Jump to content


Kupovina Zvucnika do 150 evra


RazieL

Recommended Posts

Уколико волиш да ти звучник као тупом тестером реже по глави, највеће шансе су да их нађеш међу јефтиним немачким кутијама.

Ne bih se slozio, primer Canton karat ili Fonum nikako ne reze i ne tupi po mozgu, a moze se naci u pomenutom cenovnom budzetu.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema tih predrasude.Nemci su dobri samo ta viša klasa.Isto košta, dapače nisu jeftini..Ja idem na proverno ..A muziku koju sluša elektronika,rock,metal,.Moj prvi predlog Jbl poslušaj pa odluči.Modeli studio,arena...Danci Dali.Francuzi Focal... Ali to je viša klasa..Ao ovo je best buy.Alrounder za sve tipove muzike.A posle kablovi,..Skup hobi pun iznenađenja...Ali najvažnije od svega da se uživa u muzici.

Poslano sa mog Redmi Note 7 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da objasni koja je to sustinska razlika izmedju nemaca, engleza, danaca itd.? I koja je to razlika u zvuku? 

Postoje danci koji bolje zvuce od engleza, postoji nemac koji bolje zvuci od engleza itd. Sve je do zvucnika. 

Savet je da ne gledas zemlju porekla neko ono sto tebi odgovara, koliko prostora imas za kutije (da li je zgodnije da bass port bude napred ili pozadi) i koji su drajveri. Za te pare sto navodis mozes da nadjes dobre podnostojece kutije sa Vifa drajverima recimo.

I naravno, jedini parametar je uvo, sta ti lepo zvuci a ne iz koje zemlje dolazi.

 

Npr u tom budzetu ja bih poslusao ove: https://www.kupujemprodajem.com/big-photo-93072488-1.htm

Link to comment
Share on other sites

Čudno je to sa zvukom i zvučnicima, jedni od najcenjenijih proizvođača drajvera u svetu su, upravo iz Danske (Dynaudio, Vifa, ScanSpeak, Peerless, SBAcoustics, AudioTechnology....), i mnogi proizvođači ih ugrađuju u svoje zvučnike, a u narodu "danski zvuk" nije prihvatljiv. 

Link to comment
Share on other sites

Pa to samo pokazuje nonsens cele price oko nemackog, engleskog, kineskog zvuka itd. 

Kakav je to nemacki zvuk ako su drajveri danski, mdf nemacki a komponente skretnice japanske ? 

Zvuk je zvuk, moze da ti odgovara karakteristika zvucnika ili ne, tj integracija komponenti u celinu, tj ta "magija" o kojoj prica Cale.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Father said:

Kao da nikada nisi jeo loše jelo od vrhunskih sastojaka.

Ili se gurmanski ogostio od jeftinih...

Sve je relativno, a za "magiju" je potrebno imati nešto što verovatno onaj drugi nema.

Shvatam šta hoćeš da kažeš, ali jeftino i vrhunski nisu u opozitu, a po pitanju jela to je više kulturološko pitanje, i po meni nije uporedivo sa HiFi. 

U ovom drugom se slažemo, da se stvari u HiFi ne mogu generalizovati, i da je zvuk, u suštini subjektivna stvar, i da je besmisleno o tome polemisati.

Ja, na primer, od sistema tražim, "samo" muzikalnost. 

Link to comment
Share on other sites

Mnogi se ne bi složili sa ovom konstatacijom-generalizacijom.

Ko pravi najbolje zvučnike? Ima dovoljno najboljih zvučnika na svetu da svi budu u pravu i zadovoljni ^_^

Uostalom zar nisu pre par godina smatrali Living voice Vox olimpian za najbolji zvučnik na svetu?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SUROKVL said:

Mnogi se ne bi složili sa ovom konstatacijom-generalizacijom.

Ko pravi najbolje zvučnike? Ima dovoljno najboljih zvučnika na svetu da svi budu u pravu i zadovoljni ^_^

Uostalom zar nisu pre par godina smatrali Living voice Vox olimpian za najbolji zvučnik na svetu?:rolleyes:

Naravno da se ne bi složili, totalno razumljivo:D

Totalno ispravno veliš, zato sam i postavio prethodni post. 

Svakom je neki drugi najbolji, zbog toga imamo toliko proizvođača na tržištu. 

Vidi se ko ima iskustva i ko rezonuje stvari na pravi način. Bitno je izabrati sebi najbolji zvučnik to je poenta:D

Link to comment
Share on other sites

Treba poslusati pa na osnovu toga izabrati sta tebi odgovar i najbolje zvuci. Naravno pustis ono sto zelis da slusas.

Nisam u mogucnosti da poslusam sve ,zato sam i trazio savet. Gledacu neke dvosistemce za moj budzet.

Soba je nekih 17 kvadrata. MIslim da ce dvosistemci da je ispune :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...