Jump to content


Sta kupiti od risivera i zvučnika


600

Recommended Posts

Pozdrav, nov sam ovde, Ivan iz Bg interesuje me da kupim neki risiver i par zvučnika, od risivera mi na pamet pada neka varijanta Marantz-a, Yamaha ili Denon recimo, a od kutija opet nemam pojma od istih proizvođača možda. Varijanta za stan, do sad sam bio na nekim 5.1 sistemima godinama, drugar me je trenutno odgovorio od te varijante da uzmem 5.1 risiver. Bitn astvar radi se o plovnim uređajima naravno do nekih 200-250e ako ima nešto interesantno

Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sa da ižuzmem odmah i cd plejer, ali mi je malo zamorno da se bavim sa diskovima, hteo bih da probam prvo ovu varijantu, pa ako mi ne zadovolji potrebe, uzeću plejer sigurno, mada su im cene male, mogu i odmah da ga uzmem

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, 600 said:

Razmišljao sa da ižuzmem odmah i cd plejer, ali mi je malo zamorno da se bavim sa diskovima,

Ako već nemaš kolekciji CD izdanja, ja se ne bih bavio nabavkom CD plejera i diskova.

 

52 minuta ranije, 600 said:

Kakav je Sony za ovu priču koja meni treba? 

Sony je u principu kvalitetno urađen (dugotrajan bez kvarova), potraži najmanje QS seriju ili još bolje ES seriju.

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima, vidim Sony Q serije ima par zanimljivih na kp do 130e,pa ću videti i Yamaxa rx serije ima dosta ja sam se zalepio za jedan rx 797, pa ću videti da drugarom da pogledam, on mi preporučuje Heco zvučnike kao ok varijantu, pa ću to pogledati, a vi ako imate još neki predlog, pucajte

Link to comment
Share on other sites

U principu me je drugar nagovorio na stereo, mada mi je jasno da je tu kvalitetniji zvuk, tj. ako hoću ozbiljan 5.1 da treba puno love, ali me interesuje sledeće, može li ovaj denon da gura stereo priču korektno, pa u nekoj budućnosti da lagano nadograđujem na 5.1

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, 600 said:

Dobih ponudu za DENON AVR 2808, ima li smisla uzeti ga i upariti sa Heco zvučnicima? 

Imao sam ga. Predlažem da ga upariš sa efikasnim zvučnicima od 8 oma. Ja sam odustao od saraunda posle tri AVR a, jer sam shvatio da stalno vrtim 3 filma i slušam prostor.

Link to comment
Share on other sites

Ima i tu istine, ići ću sledeće nedelje d a pogledam par komada AVR, našao sma par modela sa hdmi i usb, pa ću prvo njih pogledati, izdvajaju se Onkyo, harman, Yamaha, pioneer, pa ću videti sta i kako to radi, a za kutije ću poslušati Heco, magnat, možda pogledam i marantz i denon

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, 600 said:

ali ako ima manu da često crkava, onda to hodanje po majstorima smara,

To se dešavalo sa starijim Onkyo AVR-ima i kad crkne nema majstora, nema popravke, eventualno zamena cele ploče što je praktično kod nas nemoguće.

P.S. A što uopšte tražiš AVR a ne stereo sistem?

Link to comment
Share on other sites

Hvala na savetima za Onkyo, u početku je bila ideja stereo, pa mi upade par ponuda AVR i zagolica ne ta varijanta da povežem i tv i da ima usb i tako, ali videću ovih dana obe varijanta, pa ću odlučiti. Niko mi ne teče ništa za varijantu Heco zvučnika ili magnat eventualno

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...