Jump to content


Bluesound Powernode 2i


boskos

Recommended Posts

posle nekoliko sistema sam spao na B&O sistem od 3 zvučnika i zadovoljava skoro sve moje potrebe ali...

U dnevnoj mi stoji zapostavljeni Thorens td160 i sada želim da ga aktiviram. B&O sistem neću prodavati, on služi da žena pusti radio i dizer a i super je jednostavan + mnogo lep +  dobro zvuči. 

Torens ću zakačiti na Bluesound Powernode 2i jer želim da imam mogućnost hdda sa flakovima + tidal. 

Imam par nedoumica pa mi je potrebna vaša pomoć:

1. Tidal ne mogu da instaliram na iPhone. Radi mi na laptopu. Da li će raditi na Powernodu čim unesem user i pass ili moram da se bakcem sa VPNovima?

2. Ovo verovatno neću raditi ali me zanima - da li mogu da povežem B&O A9 sa powernodom na izlaz za sluške? Možda i hoću ako uspem da pokrenem tidal na powernodu pa budem upoređivao pasivne sa aktivnim zvučnicima... 

3. pasivne zvučnike koje ću kačiti na Powernode još uvek niisam kupio. Planirani budžet za njih je oko 250.000 - 300.000 i interesuje me šta mislite da će se uklopiti za tu cifru. Prioritet je da bude odličan dizajn i znam da 99% vas insistira na zvuku pa onda izgled, ali... 

hvala vam puno na savetima i odgovorima :)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Engine said:

Instaliraj TunnelBear na iPhone.

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

 

ne mogu, ios uređaji u kući su mi vlasništvo organizacije za koju radim i ograničeno je korišćenje. No nema veze, ovo bih čačkao da želim da ostanem na B&O sistemu. Ali u ovom slučaju mi je bitna informacija da li će powernode raditi bez vpna, kao sto radi i laptop. 

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ti nikakva instalacija. Bluesound ima u sebi integrisan Tidal. Kada pokreneš Bluesound aplilkaciju  na čemu god hoćeš (Iphone, Pc, Android..) imaš tamo opciju za tidal u koju se loguješ. Nalog za Tidal napraviš redonvo na PC-u bez bilo kakvih problema. Preko Bluesound aplilakacije možeš sve na mreži da koristiš. Prosta i savršena aplikcaija nikakav VPN ti ne treba... 

Link to comment
Share on other sites

Ako kupujete nove žvučnike imate dobar budžet... 

Neko nepisano pravilo kome se treba voditi je da klasa pojačala i zvučnika bude negde približa cenovno, nema smisla platiti pojačalo 1000e a zvučnike 3000e.Moje iskustvo i naravno savet. 

Ako je dizjan na prvom mestu onda je to totalno lična odluka. Naravno isto je i za zvuk lična odluka jel Vama treba da prija zvuk. 

Link to comment
Share on other sites

haha ma jeste, pa da uvredim drugare sa foruma :D kao što rekoh, vrhunski zvuk ali ja to nikada u kuću ne bih uneo. npr Dynaudio axis 5, majko mila...

Pre nego sam prešao na B&O sam imao Grand Mezzu i Simply Italy, to je baš lepo zvučalo i estetski je zadovoljavalo. 

@Chieftec taj sirovi beton je i meni super samo nešto ne mogu da zamislim u našim stanovima gde je visina plafona 2.6. 

serija 800 je mnogo novca, ispada mi iz budžeta. 803 mi je prelep, ali 2 miliona dinara.... 

Link to comment
Share on other sites

On 4/14/2020 at 6:31 PM, Engine said:

Instaliraj TunnelBear na iPhone.

 

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

 

 

 

 

Instalirah ovo ali ne vredi, moram da promenim app store. Ajde da se javi neko ko ima app store na Hrvatskoj i da mi kaze kakve posledice ce prebacivanje stora u USA imati? 
ako mi je kartica prijavljena iz Srbije i imam par pretplata koje apple vuce automatski. Da li ce se sve poremetiti?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boskos said:

Instalirah ovo ali ne vredi, moram da promenim app store. Ajde da se javi neko ko ima app store na Hrvatskoj i da mi kaze kakve posledice ce prebacivanje stora u USA imati? 
ako mi je kartica prijavljena iz Srbije i imam par pretplata koje apple vuce automatski. Da li ce se sve poremetiti?

 

 

Šta je problem zašto ti treba TunelBear? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...