Jump to content


Sta kupiti od risivera i zvučnika


600

Recommended Posts

10 sati ranije, Body said:

Bilo koje nemačke zvučnike da uzmeš nećeš pogrešiti samo da te zapadnu neki koji nisu crkavali visokotonci, takodje mogu da se nadju i danski zvučnici Dali koji jako lepo sviraju

Hvala na savetu

Link to comment
Share on other sites

21 sati ranije, 600 said:

Aha, ok, e steta, baš nađoh jedan interesantan Onkyo ima sve sto mi treba, ali ako ima manu da često crkava, onda to hodanje po majstorima smara, videću nešto drugo

Ovo bas nije tacno. Imam 2 kom AVR Onkyo 3007 i 706. Rade kao sat.

Moraju da imaju prostora oko sebe, i da disu...... Bar je kod mene tako, i nema problema.

Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2020 at 12:30 PM, 600 said:

Pozdrav, nov sam ovde, Ivan iz Bg interesuje me da kupim neki risiver i par zvučnika, od risivera mi na pamet pada neka varijanta Marantz-a, Yamaha ili Denon recimo, a od kutija opet nemam pojma od istih proizvođača možda. Varijanta za stan, do sad sam bio na nekim 5.1 sistemima godinama, drugar me je trenutno odgovorio od te varijante da uzmem 5.1 risiver. Bitn astvar radi se o plovnim uređajima naravno do nekih 200-250e ako ima nešto interesantno

Samo sto dalje od HT risivera.

Link to comment
Share on other sites

On 4/13/2020 at 9:17 AM, nesone said:

Ovo bas nije tacno. Imam 2 kom AVR Onkyo 3007 i 706. Rade kao sat.

Moraju da imaju prostora oko sebe, i da disu...... Bar je kod mene tako, i nema problema.

Mozda rade kao sat ali kakav je zvuk. Cisto sumnjam da zvuci kao stereo risiver. I prvi put cujem da risiveri disu.

To se vise odnosi na zvucnike.

Link to comment
Share on other sites

11 sati ranije, Canyon7 said:

Mozda rade kao sat ali kakav je zvuk. Cisto sumnjam da zvuci kao stereo risiver. I prvi put cujem da risiveri disu.

To se vise odnosi na zvucnike.

Zvuk je v. dobar u postavkama koje ja imam. 3007 je postavka 9.2( uskoro se unapredjuje) 706 je postavka 3.1. Da, mora da ima mnogo prostora oko AVR. Odnosi se na sve HI FI uredjaje. Pogotovo na one koji emitiju vise toplote.

A za sumnju ne komentarisem. 

Link to comment
Share on other sites

"Дисање" звучника и уређаја су различити појмови. Први траже простор да би се звучни таласи правилно простирали док други траже простора да би успешно одали вишак топлоте и тиме избегли прегревање.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Zexx said:

Umesto tih matorih drtina starih 30+ godina, ja bih potražio neki uređaj novije generacije, kao što je recimo ovaj:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Risiveri-Stereo/Onkyo-TX-8050-Mrezni-Stereo-Risiver-130W-USB-LAN-67158637-oglas.htm

Te "matore drtine" zvuce daleko bolje nego "nove generacije". Izgleda da iskustvo ne znaci mnogo.

Link to comment
Share on other sites

9 sati ranije, Zexx said:

Umesto tih matorih drtina starih 30+ godina, ja bih potražio neki uređaj novije generacije, kao što je recimo ovaj:

https://www.kupujemprodajem.com/Audio/Risiveri-Stereo/Onkyo-TX-8050-Mrezni-Stereo-Risiver-130W-USB-LAN-67158637-oglas.htm

Ha ha taj srebrni Onkyo sam sačuvao na nalogu kp kao jednu od opcija kupovine. 

Ovih dana sam imao posla, pa nisam ni stigao da  pogledam i čujem ništa, pa ću probati sledeće. Ostaje da vidim koji AVR je ima i pioneer dobrih komada, ali baš sma primetio sad da su neki počeli da  prijavljuju neke greške i to na već par komada, pored Onkyo mi je i dalje opcija Yamaha i marantz, Sony i možda harman. Mada koliko vidim sto se priključaka tiče Onkyo nudi najviše opcija za istu cenu od konkurencije. Dalje ostaje i bitnije pitanje zvučnika, pa ću videti, mislim da sam odustao od podno stojećih, pošto imam malog psa kome će to biti interesantno da zapišava, pa ne bih zbog toga, a i zbog prostora. 

Link to comment
Share on other sites

Druze ja imam razne pse preko 30 godina, nije to problem, posebno danas sa pelenama i ostalim zajebancijama, ali pošto  sma uglavnom imao terijere, a njihova narav je malo drugačija, ali generalno, više mi je i pitanje prostora 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...