Jump to content


KONCERTI [najave, desavanja ...]


Pirate

Recommended Posts

Gledao sam ih pre dve godine u Domu omladine. Na albumima su simpatiÄni, ali koncert je za mene bio takva dosada da nemam reÄi da to opiÅ¡em. Prosto ih proguta atmosfera rok-koncerta: brojna publika, buka, žagor...

taj koncert je bio dno, izasao sam na 3. pesmi sto ne pamtim kada sam uradio na 1 koncertu. los studentski karaoke bend, mozda bi mogao da prodje u KST-u (kao neki domaci cover band, nikako kao nouvelle vague)

Link to comment
Share on other sites

Muzicka klinika NS, nakon velikih imena koje smo do sada uspeli dovesti, kao npr. Honey Boy Edwards, Terry Evans, Sugar Blue, Enrico Crivellaro ili The Moaners, predstavlja:

Duke Robillard

Novi Sad, 06.04.2008., Studio M

duke2ad8.jpg

U Novi Sad dolazi "hodajuca enciklopedija americke muzike" Michael John "Duke" Robillard (4.10.1948, Woonsocket, Rhode Island).

Muzicki kriticari smatraju ga najvecim znalcem bluesa! Moderni blues je jako teško zamisliti bez Duke Robillarda.

Davne 1967. Godine osnovao je "The Roomfull of Blues"; bio je clan legendarnog benda "The Fabulous Thunderbirds". Do sada odsvirao je oko sto session nastupa npr.: Bob Dylan, Pinetop Perkins, John Hammond, Ronnie Earl, Kim Wilson itd. Ekspert je za spajanje razlicitih stilova. Njegov stil sviranja može se smestiti negde izmedu poznatih Pee Wee Craytona, Alberts Collinsa, i narocito T–Bone Walkera, zbog izuzetnog umeca improvizacije i soliranja što u gitarskim duetima radi još bolje. Stalno je u pokretu i skoro svake godine izda po album, što nikako ne umanjuje kvalitet njegovog izvodenja. Poslušajte "Living with the Blues", "Blue Mood", "Duke’s Blues", a ovome možemo pridodati i njegov poslednji album "World full of Blues" ciju cemo promociju videti u aprilu. Poslednjih petnaest godina naproduktivniji je u maloj izdavackoj kuci iz Kanade "Stony Plaine" gde je izuzetno znacajan kao producent i gitarista. Od nekolicine priznanja navešcemo to da je osvojio dva puta za redom nagradu za gitaristu godine na W.C. Handy Awards.

Planiran je i beogradski koncert.

Link to comment
Share on other sites

Da li je neko bio sinoć na Doug Mc Leodu? Čuo sam da je bilo fenomenalno. Na žalost ja sam zatajio, da ne kažem nisam pojma imao. :thumbsup2

Sjaaajna svirka, odlična atmosfera. Matori je zmaj, pravi old school one man band... Pravi put kroz vreme - prosto se osećao "stari šmek juga". Da li je bilo problema sa tehnikom ili je to bila namera, tek gitara je zvučala kao da je puštena sa ploče iz prve polovine 20. veka. No, sve i da je bio problem, taj "isprani" zvuk gitare sa dosta šuma, s vremena na vreme protkan plačnim tonovima usne harmonike, neverovatno se uklopio u celu atmosferu direktno pogađajući u dušu, dok je Doug pripovedao beskrajnu priču "crnog čoveka". Utisak malo kvari relativno slaba posećenost, ali to je ovde valjda normalno. A i Beovizija je bila pre neki dan...

Link to comment
Share on other sites

Sjaaajna svirka, odliÄna atmosfera. Matori je zmaj, pravi old school one man band... Pravi put kroz vreme - prosto se osećao "stari Å¡mek juga". Da li je bilo problema sa tehnikom ili je to bila namera, tek gitara je zvuÄala kao da je puÅ¡tena sa ploÄe iz prve polovine 20. veka. No, sve i da je bio problem, taj "isprani" zvuk gitare sa dosta Å¡uma, s vremena na vreme protkan plaÄnim tonovima usne harmonike, neverovatno se uklopio u celu atmosferu direktno pogaÄ‘ajući u duÅ¡u, dok je Doug pripovedao beskrajnu priÄu "crnog Äoveka". Utisak malo kvari relativno slaba posećenost, ali to je ovde valjda normalno. A i Beovizija je bila pre neki dan...

Samo da podsetim, veceras isto to u dobrom prostoru u Novom Sadu. Karata ima jos dosta :thumbsup2

dougplakatkl6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Samo da podsetim, veceras isto to u dobrom prostoru u Novom Sadu. Karata ima jos dosta :thumbsup2

dougplakatkl6.th.jpg

Potvrdjujem sve sto je rekao Chowek i za koncert u Novom Sadu.

Ne znam koji procenat prisutnih posetilaca je kupio kartu, ali je prostor bio prakticno pun a publika dobro raspolozena. Prostor je odlican za ovakve koncerte (sto se tice akustike). Vidi se da zbrujic dobro poznaje Studio M, brzo je pronasao a zatim i seo u sweet spot. :listen

Link to comment
Share on other sites

Ne znam koji procenat prisutnih posetilaca je kupio kartu, ali je prostor bio prakticno pun a publika dobro raspolozena. Prostor je odlican za ovakve koncerte (sto se tice akustike). Vidi se da zbrujic dobro poznaje Studio M, brzo je pronasao a zatim i seo u sweet spot. :listen

Dobar koncert (za jednog belca :thumbsup2 ), zaista. Kompletan lik (Doug): autor, muzicar, zabavljac. Blues shvata (pre)ozbiljno, a, ocigledno, i "ziveo ga je".

Ma koliko to ne voleli (neki od nas), prica izmedju pesama je u ovakvim situacijama neophodna. Doug je i taj deo solidno uradio (mozda pre-pateticno u jednoj ili dve price).

Na bisu je mogla biti bar jos jedna pesma (bila samo jedna).

Prijatno sam iznenadjen brojem ljudi (moja procena 280). Bas cu pitati jel bilo ulazaka za dz.

Sto se sweat spot-a tice, na mojoj poziciji je glas bio dosta nerazumljiv (treba li kriviti firmu Bose?).

Ko zna sta je od zvucnika u Studiju M iza onih mreza? Zasto to ne slusamo?

Za tri nedelje (06.04.) u istom prostoru Duke Robillard. Sest ljudi na bini.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...