Jump to content


Koje pojačalo i DAC za Q Acoustics Concept 40 zvucnike


FilipK

Recommended Posts

Pozdrav svima,

Planiram da zamenim svoje trenutno pojačalo Marantz PM6003 sa nekim u rangu do 1600e. Ovo su modeli modeli koje imam u vidu: 

  1. Rega Elex - R  
  2. marantz PM8006
  3. Denon PMA 1600NE
  4. Exposure XM 5

izvor je trenutno Rega RP1 i Marantz CD6005 ( njega bih zamenio sa novim NA 8006 CD player-om ukoliko bih se odlucio za Marantz kombo) 

Zanima me da li je neko ima iskustva sa nekim od ovih pojacala i da li je cuo neko u kombinaciji sa Q Acoustics zvucnicima?  Hteo bih da izvucem sto vise iz ovih zvucnika koji su izuzetno smooth i prijatni za slusanje I imam utisak da ne sviraju kako bi mogli sa boljim pojacalom. Naravno otvoren sam i za druge predloge ako ih ima.  
Ukoliko se odlucim za pojacalo koje nema integrisan DAC ovo su neki koje razmatram:

  1. Rega DAC - R
  2. North Star intenso
  3. PS Audio NuWave DAC

Hvala unapred 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, FilipK said:

Pozdrav svima,

Planiram da zamenim svoje trenutno pojačalo Marantz PM6003 sa nekim u rangu do 1600e. Ovo su modeli modeli koje imam u vidu: 

  1. Rega Elex - R  
  2. marantz PM8006
  3. Denon PMA 1600NE
  4. Exposure XM 5

izvor je trenutno Rega RP1 i Marantz CD6005 ( njega bih zamenio sa novim NA 8006 CD player-om ukoliko bih se odlucio za Marantz kombo) 

Zanima me da li je neko ima iskustva sa nekim od ovih pojacala i da li je cuo neko u kombinaciji sa Q Acoustics zvucnicima?  Hteo bih da izvucem sto vise iz ovih zvucnika koji su izuzetno smooth i prijatni za slusanje I imam utisak da ne sviraju kako bi mogli sa boljim pojacalom. Naravno otvoren sam i za druge predloge ako ih ima.  
Ukoliko se odlucim za pojacalo koje nema integrisan DAC ovo su neki koje razmatram:

  1. Rega DAC - R
  2. North Star intenso
  3. PS Audio NuWave DAC

Hvala unapred 

 

Pozdrav,

Moj predlog ako si već planirao da kupuješ dac da podigneš odmah sumu na 3000e i kupiš mnogo bolje pojačalo od gore navedenih sa dobrim dac-om.

Pošto je RP 1 jedao od izvora zvuka da li ima fono sekciju ili mora da ga poseduje pojačalo?

Koji Qa zvučnici?

Link to comment
Share on other sites

Da li imas neki predlog za pojacalo u tom rangu? Isao sam logikom da ukoliko imam zaseban dac i pojacallo mogu vremenom da ih menjam pojedinacno i upgradujem nezavisno. Ovako bih imao stvari fiksne u neku ruku, zar ne?

Gramofon ima vec fono sekciju u sebi a zvucnici su QA Concept 40 podnostojeci.

Link to comment
Share on other sites

Uvek je bolje imari zasebne komponete po meni,isto tako i ti rezonuješ.Nisam slušao QA zvučnike pa ne mogu da ti dam baš neko moje iskustvo sa njima.Za recimo malo više od 3000e možeš da pucaš na Hegel H190 ili za oko 2500 H120 imaju odlične dac sekcije.

O gore navedenih pojačala meni se svidjaju Rega i Exposure...

Ukoliko već uzimaš poseban dac ono što sam ja slušao i imao i moja preporuka Chord Qutest i RME adi 2 pro

Link to comment
Share on other sites

Slušao sam u Playeru QA 3050i sa PM 8006 i to je sjajno zvučalo. Pošto 3050i nisu baš miljama daleko od tvojih zvučnika, pretpostavljam da bi sa Conceptima bilo bar isto toliko dobro.

E sad, za koju namenu ti tačno treba DAC, ako su ti izvori samo CDP i gramofon? Jer ako hoćeš da unaprediš zvuk sa CD plejera, onda računaj da tu treba utrošiti dosta para da bi dobio čujno poboljšanje.

@Thecoki

Ako kupi pojačalo sa dobrim DAC-om za 3k, sistem će malo postati asimetričan - amp od 3000e na zvučnike od 1300e. Mislim da bi na tu opciju trebalo da se ide jedino ako je u planu skora zamena zvučnika, a OP je izgleda zadovoljan svojima.

Ako zvučnici ostaju, Marantzov kombo je, čini mi se, "sipaš i ne misliš" opcija.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Arn said:

Slušao sam u Playeru QA 3050i sa PM 8006 i to je sjajno zvučalo. Pošto 3050i nisu baš miljama daleko od tvojih zvučnika, pretpostavljam da bi sa Conceptima bilo bar isto toliko dobro.

E sad, za koju namenu ti tačno treba DAC, ako su ti izvori samo CDP i gramofon? Jer ako hoćeš da unaprediš zvuk sa CD plejera, onda računaj da tu treba utrošiti dosta para da bi dobio čujno poboljšanje.

@Thecoki

Ako kupi pojačalo sa dobrim DAC-om za 3k, sistem će malo postati asimetričan - amp od 3000e na zvučnike od 1300e. Mislim da bi na tu opciju trebalo da se ide jedino ako je u planu skora zamena zvučnika, a OP je izgleda zadovoljan svojima.

Ako zvučnici ostaju, Marantzov kombo je, čini mi se, "sipaš i ne misliš" opcija.

@Arn

To je tačno, ali ako več hoće da kupi i dac onda je to bolje rešenje. Sigurno neće izgubiti na kavaliteti zvuka. 

Link to comment
Share on other sites

@Arn 

DAC planiram uglavnom da koristim  za streaming. Trenurno preko Chromecast Audia :)  tako da mi je neophodan i dobar streamer. Zamena CD plejera bi isla sa opciom da ostajem sa Marantzom I to sa modelom  koji u sebi ima cd player i streaming NA 8006.

Hegel deuje odlicno samo sto nemaju fono sekciju tako da preko toga bi moralo da se dodatno ulaze :).

hvala na sugestijama 

Link to comment
Share on other sites

25 minuta ranije, FilipK said:

@Arn 

DAC planiram uglavnom da koristim  za streaming. Trenurno preko Chromecast Audia :)  tako da mi je neophodan i dobar streamer. Zamena CD plejera bi isla sa opciom da ostajem sa Marantzom I to sa modelom  koji u sebi ima cd player i streaming NA 8006.

Hegel deuje odlicno samo sto nemaju fono sekciju tako da preko toga bi moralo da se dodatno ulaze :).

hvala na sugestijama 

И сада долазимо до предлога из суседне теме:

 

Link to comment
Share on other sites

34 minuta ranije, FilipK said:

@Arn 

DAC planiram uglavnom da koristim  za streaming. Trenurno preko Chromecast Audia :)  tako da mi je neophodan i dobar streamer. Zamena CD plejera bi isla sa opciom da ostajem sa Marantzom I to sa modelom  koji u sebi ima cd player i streaming NA 8006.

Hegel deuje odlicno samo sto nemaju fono sekciju tako da preko toga bi moralo da se dodatno ulaze :).

hvala na sugestijama 

Zar ne napisa par postova ranije da ti gramofon ima phono sekciju?!:huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...