Jump to content


Slušanje muzike sa neta u super settingu


GuybT

Recommended Posts

8 minuta ranije, GuybT said:

Nekako mi se iskristalisala slika i deluje mi da bih najrađe uzeo dve komponente:

1. Preamp i strimer u jednom
2. Power amp
 

 Problem tog koncepta je :

  • Ako pozelis dodatni, posebno analogni, izvor (gramofon) obicno ne bude sjajno
  • Realno imas strimer koji ima volume control, odvojen preamp je kvalitetniji i lakse se uparuje

 Nekako je integralni amp i streamer fleksibilnija kombinacija - bar po mom iskustvu. Ako vec hoces odvojeno a ne all-in-one. Da se razumemo all-in-one ce uvek biti najbolji bang-for-buck, samo nema menjanja, nema diranja.

Link to comment
Share on other sites

 

7 minutes ago, nkrgovic said:

 Problem tog koncepta je :

  • Ako pozelis dodatni, posebno analogni, izvor (gramofon) obicno ne bude sjajno
  • Realno imas strimer koji ima volume control, odvojen preamp je kvalitetniji i lakse se uparuje

 Nekako je integralni amp i streamer fleksibilnija kombinacija - bar po mom iskustvu. Ako vec hoces odvojeno a ne all-in-one. Da se razumemo all-in-one ce uvek biti najbolji bang-for-buck, samo nema menjanja, nema diranja.

 

Aha, valjda sam skontao sad... u suštini ne treba izvor da vezujem za pojačala. Ili all in one ili sve zasebno ili izvor plus integrated amp. Jel tako? (izvinite što sam glup :( )

 

11 minutes ago, Thecoki said:

Za taj budžet teško..

CA CXN V2 je preamp i sve što ti treba cca 1000e i još snagaš... To sve zavisi koji nema ne znam neki okvir cena

 

Ja sam razumeo da je CA CXN V2 samo strimer, a da je CXA81 preamp i amp (odnosno integrated amp). U suštini, to je do jaja kombinacija, ja bih to laički primetio. :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 Ne, postoje izvori koji mogu da rade i kao pretpojacala, tj. imaju kontrolu glasnoce, nisi ti nista lose shvatio. CA CXN V2 jeste takav uredjaj... Medjutim, taj CXN V2 nema analogne ulaze, tako da ne mozes na njega da vezes npr. gramofonsko pretpojacalo. Ne kazem da nema dobrih uredjaja koji su kombo streamer i preamp, samo da ih neces naci za do dve hiljade, i to bez pojacala snage . :)

 E sad, da li je CXN + CXA dobra kombinacija je odvojeno pitanje. Nisam ih cuo, mozda i jeste. U svakom slucaju, ja bi poslusao i CXN sa Exposure pojacalom, poslusao bi i neki drugi DAC/Streamer ako ima, poslusao bi i Hegel, to sve mozes da zavrsis na jednom mestu. Vidim da ima Mytek, mozda moze da se iskombinuje Liberti DAC (nisam ga cuo, cio sam na sajmu Brooklin), plus neki Exposure? Fali streaming deo, ali to moze kao odvojena komponenta, mozda cak i neki R-Pi zavrsi posao... Mytek ima odlicne D/A konvertore, Exposure ima sjajna pojacala, ne bi me cudilo da to ispadne dobro.

 Tvoje usi su samo tvoje, to je ono najbitnije. Nemoj se oslanjati na to sta je najbolje, nego poslusaj i streamer+integrated i streamer+poweramp i dac+amp i ... sve sto mozes da cujes. Obidji bar dva ili tri prodavca. Vidi ako mozes da cujes i taj Linn. Onda kupi ono sto se TEBI najvise svidja.

Link to comment
Share on other sites

@GuybT biće prilike da poslušamo Linn i ranije nego što se sada čini, videćeš :D 

...a škotska pića idu lepo uz škotske sprave, tako da je to odličan recept za dobar provod! Inače, na uređajima ne piše made in UK, već made in Scotland, što je meni posebno simpatično, a se zaista ne viđa često...   

On 16.4.2020. at 20:23, GuybT said:

O tome pričam! Iskreno, zato me Linn i zainteresovao. Oni su izbacili i DSD kao nepotreban.

Ono što me ponekad zabrine jeste brz razvoj tehnologije. Kod digitalnog je to mnogo više zastupljeno, i za godinu, dve, tri, oprema koju si kupio više ne mora da znači ništa. Striming platforme se prešaltale na neke nove formate i možeš da se slikaš. A realno, dao si puno para za sistem koji sad ne vredi...

I mene je takođe opsedalo to pitanje... međutim, izaše apgrejd i za gramofon, koji je po mom mišljenju najanalognija sprava u celom HIFI univerzumu... tako da od tih bolesti nema posebnog leka. Međutim, Linn nudi (kao i verovatno ostali proizvođači skupe opreme, od kojih mnogi nisu nikada presellili proizvodne pogone u krajeve u kojima je nastao COVID ) nudi apgrejd starog modela, kada izađe novi model - po razumnoj ceni. Ali kada se nešto zaista i pravi ručno u Škotskoj, ne može da košta kao proizvod koji se masovno proizvodi u Kini. Ne kažem da je ono što je u Kini proizvedeno automatski lošije, već kažem da plod masovne proizvodnje i da zato mora da bude jeftinije. Međutim, i Linn je uložio puno u proizvodnju, istraživao sam malo po internetu, imaju ultra moderni proizvodni pogon... čak sam planirao i da ga obiđem kada budem išao u UK, organizuju posebne ture obilaska fabrike, mora da se rezerviše 6m ranije :rolleyes: ... da zaključim, ima to škotsko poreklo neku svoju priču koja duši prija, jer nije samo u pitanju tehnički napredan i kvalitetan uređaj, već ima i plemićki "pedigre", pravio ga je tamo neki riđi, pegavi, iz klana Meklaud, u brdima... :D  

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, GuybT said:

Aha, valjda sam skontao sad... u suštini ne treba izvor da vezujem za pojačala. Ili all in one ili sve zasebno ili izvor plus integrated amp. Jel tako? (izvinite što sam glup :( )

i da i ne ... :rolleyes:

Recimo, iako je moj DSM all-in-one rešenje, ja sam kupio dodatno pojačalo snage Linn Majik 2100, pa zvučnike napajam pomoću 2 pojačala, tzv. bi amping. Na zvučnicima pozadi postoji više ulaza, pa sam ja namestio tako da DSM napaja tweeter i supertweeter. A zatim iz DSM-a ide interkonekt do M2100, koji napaja mid i bas. Praktično za mid i bas DSM radi kao preamp, a M2100 radi kao power amp. Razlika u zvuke nije velika, da budem iskren, ali ima ipak poboljšanja... bas je dobio na "panču", što bi neki rekli.

Osim toga, DSM ima odličan ulaz za gramofon, jer je Linn inače najpoznatiji po proizvodnji gramofona, pa su morali i da naprave "kopču" da ko poželi, može "samo" da kupi i priključi gramofon. A gramofoni su svet za sebe... Kada sam bio kod našeg kolege Sondeka, bio sam zaprepašćen kako gramofon može dobro da zvuči, koliko bolje od bilo kojeg digitalnog izvora koji sam ikada  čuo. Tada sam odlučio da kupim i Linn gramofon, što mi je na kraju i pošlo za rukom krajem prošle godine. Kada budeš došau u goste biće ti sve jasno kada budeš čuo zvul gramofona. Ima i neke magije u tome, nisu to čista posla. Ne zove se za badava osnovni na najjeftiniji model Linn gramofonske glave Addikt... napravi od normalnog čoveka zavisnika od tog rituala menjanja ploča, spuštanja lifta, udarca igle o ploču... od tihog šuštanja između pesama... kao da paducka kišica... a dok čekaš sledeću numeru, taman otpiješ gutljaš škotskog pića... :D       

 

Link to comment
Share on other sites

55 minuta ranije, nkrgovic said:

 Tvoje usi su samo tvoje, to je ono najbitnije. Nemoj se oslanjati na to sta je najbolje, nego poslusaj i streamer+integrated i streamer+poweramp i dac+amp i ... sve sto mozes da cujes. Obidji bar dva ili tri prodavca. Vidi ako mozes da cujes i taj Linn. Onda kupi ono sto se TEBI najvise svidja.

Ovo je apsolutno tačno i najpravilnije.

Tačno je da je hifi hobi ekstremno subjektivna rabota... ali je sva filozofija u tome da sam pronađeš i uveriš se. Da svojim ušima čuješ i uveriš se šta tvom sopstvenom  “subjektivizmu” najviše prija :D

Najbolje je ono što tebi svuči najbolje.

Ništa manje i ništa više!

Link to comment
Share on other sites

53 minuta ranije, nkrgovic said:

 Ne, postoje izvori koji mogu da rade i kao pretpojacala, tj. imaju kontrolu glasnoce

Varas se,pominjani linn dsm je upravo to.Izvor zvuka i preamp ako se ne koristi snagas koji je u njemu pa da bude integralac.Ima redovne analogne,a i digitalne ulaze,a i fono sekciju i izlaz za snagas(naravno i volume controlu).Ja ga slusao prikacenog na nap250.Dodatnim Majik snagasem se ne dobija skoro nista sto znaci da je taj u njemu odlican,a dodatni se koristi za biamp.Vrlo cesto ga kombinuju i sa aktivnim zvucnicima tipa ATC.Ta multi resenja uopste ne moraju da budu losija od odvojenih, naravno ako se poredi ista klasa uredjaja.Sto se tice predrasuda prema dig VC,kod linn streamera digitalni deo ima takav tip VC koji je odlican,a za analogni ima klasican analogni preamp.Mene kao I NL opasno svrbi Akurate,pa sam to dosta(teorijski) ispitivao.

Link to comment
Share on other sites

Haha, nije nije... :) ja sam poklonik novih tehnologija, ali razumem ljude.

 

Meni ta priča - gramofon, podešavanje, phonostage, preamp, kablovi, igle, glave, ketridži, pa onda kupovina ploča itd. - ozbiljno smaranje. :D :P

Link to comment
Share on other sites

14 sati ranije, sondek said:

Varas se,pominjani linn dsm je upravo to.Izvor zvuka i preamp ako se ne koristi snagas koji je u njemu pa da bude integralac.Ima redovne analogne,a i digitalne ulaze,a i fono sekciju i izlaz za snagas(naravno i volume controlu).J

 Ja napisah: Ne ZAREZ postoje izvori. U smislu da, nije da ne postoje, postoje. I onda dole dodajem da ih nece naci da valjaju u tom budzetu. :)

 Znam da postoje, samo nisam cuo nijedan a da moze da u 2000 EUR nov uklopi i takav streamer/preamp i snagas. :) Again, JA nisam cuo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
1 hour ago, GuybT said:

Šta mislite o kombinaciji strimera i aktivnih zvučnika?

To je opet individualno. Ima sve svoje prednosti i mane na papiru.Ja nisam ljubitelj što ne znači de ne valja. Od tih aktivnih sistema ja sam samo slušao KII Three i oduševio me ,ali on je oko 10ke.

Link to comment
Share on other sites

Sve je to individualno....npr. čovek koji razmišlja da od mene kupi Classe preamp u priči mi reče, kada sam spomenuo da ima Devialet, da je to obično ***** i da svira kao *****. Eto, za nekoga je nešto super, za drugoga *****. Ali to je sasvim ok, svako sluša svojim ušima i svojom glavom.

Zato....probaš, pa onda daješ SVOJ sud.

Link to comment
Share on other sites

Strimer i aktivni  zvučnici su odlična koncepcija. Na poslednjem HI Files Show u hotelu Holiday Inn, po meni jedan od najboljih sistema je bio Cambridge Audio CXN i Teoharov aktivni zvučnici, oni mali  na stalku. Pri tom sistem ne košta bubreg !

 

Link to comment
Share on other sites

5 sati ranije, GuybT said:

Šta mislite o kombinaciji strimera i aktivnih zvučnika?

Moj sledeći korak, nakon što nabavim Linn Akurate DSM (strimer/pretpočajalo) će biti da kupim par aktivnih zvučnika... razmišljam čak i o studijskim monitorima, ili recimo ATC SCM50 ASL. Mislim da bi ovo poslednje bila liftime kombinalcija.

Znači da se setup sastoji od:

1.gramofona,

2.cd plejera

3.strimer/pretpojačaja

4.aktivne kutije tipa ATC, a može i Linn Akubarik... s tim što bih se ipak pre kladio na ATC, a pri tome su još i malo jeftiniji. Zatim zvučnike vežem balansiranim XLR kablovima za preamp... i to je po mom skromnom mišljenju planinski vrh, ne Apla, nego Himalaja.

Kome ne trebaju gramofon i cd plejer, jednostavno preskoči prve dve tačke i nabavi samo treću i četvrtu :) ... ali oprez! ni meni na početku nisu trebali ni cd, ni gramofon, a sada je ovaj poslednji neophodan!

  

Link to comment
Share on other sites

Naš veliki problem, bolje rečeno hendikep, je u tome što nemamo gde da poslušamo te, ni mnoge druge kvalitetne uređaje u Srbiji...

Na Zapadu koliko vidim svaki audiofil ima najmanje jednog (a često i nekoliko) dilera, koji su mu od poverenja i vremenom su već i prijatelji postali, koji mu pomažu... praktično sa njim zajedno idu hifi putem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ljudi, sto godina. :)

Odlučio sam se za opciju strimer plus aktivni zvučnici i sistem koji sam sklopio je:

Strimer: Atoll ST200SE https://www.atoll-electronique.com/en/products/streamers/streamer-st200se/

Zvučnici: Audium Comp 5 Active https://audium.com/produkt_details.php?produkt_id=185

Kablovi: Black Rhodium Rhythm interconnect

i svira mnogo bolje od prethodne kombinacije (denon, kef, qed).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
On 14.4.2020. at 20:04, GuybT said:

Drugo, taj streaming mi nikako nije jasan. Pretplaćen sam na Deezer HIFI i denon ima integrisani deezer ili šta li. Međutim, kada se povežem telefonom sa risiverom putem wifi, preko HEOS aplikacije on pušta samo 320kbps (slika dole), dok kad prebacujem Bluetooth-om preko telefona ide HIFI (opet slika dole). I definitivno je (drastično) bolji zvuk preko Bluetooth-a, al to nije rešenje jer mi telefon zvrnda svaki čas, plus Bluetooth verovatno dosta kompresuje podatke pri prenosu. Šta radim pogrešno?

Zdravo druze. Citam svasta nesto po forumu, pa sam naleteo i na ovo :)

Vidim proslo je dosta vremena i nadam se da si resio problem, ali ako nisi, evo napomene oko Deezer-a i HiFi slusanja preko telefona.

 

Tacnije, imao sam isti problem. Imam Deezer HiFi, ali kada sam preko AirPlay-a (preko telefona) pustao muziku (Denon AVR) pustao je u HQ tj. 320kb/s. U samoj aplikaciji je u "Audio Quality" bilo izabrano "Best audio  quality" ali postoji i opcija gde ima kvalitet za streaming to devices. Tu je stajalo High Quality (HQ). Ima da se izabere i High Fidelity i resen problem.

Settings/Audio/Audio quality on devices/ tu izaberes "High Fidelity" - ovo pricam za samu Deezer aplikaciju na telefonu.

 

Ovo sam uradio pre jedno mesec dana, tako da ne znam da li je ranije stvarno bio problem sa Denonom ili neki drugi problem, ali u svakom slucaju sada radi :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...