nesto dogovarali za vidjenje i sve danas-sutra i na kraju proslo ihahaj :listen

Ovih dana se selim u drugi stan, pa kad zavrsim sa tim mozemo da se druzimo uz mjuzu :wave2

Link to comment
Share on other sites

ne znam ko je prepoznao a ko ne ali juce je bilo i vise nego jasno da se radi o Sinead :bacanje

Ja se zaista ne secam kad sam bio na intimnijem i emotivnijem koncertu. Ona, jedan gitarista i jedan klavijaturista koji svira klavir, elektricne orgulje i sinth. Vrhunac je bio kad je izvadio frulu ili sta vec bese ono.

Cak je i poslovicno promenjivo akusticna dvorana SC pokazala naklonost prema jednostavnosti pristupa i to je zvucalo sjajno.

Sinead peva isto kao pre 20 godina bez ikakve varijacije, spustanja oktave nize i slicnih pojava. I to peva samo tako, Mislim da je i ona bila iznenadjena reakcijama publike. Vrlo fin svet je pohodio ovo desavanje.

Summertime, svaka cast!

Link to comment
Share on other sites

^^^^^^ Au, momentalni svrš!

Nego, u toku je BELEF.

Moj izbor je sledeći:

-Baba Zula - 7.-og jula

-Seun (ljubi ga tata) Kuti- 8. jula i

-Mulatu Astake - 30. jula

Koliko mi je poznato, za koncerte koji su u Belvilu (selo rasadnik svinjskog gripa) važe iskljuÄivo propusnice uÄesnika i onih koji rade za Univerzijadu i nema karata u slobodnoj prodaji.

Od ova tri to je Baba Zulin nastup. Razmatram neku varijantu teroristiÄkog upada.

Link to comment
Share on other sites

Juce sam bio na exitu i na main stageu gledao prelep koncert Patti Smith, pun dobrog, pozitivnog feelinga. :crno-na-belo Peva isto kao i nekada, bez znakova umora, svira gitaru, tu i tamo pljune i dosta se krece po sceni. Baka punka je dovela i Toma Verlainea da svira drugu gitaru, koji je pak ceo koncert presedeo, ali njegovo prisustvo i svirka su i te kako ostavile snazan utisak. Publika je bila u ocekivanoj starosnoj dobi, a pored mene, ostali poznati posetioci su bili Koja, Kebra, Petar Janjatovic, Antonela Riha.... :banana

O zvuku necu, bio je odlican.....

Posle sam gledao Kraftwerk, ali osim prvih petnaest minuta koncerta, ostatak nije ostavio neki utisak na mene. Prejako me se baka dojmila i onda mi je ovo bilo nekako banalno i prazno, sto ne znaci da nije bilo dobro. Sto se mene tice, Patti i Kraftwerk nisu trebali da budu isto vece, ali to sam ja....

"The future is now, you are the future"!! :cheers

Link to comment
Share on other sites

Jos jedno pozitivno dastanje za baku Patti.Pocela je zestoko sa Gloria i Redondo beach, pa onda malo egzorcizma,propovednistva i levicarenja,da bi svrsila sa revolucionarnom anti himnom - RnR nigger.

Svirka prvoklasna.Postava CBGB all stars.Bilo je i hitova,publika pevala.U prvim redovima Milenko Savovic.Vece lepo,noc blaga.

Revolucija je u toku.Niste znali?

Link to comment
Share on other sites

Patti rocks! :crno-na-belo:cheers:banana

Osetio sam se kao da je `75 godina posto je poruka a bogami i kolicina energije ista. Nacin na koji je oterala `klizece` snimatelje i kasnije pljunula Jazak vodu u njihovom pravcu me odusevio. A tek silazak u publiku.....mislio sam da se to vise ne radi u 21 veku. Muzicare i kvalitet svirke posle 35 godina na sceni ne treba ni komentarisati....

Sve u svemu nikad necu zaboraviti.

Kraftwerk je bio dobar. Nisam bio kad su bili u BG ali lako je izvesti i bis kad ostavis lutke. Loodilo.

Nisam bas Mobijev fan al` ajd da kazem da sam se zabavio. Ali 40 000 ljudi i od toga 20 000 britanaca.... :wave2 Krv, suze i znoj......

I zaboravih. Kuj ce Mobiju andrak onaj politicki govor na kraju. Nedeljom u 2 po ponoci(a inace) me zabole ko je predsednik USA i zasto prosli nije valjao a ovaj sad valja. Dovoljno sam mator da znam da su i prethodnog i onog iza njega oni sami izabrali pa nema potrebe za izvinjenjima i dodatnim konferansijeom.

Link to comment
Share on other sites

Juce sam bio na exitu i na main stageu gledao prelep koncert Patti Smith, pun dobrog, pozitivnog feelinga. :cheers Peva isto kao i nekada, bez znakova umora, svira gitaru, tu i tamo pljune i dosta se krece po sceni. Baka punka je dovela i Toma Verlainea da svira drugu gitaru, koji je pak ceo koncert presedeo, ali njegovo prisustvo i svirka su i te kako ostavile snazan utisak. Publika je bila u ocekivanoj starosnoj dobi, a pored mene, ostali poznati posetioci su bili Koja, Kebra, Petar Janjatovic, Antonela Riha.... :crno-na-belo

O zvuku necu, bio je odlican.....

Iz desetak izvora sam cuo da je PS bila sjajna. Ocigledno - dogadjaj sezone. Nisam se tome nadao.

Zavidim vam.

Kakav je zvuk bio? (u nedelju je to bilo tiÅ¡e nego kod mene na poslu, sve je zvuÄalo kilavo)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za petak 14.08., u okviru manifestacije koja se zove Nišvil, a odigrava se u Nišu, predviđen je i nastup Defunkt lidera - Joe Bowie-a.

Na plakatu piše:

Joe "Mr. Defunkt" Bowie & The Bastardz (USA, CRO)

Ima li neko da zna Å¡ta se od ovog nastupa može oÄekivati?

Ko su The Bastardz? Vrede li? Je li ova kolaboracija "ad hoc"?

Kakva su dosadašnja iskustva sa Nišvil festivalom (organizacija, zvuk...)?

Svaki info dobrodošao. Hvala

http://www.nisville.com/

Link to comment
Share on other sites

Kako Vam se cini jucerasnji koncert George Benson-a?

Zvuk 10/10 - dugo godina se u SC nije cuo tako dobar setup zvuka -

dokaz da tehnika SC-a u sprezi sa setup-om segmentovanog plafona

moze od Plave dvorane da stvori jednu od najakusticnijih sala u Evropi.

Kada neko hoce naravno.

Benson 11/10 - i dalje je odlican.

Sve u svemu, zao bi mi bilo da sam propustio.

:listen

Link to comment
Share on other sites

Po meni ispod svakog ocekivanja. GB gitara preglasna, vokal takodje dok peva to sto svira. Bend sastavljen od opasnih muzicara koji se ne cuju. Bas bubanj ne postoji, dobosi kojih je bilo tri tek u tragovima kad ga bubnjar zakuje. Tomovi su korektni, preostri za moj ukus. Overhedi OK. Bas gitara se cula tiho i to od nekih 150-200 herca pa navise. Zvuk klavira los i slab, a u nekim numerama preglasan. Prateca gitara takodje u tragovima i to muljava. Bek vokal peva kroz harmonizer pa se vestacki reprodukue vise glasova - degutantno. Desne klavijature ne postoje dok svira neke stringove ili padove, ali zato vade oci sa ostalim farbama. Bensonov vokal se ne cuje dok ne svira gitaru. Generalno, meni razocarenje ali ljudima se dopalo.

..............Zvuk 10/10 - dugo godina se u SC nije cuo tako dobar setup zvuka -

dokaz da tehnika SC-a u sprezi sa setup-om segmentovanog plafona

moze od Plave dvorane da stvori jednu od najakusticnijih sala u Evropi..........

Od tehnike SC nije bilo nicega osim 4 monitora za muzicare i par mikrofona. Kompletan sistem je rentiran u Beogradu. Plafon SC nije pomeran godinama.

Setup zvuka , na sta mislis? Na sam mix ili setap razglasa?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...