Jump to content


Nista bez mokrih carapa!


Dražo

Recommended Posts

Za vezu izmedju lap-topa i DAC-a (Lampizator Amber 1) sam do sada koristio USB vezu, gde je u toj signalnoj liniji svoje mesto nasao i iFi Micro iUSB3.0 regenerator/rekloker. Od USB kablova se izredjalo svega i svacega, cak je i Callisto u nekom trenutku drzao poziciju lap-top-iFi, te je na kraju ostala budzet varijanta - VBS usb / iFi / MK srebrni usb. To je u svim slusnim testovima bio mom uhu najbolji zvuk, i drzao sam da sam iz Lampija izvukao maksimum (uz jos par drugih tvikova i unapredjenja u celom digitalnom delu).

Medjutim, kako mi imanje mira nije jaca strana, pre 2-3 nedelje zahvaljujuci @somilenkoprobah spdif vezu (i ulaz na Lampiju), uz pomoc M2Tech kockica (usb-spdif konverter, baterijsko napajanje, master clock). I odusevih se, te shvatih koliko je ustvari na Lampiju USB inferioran u odnosu na SPDIF. Dobih bogatije tonove, jos siru scenu... Meni dovoljno za akciju.

Malo zahvaljujuci KP, jos vise zahvaljujuci @ab, dodjoh u posed seta pomenutih kockica. Odmah uradih monokristalne kablice za napajanje konvertera i clock-a, nabavio i adekvatno napajanje za baterijsko napajanje, i evo od juce, sve leglo, sve svira...

Mogu samo reci da sam prezadovoljan ovih napretkom, prosto su se potvrdile Radisine reci kada sam kupovao Lampija, da ce svoj potencijal pokazati tek preko spdif veze. No, ne mogu reci da sam krajnje zadovoljan, jer je jos uvek slaba karika sam 75-omski kabel koji koristim izmedju konvertera i dac-a (neka budzet varijanta video kabla...), i tu sada sledi istrazivanje, eksperimantisanje, igranka, oko izrade tog kabela (koja zica, koja izolacija, koji sild, koji konektori...). Prosto lepota, miran sam sa "grickalicama" opet neko vreme. ;)

 

IMAG4882.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jok, on je tu zato sto sam ga vec imao, nije zaista los bez obzira na godine, maksimalno hardverski napucan (sluzio mi nekada u poslovne svrhe), maksimalno optimizovan, sa linearnim napajanjem... Mozda jednom probam, u boljim vremenima koja ce valjda doci, a do tada iz ove postavke gledam da izvucem maksimum. Ali sam svakako otvoren za neobavezne probe, ko zeli da se igra sa mnom, moze, ima sa cim...

Link to comment
Share on other sites

Da, znam. Nema veze, sistem mi je prilicno kompleksan, ako se ne igram sa ovim, igracu se sa "onim" sto mi je trenutno dostupno, bezbroj potencijalno losih karika imam. U tom smislu, imas otvoren poziv da cujes trenutnu postavku, pa ces onda moci i da pratis dalju razradu... :thumbsup2

 

Link to comment
Share on other sites

Odlicno sto si safe na "safe" nacin, i ja sam polu-safe na onaj drugi ozloglaseni nacin... ;) Ali svakako meni generalno najznacajniji uslov, sto se kaze, must-have ;)

Sticajem nekih novih okolnosti, slobodan sam kada kod da tebi odgovara... Ko ptica na granu.

Link to comment
Share on other sites

Nego, ima li neko nesto da preporuci, posavetuje, u vezi SPDIF kabla, konektora, konstrukcije... Ima neka tema, vec je pomalo o tome razglabano, ali ne smeta mi ponovo da kreneme od slova A, svakako cu gledati da probam sto vise predlozenih opcija, i da slusne rezultate prezentujem ovde.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dražo said:

Nego, ima li neko nesto da preporuci, posavetuje, u vezi SPDIF kabla, konektora, konstrukcije... Ima neka tema, vec je pomalo o tome razglabano, ali ne smeta mi ponovo da kreneme od slova A, svakako cu gledati da probam sto vise predlozenih opcija, i da slusne rezultate prezentujem ovde.

Dobijaš jednu ekskluzivu na probu:D

Link to comment
Share on other sites

7 sati ranije, Dražo said:

Nego, ima li neko nesto da preporuci, posavetuje, u vezi SPDIF kabla, konektora, konstrukcije... Ima neka tema, vec je pomalo o tome razglabano, ali ne smeta mi ponovo da kreneme od slova A, svakako cu gledati da probam sto vise predlozenih opcija, i da slusne rezultate prezentujem ovde.

Nekoliko nas je nabavilo Canare konektore. Zoki nam je krimpovao. Svi su bili zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ab said:

Ja sam cuo za povratak u buducnost, a ti se vratio u proslost :)

Mozes prebaciti napajanje pored Clock-a i okrenuti zadnjicu pozadi. tako ces odvojiti naponski kabl od SPDIF-a.

Ja bih ipak rekao da ova spdif operacija nije proslost, svakako nije buducnost, vec nesto izmedju, tj. sadasnjost, i u konacnici svakako put ka buducnosti ;)... Sadasnjost, s obzirom na sve okolnosti - direktno cujno iskustvo u sopstvenom sistemu, (ne)dostupnost drugih opcija u smislu probe i smislu materijalnih mogucnosti, odnosno postojeceg koncepta celog sistema (svakako su sva fabricka resenja polovna i iz dalje ili daleke proslosti...).

Mogu inace prebaciti napajanje do Clock-a (u sredinu), i okrenuti zadnjicu pozadi. Samo se onda postavlja pitanje, kako bih palio/gasio napajanje onim malim nepristupacnim prekidacem (polica nije bas user friendly u tom smislu). I kako bih vezao Clock i konverter, s obzirom na bnc kablic od 20-tak cm? ;)

Link to comment
Share on other sites

@Aleksandar75hvala na predlogu, videh vec u temi "DIY-coax 75 Ohms interkonekt" da je vise vas usvojilo to resenje. Tako da cu gledati da nabavim par Canare-a, i sa njima uraditi osnovnu verziju kabela, koja ce mi biti polazna referentna tacka u daljem proucavanju i igranju sa ovom kabelskom pozicijom u sistemu. Promenljive ce biti:

1. Materijal centralnog provodnika

2. Materijal dielektrika centralnog provodnika

3. Materijal i vrsta sirma

4. Materijal konektora

Link to comment
Share on other sites

Podržavam @Dražo izlaganje, a nedavno je i @Aibo izbacio svoj video, doduše u vezi Allo DigiOne RPi baziranog strimera i njegova zapažanja se poklapaju sa onim što smo mi čuli poredeći USB i SPDIF ulaz na Lampizatoru Amber I. Kod skupljih DAC-ova je verovatno situacija drugačija, ali u konkretnom slučaju u Dražinom sistemu, bolje radi M2Tech EVO + SPDIF ulaz na Lampizatoru kombo i razlike su upravo ovo što Aibo opisuje:

Sa dodatkom da smo mi primetili i više energije na niskim tonovima generalno a pogotovo u tranzijentima (bass bubanj).

Link to comment
Share on other sites

Dobijaš jednu ekskluzivu na probu
Ako je isti onaj što je bio kod mene, to je najbolji SPDIF digitalac koji sam ikada čuo. A i onaj USB iz iste kuhinje je brutalan.

@Dražo

Odmah, u istoj klasi da kažem ali ipak zvučno nijansu jednu samo ispod tog Thecoki-jevog je VBS koji sad koristim. Konstrukcija i materijali su vrhunski, Viborg konektori su mu usko grlo i planiram da ga nekad kasnije počastim boljim (ili sa VBS ako ih razvije kao što planira ili sa WBT kao što su na tom fenomenalnom Thecoki-jevom kablu).

Safe brendovi nisu vredni pomena u tom kontekstu uopšte.
Link to comment
Share on other sites

Preporuka za spdif :

 

Koristim ga 2-3 godine na moje veliko zadovoljstvo. Terminisan Neutrik BNC konektorima . Bio je na "gostovanju" kod nekih uvaženih članova foruma i nije se obrukao , naprotiv , pitali odmah da li je na prodaju. Ukoliko ga uloviš polovnog - best buy.

Link to comment
Share on other sites

Препорука, јер има све што треба да има врхунски 75.омски кабл за аудио примену - нарочито због диелектрика:

https://catalog.belden.com/index.cfm?event=pd&p=PF_89259

Наравно уз добре конекторе, може апсолутно и предложени Canare на кримп или било који прави 75.омски конектор.
 

Link to comment
Share on other sites

3 sati ranije, Dražo said:

Mogu inace prebaciti napajanje do Clock-a (u sredinu), i okrenuti zadnjicu pozadi. Samo se onda postavlja pitanje, kako bih palio/gasio napajanje onim malim nepristupacnim prekidacem (polica nije bas user friendly u tom smislu). I kako bih vezao Clock i konverter, s obzirom na bnc kablic od 20-tak cm;)

Мислио сам на следећи распоред, с лева на десно када гледаш према полици:

- EVO Hi Face,

- EVO Clock (оба са 20cm зелембаћем, таман за шта је и прављен),

- EVO PSU (пали/гаси на пипање, научи се). 
 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7.3.2021. at 23:59, Dražo said:

Da, znam. Nema veze, sistem mi je prilicno kompleksan, ako se ne igram sa ovim, igracu se sa "onim" sto mi je trenutno dostupno, bezbroj potencijalno losih karika imam. U tom smislu, imas otvoren poziv da cujes trenutnu postavku, pa ces onda moci i da pratis dalju razradu... :thumbsup2

"Ubismo" @Dražo i ja danas (tj. juce) 5+ sati dok si rekao "keks". Malo price, malo streaming-a, malo ploca, malo CD-a, pa onda sve to u krug :)

Izuzetno mi je zadovoljstvo sto smo se upoznali i druzili, a usput i slusali sjajnu mjuzu :listen

Sistem ocekivano odlican + sa mali milion mesta za potencijalno dodatno fino cackanje i prckanje. Dosadno mu sigurno nece biti duuugo vremena, a vrlo je ocigledno da @Dražo ne uziva samo u krajnjem rezultatu, nego mozda jos i vise uziva u putovanju do tog rezultata.

Uz sve to - zavidna kolekcija probranih ploca i CD-a. Respect!

 

:cheers

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...