Jump to content


Slušanje muzike sa neta u super settingu


GuybT

Recommended Posts

46 minuta ranije, ivanp said:

Nema direktne veze sa temom ali juče mi je sigao CD sa Ebay a. Bez ikakvih problema.

Uzimao sam i ja svašta sa eBay. 

Ali, da li si kupovao tehniku od par hiljada € sa eBay? Ja još nisam. I znam da može biti šetanje na carini, osim ako nemaš nekog da preuzme za tebe, u okviru EU. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GuybT said:

Ok, izgleda da je misterija rešena - Deezer HIFI nije kompatibilan sa Denon-om, i ovaj ne može da strimuje više od 320kbps. Haha, kakvi carevi. :order

Svakako sam planirao da se prebacim na Tidal, video sam navedenu temu, taman da uzmem ovih 4 meseca za 4 dolara. Samo da rešim te VPN-ove i ostale prevare, ali to ću u onoj temi da pišem. :)

Kasno sam se uključio u temu... tačno je, Deezer ide max do 320kbps. Ja imam Denon X2400 i puštam preko Bluetooth muziku sa Deezer.

Za Tidal ne treba nikakav VPN, možeš da ga koristiš regularno i kod nas, samo da se plati.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, zek said:

Nešto što kažu da odlično svira (sad još i na sniženju).

https://www.xtzsound.eu/product/edge-a2-300

 

Pa ovo izgleda baš dobro, nisam ni znao da postoji.  Ako dobro razumem siromaha, na ovo treba nakačiti neki pre-amp/strimer i to je to?

 

Deluje da za razumne novce može da se dobije dosta snage.

 

4 hours ago, sondek said:

Ozbiljan budzet za kvalitetno all in one resenje. Moj predlog Linn Majik dsm3 streamer/dac i pojacalo(90w) sa integrisanim tidalom/Spotify i svojim softverom gde sve radi kako treba,probao sam ga na 2 nedelje pravo uzivanje koriscenje sa telefona/tableta.Najnoviji model 2 godine star u ovom slucaju,sto znaci jos 3 godine garancije(koliko znam prenosiva je).Ima i program za optimizaciju sobne akustike Space optimisation i fono sekciju ako nekad pozelis gramofon.

 

 

I ovo izgleda fantastično i još mi je bliže onome što želim, s obzirom da je all in one. Uzimajući u obzir cenu, pretpostavljam da gore navedena kombinacija ne može ni u jednoj kategoriji (kvalitet, snaga itd) da se poredi sa ovim Linn Majik-om?

 

Ili ipak tolika razlika u ceni nije opravdana? Bukvalno svaki review ovog Edge-a govori kako iznenađujuće isporučuje snagu i podiže scenu. Ne zamerite ako mešam babe i žabe. Ni za jednu od ovih opcija nisam znao, sad sam još dalje od rešenja. :)

 

Ja gledao neke kombinacije marantza, cambridge audio, naim, hegela i sl. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, NShappy said:

Uzimao sam i ja svašta sa eBay. 

Ali, da li si kupovao tehniku od par hiljada € sa eBay? Ja još nisam. I znam da može biti šetanje na carini, osim ako nemaš nekog da preuzme za tebe, u okviru EU. 

Ok nismo se razumeli, nije strašno. Napisao sam samo u kontekstu COVID pandemije u aktuelne izbezumljenosti kod nas. Dakle stigao mi je CD sa Ebaya a očekujem jedan sa Discogsa. Ybg taj nikako da stigene.

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, NShappy said:

Ju! Strašno dobra ponuda. Uzeo bih sebi. 

Šteta što nam je eBay tako blizu, a tako daleko... 

:(

Naravno da jeste.Nije lako u 2k spakovati odlican izvor zvuka i dac najnovije generacije i dobar amp sa fono sekcijom u 2k,pritom to bude velika firma.Taj lik sa ebay mi je cak poznat od ranije,davao je garanciju i na polovne 20g stare stvari,ima dobar feedback.Ono sto nikako ne valja je sadasnji momenat,i kupovina u sred pandemije sa vrlo lakom mogucnosti da ti se ne bas jeftina stvar zagubi dugo ceka i sl.Zato sam i napisao "bice toga i slicnog uvek".Pokretacu samo jedna od opcija vise za razmisljanje,a ovakva se ponuda lako nadje uz hifishark.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sondek said:

Naravno da jeste.Nije lako u 2k spakovati odlican izvor zvuka i dac najnovije generacije i dobar amp sa fono sekcijom u 2k,pritom to bude velika firma.Taj lik sa ebay mi je cak poznat od ranije,davao je garanciju i na polovne 20g stare stvari,ima dobar feedback.Ono sto nikako ne valja je sadasnji momenat,i kupovina u sred pandemije sa vrlo lakom mogucnosti da ti se ne bas jeftina stvar zagubi dugo ceka i sl.Zato sam i napisao "bice toga i slicnog uvek".Pokretacu samo jedna od opcija vise za razmisljanje,a ovakva se ponuda lako nadje uz hifishark.

Tnx!

 

Malo sam guglao i našao neki u švedskoj, star 2-3 meseca, 200-300e skuplji od ovog sa ebay-a.

 

Ali nešto mi je dopadljiva ova kombinacija:

https://www.xtzsound.eu/product/edge-a2-300

plus

https://www.cambridgeaudio.com/en/products/hi-fi/cx-series-2/cxn

 

Dalo bi se to spakovati u 1.500e sa kablovima. Kako vam to izgleda?

Link to comment
Share on other sites

Nekome ko ide peske i Yugo je dobar, narocito na slici.
Pojacalo od 40W po kanalu je slabo da pokrene podnostojeci zvucnik kakav je Kef q750, narocito jer mu impendansa pada ispod 4 Ohm-a.
To je kontam vezano za Naim Atom. Kako ti zvuče ostali predlozi?

I koja bi bila tvoja preporuka?
Link to comment
Share on other sites

Sonik po običaju, surovo u pravu.:thumbsup2

Ja posle IcePowera više ne tražim druga pesakljiva pojačala. Ne samo da ima snage na pretek , već i vrlo muzikalno svira. Odlično kontroliše bas ( kolokvijalno, drži ga za 00 i ne da da mrdne, ali sa druge strane veoma dobro definiše prostor i timber instrumenata)

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, GuybT said:

 

Pozdrav svima, moj prvi post kao početnika i ujedno tema.

 

Čitao dosta, ali i dalje mi je nejasno, pa da pitam iskusnije.

 

Pre pola godine sastavio sistem denon avr-x2500h i kef q750, povezano qed reference xt40i, soba super za slušanje muzike (4x7m), dole i slika kako to izgleda.

 

Posle pola godine shvatio da mi ovaj denon verovatno uopšte ne treba i da verovatno ne može da pogoni ove zvučnike na način na koji mogu da sviraju.

 

Zatim shvatio da mi denon verovatno ne treba jer slušam muziku samo sa telefona, pa sam razmišljao kako da unapredim sistem.

 

Prvo, očigledno treba dodati sub. Šta bi bila preporuka do 200e?

 

Drugo, taj streaming mi nikako nije jasan. Pretplaćen sam na Deezer HIFI i denon ima integrisani deezer ili šta li. Međutim, kada se povežem telefonom sa risiverom putem wifi, preko HEOS aplikacije on pušta samo 320kbps (slika dole), dok kad prebacujem Bluetooth-om preko telefona ide HIFI (opet slika dole). I definitivno je (drastično) bolji zvuk preko Bluetooth-a, al to nije rešenje jer mi telefon zvrnda svaki čas, plus Bluetooth verovatno dosta kompresuje podatke pri prenosu. Šta radim pogrešno?

 

S obzirom da puštam muziku sa telefona, što mi super odgovara i neću da menjam, i neću kačiti TV, kućni bioskop, cd itd. na risiver koji je najbolji način da uredim sistem?

 

Pod pretpostavkom da ovaj denon ne postoji, šta biste savetovali? Da li treba uzeti neki streamer i zakačiti na pojačalo?

 

Ili je dovoljno da se nakači neki dobar i povoljan DAC na denon (tipa modi 3)? Da li bih onda trebao da povežem DAC i telefon putem USB kabla?

 

Recimo da je budžet 2.000e za strimer i pojačalo.

 

Ja sam razmišljao o Cambridge audio CXN V2 kao strimeru i reximo hegel h90 kao pojačalu.

 

Biću zahvalan na svakoj preporuci. Možda su bolje i neke druge opcije. Jednostavno, kao laiku, svaki savet mi znači.

 

PS. Mogu i preporuke koje probijaju budžet (a koji budžet se ne probije), posebno što trenutno ljuštim pola litre džin tonika (naravno, slika dole). :)81d049129b51b0f7f59b35bf250ade3a.jpg150f788d53e2c15abc72df9dbe27c79a.jpg3e3234c2c5ed51d1d93d740f66016a29.jpg26b8248240b5b21cc77eb25ba7d0070a.jpg

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

 

 

CXN v2 i H90 kao razmišljanje ako ima para bez dileme. 

Link to comment
Share on other sites

 Ta kombinacija je nesto sto niko nije cuo. Meni taj XTZ ne deluje sjajno. Naim Atom je dobar, ali ne znam kakav je sa tim velikim Kefovima, moguce da lepo radi moguce da ima problem. Hegel verujem da nece imati problema. Ako ti se svidja Cambridge, oni imaju i pojacala. Linn bi trebalo da je isto OK. 

 Ja bi uradio sledece:

- Otisao cuo Naim sa Kef-om, to mozes tamo gde si ih kupio. (To je valjda player)

- Odneo zvucnike (znam da je cim) i probao da dogovorim da cujem Cambridge (ko to radi?) i Hegel (Sa Simom sigurno mozes da se dogovoris).

- Video mozes li naci nekog ko ima Linn da ti pomogne oko slusanja.

- Video da li ima neko ko ima taj konkretan XTZ za istu stvar.

 Ne bi kupovao pojacalo na osnovu "saveta" na netu ili forumu, a jos manje na osnovu toga sta je od modula u njemu. Takve kupovine su gluposti, bar po meni - jer kupujes za SVOJE USI, a ne za tudju patkometriju ili tudju pamet sta valja na papiru :) Po meni bolje da se malo iscimas, nego da bacis 2000 EUR-a....

Link to comment
Share on other sites

7 minuta ranije, GuybT said:

To je kontam vezano za Naim Atom. Kako ti zvuče ostali predlozi?

I koja bi bila tvoja preporuka? emoji846.png


Iako zaljubljenik u muziku i hifi, ja se profesionalno bavim uvozom i prodajom audio opreme  https://impulsehifiaudio.rs/

pa nije red da ovde javno preporucijem i dajem predloge u trenutku kada bi isti podrazumevali proizvode iz moje ponude. Uvek ima zlonamernih i zavidnih koji to pogresno shvate, narocito u vreme dokolice kakvo je ovo trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Just now, NShappy said:

Pa, nešto veće snage.

...replika da preporuku Naim Atom, koji je 40W.

Moramo se složiti da snaga ne definiše ozbiljnost pojačala, zar ne? 

Ja sam ljubitelj Hegela, model H90 ima 60w po kanalu na 8ohma i damping faktor više od 2000 što daje ozbiljnu kontrolu svega što ide na izlaze, neka mnogo jača po specifikaciji pojačala to ne mogu... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...