Jump to content


Slušanje muzike sa neta u super settingu


GuybT

Recommended Posts

Meni je streaming odmah posle vinila,mislim pre svega na Tidal,nemam zivce za download na HD.Jos kad je to sve u jednom uredjaju streameru to je prava uzivancija...ne dac i sto i jedna kutija,kabl,program,napajanje...1000 nepoznatih.Linn streamere forsira vec odavno,od 2007. je izbacio i CD i dac iz proizvodnog programa,a sad vec i predpojacala.Inace ti dsm uredjaji su i predpojacala i dac,dok su DS samo streameri. Vinil i streaming se inace savrseno dopunjavaju.Tih dve nedelje sa Majikom su mi zaista proletele,ne cudi me Nikolin(NL) komentar da sto ga duze ima vise uziva.Drago mi je da je sve vise firmi koje nude streamere.Auralic je takodje zahvalna i.prakticna spravica.

Link to comment
Share on other sites

Meni je streaming odmah posle vinila,mislim pre svega na Tidal,nemam zivce za download na HD.Jos kad je to sve u jednom uredjaju streameru to je prava uzivancija...ne dac i sto i jedna kutija,kabl,program,napajanje...1000 nepoznatih.Linn streamere forsira vec odavno,od 2007. je izbacio i CD i dac iz proizvodnog programa,a sad vec i predpojacala.Inace ti dsm uredjaji su i predpojacala i dac,dok su DS samo streameri. Vinil i streaming se inace savrseno dopunjavaju.Tih dve nedelje sa Majikom su mi zaista proletele,ne cudi me Nikolin(NL) komentar da sto ga duze ima vise uziva.Drago mi je da je sve vise firmi koje nude streamere.Auralic je takodje zahvalna i.prakticna spravica.
O tome pričam! Iskreno, zato me Linn i zainteresovao. Oni su izbacili i DSD kao nepotreban.

Ono što me ponekad zabrine jeste brz razvoj tehnologije. Kod digitalnog je to mnogo više zastupljeno, i za godinu, dve, tri, oprema koju si kupio više ne mora da znači ništa. Striming platforme se prešaltale na neke nove formate i možeš da se slikaš. A realno, dao si puno para za sistem koji sad ne vredi...
Link to comment
Share on other sites

Svima je sada striming prioritet kao izvor zvuka. Online uvek dostupan sadržaj za svakoga.Strimer koji ima u sebi hdd je pogodan ako neko ima već svoju kolekciju muzike, pogotovo što je zvuk bolji nego da se vuče sa NAS-a preko mreže.Po meni je ta opcija dobro došla, ako ne tu je externi hdd. Što se tiče zvuka za mene je i dalje referenca CD ili DSD, vinil je priča za sebe ovde sam se bazirao na digitalnom zvuku.Činjenica je da DSD nije popularan i da je teško dostupan i mnogi audiofili ga uopšte ne stavljaju za ozbiljno.Auralic ima zanimljive uređaje, ja sam u opciji gledao Aries G1 ali sam ipak posle probe odabrao Innuos. Ukoliko pričamo o novim strimerima Auralic nije konkurentan  zbog navedenog budžeta pokretača teme.

Ja recimo volim svaku komponentu posebno i zezanje kablićima:P

Ima jedno pravilo nepisano koje je većina propla, ako si planirao da potrošiš 1000 nečeka za uređaj uvk se potroši više.... 

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, GuybT said:

Ono što me ponekad zabrine jeste brz razvoj tehnologije. Kod digitalnog je to mnogo više zastupljeno, i za godinu, dve, tri, oprema koju si kupio više ne mora da znači ništa. Striming platforme se prešaltale na neke nove formate i možeš da se slikaš. A realno, dao si puno para za sistem koji sad ne vredi...

Pa to jeste malo... Ja imam Naim, prethodnu generaciju, i on ne podržava Tidalov novi MQA format.

Ali radi unazad, ono što je i radio kada je bio nov. Radi Tidal u standardnom FLAC-u.

E sada, što jes' jes, jedno vreme Tidal nije radio uopšte, i to 2 firmware zaredom. Od ovog poslednjeg, radi Tidal ok (ali naravno, i dalje bez MQA). Novi premijum uređaji danas, radiće i MQA, ali ko zna na čega će servisi da idu u budućnosti. Ali retroaktivno, radiće to još dugo.

Ali šta god da kupiš, pojačalo i zvučnici su tu pa tu, i ostaju dugo. Streamer možeš posle kupiti savremeniji, a integrisani (ako ga sada imaš), zanemariti.

BTW, imate ovde temu i za viskije.

Link to comment
Share on other sites



Pa to jeste malo. Ja imam Naim, prethodnu generaciju, i on ne podržava Tidalov novi MQA format.
Ali radi unazad, ono što je i radio kada je bio nov. Radi Tidal u standardnom FLAC-u.
E sada, što jes' jes, jedno vreme Tidal nije radio uopšte, i to 2 firmware zaredom. Od ovog poslednjeg, radi Tidal ok (ali naravno, i dalje bez MQA). Novi premijum uređaji danas, radiće i MQA, ali ko zna na čega će servisi da idu u budućnosti. Ali retroaktivno, radiće to još dugo.
Ali šta god da kupiš, pojačalo i zvučnici su tu pa tu, i ostaju dugo. Streamer možeš posle kupiti savremeniji, a integrisani (ako ga sada imaš), zanemariti.
BTW, imate ovde temu i za viskije.


Da, i to je tačno... samo što u svim ovim nekim konfiguracijama strimer košta tri dijamanta. Svaki dan se zapitam pet puta jel to uopšte ima smisla? I u tom pravcu, da li je zaista tolika razlika između strimera kao što je razlika u ceni?


PS. nije baš ono tema za viski, tako da ćemo da otvorimo novu. :)
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GuybT said:

Upravo čitam. Deluje sve po meri.

Kako bi se taj CXA81 izborio sa Kefom?

Odlično veruj mi, ali naravno ponesi Kef i probaj to i nešto još da vidiš razliku i da li to tebi odgovara. Ja recimo volim ako možeš da sklopiš sistem od istog brenda. Recimo Hegel ima jednu jako dobru stvar on se sa svim brendovima jako lepo slaže, ali ti je on dosta skuplji. Možda ti je ovaj CA pogodak probaj. Što se tiče guranja Kefa to ne brini. Cene strimera su različite i naravno ima razlike u svemu,da li ima dac, da li je aplikacija stabilna, da li zvuk zadovoljava.. . Ja sam ih se baš namenjao... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chika_milan said:

ne znam da li je neko predlozlio /nisam detaljno procitao temu, pretrcao sam/.

 

poslusaj i ovo 

https://shop.4audio.rs/shop/integrisana-pojacala/bluesound-powernode-2i/

po netu kazu da odlicno radi sa qef (imam q900 pa sam istrazivao dosta).

To je dobar all in one uređaj, ali daleko je od toga da je konkurentan sa gore navedenim. Slušao sam ga sa par zvučnika... 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GuybT said:

Nekako mi se iskristalisala slika i deluje mi da bih najrađe uzeo dve komponente:

1. Preamp i strimer u jednom
2. Power amp
 

Za taj budžet teško..

CA CXN V2 je preamp i sve što ti treba cca 1000e i još snagaš... To sve zavisi koji nema ne znam neki okvir cena

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...