Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Osecam se duznim da ovde najavim humanitarni koncert:

Delije za Kosovo i Metohiju, 3 jun 2008, sever stadiona Crvene Zvezde [ Marakana ]

Nastupaju:

Riblja Corba, Bajaga i Instruktori, Neverne Bebe, 357, Kosovski bozuri

Cena karte: 400 din, sav prihod ide nasem napacenom narodu na Kosmetu.

se nešto ne bih dobro osećao na tom koncert među tolikim "patriotama" :oops:

Link to comment
Share on other sites

i ocekivao sam ovakve reakcije ... i ranije je bilo mnogo slicnih stavova, koji proizilaze iz nezadovoljstva pojedinaca sopstvenim okruzenjem, a cini mi se i zivotima

sem toga, na mnoge je ocigledno medijska hajka na navijace ostavila utisak, tj ucinila svoje

ovo prisem pre svega zbog toga sto koncert jeste humanitarni, a poslednje zbog onog ko ga organizuje

@first

da li ti se cini, pa pises bez argumenta, ili ZNAS nekog navijaca, i ZNAS da je on lepio bilo sta ...

jedino sto ja znam da sam lepio je npr nalepnica ''dogodine na Gazimestanu'' ... politici nema mesta na tribini - toliko je dovoljno da ZNAS, i svaki pokusaj zloupotrebe u politicke svrhe odmah biva sankcionisan

@zbrujic

zasto nije humanitarno ... ja vidim samo kupljene ulaznice i poslat novac na Kosmet ... ako nije tako, onda sam i ja obmanut

@ MRMOT

verujem da si bio ozbiljan, posto je za prosli koncert dosta ljudi kupilo karte iako je znalo da nece moci prisustvovati .. sem toga, dosta ljudi je kupilo vise karata

Link to comment
Share on other sites

@costanza

Na zalost u Srbiji je sve postalo politika, moj komentar o organizatorima koncerta se nije odnosio na tebe licno, vec na istu organizaciju kojoj su pripadali ideolozi plakatiranja Bgda.

Da neduzim, i da ovo ne bi otislo u pogresnom pravcu, a steta bi bilo da Ljuba zakljuca ovu temu koja vec toliko zivi.

Vrlo sam bio jasan u svom prethodnom postu iza cega i dalje stojim.

Link to comment
Share on other sites

@zbrujic

zasto nije humanitarno ... ja vidim samo kupljene ulaznice i poslat novac na Kosmet ... ako nije tako, onda sam i ja obmanut

A, ja vidim nove ratove. Ili, bar, necije zelje.

Off: jel' samo ja tripujem ili je Bora Djordjevic radio neki facelifting?

Link to comment
Share on other sites

moje misljenje je da su navijaci, ako ne svi onda onaj deo poslusnika koji izvrsava naredbe svojih "pretpostavljenih", izmanipulisana bagra placenika kojoj nije uopste stalo do Kosmeta i bilo kakvih humanitarnih akcija, nego jedva ceka priliku da se izivljava i to samo kada znaju da policija nece da intervenise. Zao mi je, ali to nije medijska hajka, vec sam imao prilike da vidim svojim ocima. Na zalost, tu je kriva i vlast koja je spala na takve grane da je stiti neprosvecena rulja siledzija.

Znam da ima i dobronamernih, ali gde su bili da sprece svoje kolege da ne prave nepotreban haos. Ovako su najebale samo dve plavuse nad kojima je upotrebljen mehanizam zakona.

Organizovanje "humanitarnog" koncerta je samo pokusaj da se baci plast preko proslih dogadjaja i da svetina kratkog pamcenja kaze kako su to ipak zlatni decaci, kojima je stalo do sudbine nase napacene drzave.

Nemam nista protiv navijanja, ali imam protiv koncentisane kolicine negativne energije i neprijateljstva koje vlada izmedju tabora koji ne mogu da cekaju ni toliko da se utakmice zavrsi, pa da se pobiju na nekoj ledini iza Pancevackog mosta, nego maltretiraju starce po prevozu pre utakmice. I to su mi hrabri srpski momci koji se pozivaju na junake iz proslosti.

costanza, protiv tebe licno nemam nista, ali da li si se nekada zapitao zasto je dozvoljena tolika agresija na stadionima? Da li ti je ikada zasmetalo kada si se nasao u gomili divljaka i da li si se zapitao sta ti radis tu, ili ti je to prijalo?

Revoltiran sam uvek kada mi neko pomene patriotizam u kontekstu agresije i destrukcije, pa bilo to opravdano gubitkom Kosmeta ili potpisivanjem stetnih sporazuma za agresorskim drzavama. Mislim da se time ne moze nista dobro i kvalitetno postici za dobrobit Srbije.

Bez lose namere i bez cilja da nekoga povredim,

pozdrav

Link to comment
Share on other sites

moje misljenje je da su navijaci, ako ne svi onda onaj deo poslusnika koji izvrsava naredbe svojih "pretpostavljenih", izmanipulisana bagra placenika kojoj nije uopste stalo do Kosmeta i bilo kakvih humanitarnih akcija, nego jedva ceka priliku da se izivljava i to samo kada znaju da policija nece da intervenise. Zao mi je, ali to nije medijska hajka, vec sam imao prilike da vidim svojim ocima. Na zalost, tu je kriva i vlast koja je spala na takve grane da je stiti neprosvecena rulja siledzija.

Znam da ima i dobronamernih, ali gde su bili da sprece svoje kolege da ne prave nepotreban haos. Ovako su najebale samo dve plavuse nad kojima je upotrebljen mehanizam zakona.

Organizovanje "humanitarnog" koncerta je samo pokusaj da se baci plast preko proslih dogadjaja i da svetina kratkog pamcenja kaze kako su to ipak zlatni decaci, kojima je stalo do sudbine nase napacene drzave.

Nemam nista protiv navijanja, ali imam protiv koncentisane kolicine negativne energije i neprijateljstva koje vlada izmedju tabora koji ne mogu da cekaju ni toliko da se utakmice zavrsi, pa da se pobiju na nekoj ledini iza Pancevackog mosta, nego maltretiraju starce po prevozu pre utakmice. I to su mi hrabri srpski momci koji se pozivaju na junake iz proslosti.

Pozdrav

+1

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, totalno sam Å¡okiran - Cave je ODVALIO!!! :cheers

Koncert je trajao 2+ sata, odsvirao je sveukupno 2 balade, ostalo je bilo sumanuto prangijanje i RnR energija. Na većini pesama je, pored dve gitare i Cave mlatio istom, cela svirka sa dva bubnjara, ma ludilo! Jedina slaba taÄka koncerta je ozvuÄenje, gotovo katastrofalno, zamaskiralo je minimum 50% onoga Å¡to su ljudi na bini radili, ali Å¡to se tiÄe lika koga sam do vеÄeras nazivao strinom i Bad Seedsa mogu samo da kažem :cheers

Nikola, ogrešio sam se o te', izvini! :listen

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, totalno sam Å¡okiran - Cave je ODVALIO!!! :cheers

Koncert je trajao 2+ sata, odsvirao je sveukupno 2 balade, ostalo je bilo sumanuto prangijanje i RnR energija. Na većini pesama je, pored dve gitare i Cave mlatio istom, cela svirka sa dva bubnjara, ma ludilo! Jedina slaba taÄka koncerta je ozvuÄenje, gotovo katastrofalno, zamaskiralo je minimum 50% onoga Å¡to su ljudi na bini radili, ali Å¡to se tiÄe lika koga sam do vеÄeras nazivao strinom i Bad Seedsa mogu samo da kažem :cheers

Nikola, ogrešio sam se o te', izvini! :listen

Takav je i moj utisak. Jako mi je zao sto nisam neki ljubitelj njihove muzike jer bih se sigurno mnogo bolje proveo sinoc. Energija i iskustvo! Ozvucenje preglasno i prilicno lose s obzirom na mogucnosti Arene.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, totalno sam Å¡okiran - Cave je ODVALIO!!! :listen

Koncert je trajao 2+ sata, odsvirao je sveukupno 2 balade, ostalo je bilo sumanuto prangijanje i RnR energija. Na većini pesama je, pored dve gitare i Cave mlatio istom, cela svirka sa dva bubnjara, ma ludilo! Jedina slaba taÄka koncerta je ozvuÄenje, gotovo katastrofalno, zamaskiralo je minimum 50% onoga Å¡to su ljudi na bini radili, ali Å¡to se tiÄe lika koga sam do vеÄeras nazivao strinom i Bad Seedsa mogu samo da kažem :cheers

Nikola, ogrešio sam se o te', izvini! :wink:

sve tacno, samo su 2 najbolja momenta bila ship song i weeping song. balade :cheers

Link to comment
Share on other sites

sve tacno, samo su 2 najbolja momenta bila ship song i weeping song. balade :cheers

Nemoj tako. Prvo to su veliÄanstvene pesme i njihov nivo je nedostižan za Cave-a u poslednjih ihajhaj godina, dakle ne radi se o generiÄkim "volela me/crna kosa/zli ljudi/aleluja" balada iz perioda Boatman pa naovamo. Drugo, reci mi da ti nisu prijale Tupelo, Henry, Deanna, Red Right Hand, Your Funeral, Mercy Seat, Stagger Lee, Hard On For Love...great great great!

Link to comment
Share on other sites

Tupelo, Henry, Deanna, Red Right Hand, Your Funeral, Mercy Seat, Stagger Lee, Hard On For Love...great great great!

Pored navedenih, po meni su dobro odsvirane i pesme sa novog albuma.

Da, majku vam...

Od svih koje znam jedini sam ZNAO da ce koncert biti sjajan. Za trajanja koncerta dobio sam 4 SMSa tipa "ludilo...".

MRZIM VAS SVE!

Nisi ti tako lose prosao: zamisli povratak u NS po hladnoci, kisi, magli i mraku. :cheers

Link to comment
Share on other sites

Moram da priznam da postoji malo kajanje Å¡to nisam bio, iako su me danima ubeÄ‘ivali da idem. OÄekivao sam da će se fokusirati na zadnjih nekoliko albuma, a priznaćete da je sve posle Henry's dream bezvredno, ajde da ne budem toliko strog pa da izuzmem i Let love in. JoÅ¡ kada mi je ortak sinoć preko mobilnog prosledio The weeping song, kad god je Äujem ja se naježim, kajanju nikad kraja. MeÄ‘utim preko nekih stvari se ne može preći, držati ovakvu vrstu koncerta u Areni, pa joÅ¡ sve Å¡to ide uz to VIP loža, cena karte, oÄajan zvuk, to je bogohuljenje.

Hallelujah!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...