Jump to content


Nista bez mokrih carapa!


Dražo

Recommended Posts

Lepo ste se raspevali. A upadoh i ja u neku poetiku...

 

Škot bambusa, stabilno i silno

Čaša puna, u kolenima jeza

Šumadinac vrišti, tiho i umilno

Čaša puna, u leđima zeza

 

Poljak stari, nule valja, jede

Čaša polupuna, u ušima saksofon

Nemac stari, jedinice valja, prede

Čaša polupuna, u mošnicama ksilofon

 

Šved kod vrača, lune dve i Meka

Čaša poluprazna, slanina na tacni

U Banatu svitanje se čeka

Čaša poluprazna, a rukavi masni

 

Švaba klade valja, i one što se kriju

Čaša prazna, ne valja mi groš

Ravnoselac stamen, dok džukele viju

Čaša prazna, odgegah po još

 

Neko se prsi, neko se puva

Cerske trave, zabranjene

Neko šizi, premerava, dok Rujevac izuva

Cerske trave, sagorene…

Link to comment
Share on other sites

On 5.2.2021. at 0:14, Delija said:

Zamisli Tozu & Sondeka kako repuju :lol::lol::lol:

Slemujemo, ne repA.

Inače, zadnjih godina na međunarodnom književnom festivalu u NSu postoji i takmičenje u slem poeziji koje se održava uobičajeno u jednom od lokala u ulici Modene.

Zagarantovano dobar provod!

A bude i neki saksofon uživo.

:cheers

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Toza said:

Slemujemo, ne repA.

Inače, zadnjih godina na međunarodnom književnom festivalu u NSu postoji i takmičenje u slem poeziji koje se održava uobičajeno u jednom od lokala u ulici Modene.

Zagarantovano dobar provod!

A bude i neki saksofon uživo.

:cheers

Za ono na sta se prvo pomisli kad se kaze "slemovanje" - fali vam malcice kose :D

 

7Ge6.gif

Link to comment
Share on other sites

2 sati ranije, Delija said:

Za ono na sta se prvo pomisli kad se kaze "slemovanje" - fali vam malcice kose :D

 

7Ge6.gif

Немају косу али пуштају длаку у носу и ту је још и слам-а уместо шишка испод мишка 

Link to comment
Share on other sites

Strujas za letvu/filter gotov, spucah dobrih 30 sati rada u ovih 30-tak kvadrata raznog monokristala... No, ne zalim, prvi utisci sasvim zadovoljavajuci, nista se nije pokvarilo... Dakle, samo moze bolje biti, posto se zica usvira. Nadam se i znatno bolje.

Takodje stigao i cdp Primare CD31 sa prerade (by Zen Mod). Prvi utisci - trenutno mozda najbolje zvuceci izvor zvuka u sistemu. Zvuk mnogo organskiji, prisutniji, i sve ostalo sto u slusanju donosi takav karakter, a u odnosu na prethodnu verziju cd plejera. Bukvalno svaki cd koji turim, zvuci onako kako ga nisam do sada cuo i doziveo.

 

1IMAG4793.jpg

1IMAG4797.jpg

1IMAG4798.jpg

1IMAG4799.jpg

viber_image_2021-02-12_14-10-01.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 sati ranije, Dražo said:

 

Takodje stigao i cdp Primare CD31 sa prerade (by Zen Mod). Prvi utisci - trenutno mozda najbolje zvuceci izvor zvuka u sistemu. Zvuk mnogo organskiji, prisutniji, i sve ostalo sto u slusanju donosi takav karakter, a u odnosu na prethodnu verziju cd plejera. Bukvalno svaki cd koji turim, zvuci onako kako ga nisam do sada cuo i doziveo.

 

Verovatno moji bivsi trafoi. Kada sam prodavao CD ZM ga je vratio u prvobitno stanje. Ja sam sa to modifikacijom dobio na fluidnosti, kako ti kazes zvuk je postao 'organski' verovatno zbog nedovoljne extenzije i na dole i na gore. Od dinamike nije bilo nista. To saznas kad predjes na neki pravi high end player iz tog perioda (Mark Levinson u mom slucaju). Zaista me cudi da ti je bolji od Lampizatora. Ali svakako dosta govori o samoj firmi i kvalitetu uredjaja koji je nekad kostao preko 2500 Eura nov kada ga i ovakva modifikacija popravi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, jager said:

Bravo ! :thumbsup2 Jel može malo o konstrukciji strujnog kabela ?

Pa u principu i nema neke nauke. Vec iz ove dve fotke se moze zakljuciti, nicega tu drugog i nema. No, evo i nesto konkretnije:

U fazi nekoliko VBS zica razlicitog preseka (tacnije 9, ukupno 10,97mm2) koje su upletene u pletenicu, i onda pletenica obmotana teflonom (sirina 19mm, debljina 0,2mm), plus 6,22mm2 licnastih monokristalnih posrebrenih zica u fabrickom teflonu. PP i licnasti snop ponovo stegnuti teflonom, i zajedno ugurani debelozidni termoskupljajuci buzir. Na buzir navucena bakarna pletenica, i potom obmotana bakarnom trakom (provodna strana trake ide ka unutra). I onda sve opet obmotano teflonom, i zatim keper trakom.

Nula uradjena po principu faze, samo je presek VBS pletenice manji - ukupno 5,99mm2.

Potom faza i nula lagano uvijene jedna oko druge, ubaceno 5mm2 OFC licnaste zice za uzemljenje, i sve zajedno uvuceno u kalajisanu bakarnu carapu. Carapa obmotana bakarnom folijom, teflonom i keper trakom. Sve potom uvuceno u snake buzir.

I jos, povezivanje unutrasnjih pletenica i spoljne carape (medjusobno pletenica faze i nule, i njih sa carapom) uradjeno namotavanjem tanke VBS monokristalne zice (vidi se to na fotki). Sirm sa strane iec-a ostao plutajuci, sa strane suko-a povezan na pin uzemljenja. OFC zica povezana sa obe strane na pinove uzemljenja.

I to je to.   

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SuperFi said:

Verovatno moji bivsi trafoi. Kada sam prodavao CD ZM ga je vratio u prvobitno stanje. Ja sam sa to modifikacijom dobio na fluidnosti, kako ti kazes zvuk je postao 'organski' verovatno zbog nedovoljne extenzije i na dole i na gore. Od dinamike nije bilo nista. To saznas kad predjes na neki pravi high end player iz tog perioda (Mark Levinson u mom slucaju). Zaista me cudi da ti je bolji od Lampizatora. Ali svakako dosta govori o samoj firmi i kvalitetu uredjaja koji je nekad kostao preko 2500 Eura nov kada ga i ovakva modifikacija popravi. 

 

 

Ne znam da li su ugradjeni trafoi bas iz Vaseg bivseg primerka Primarea, no pre bih rekao da su kupljeni novi za ovu namenu.

Sto se tice zvuka, po prvim jucerasnjim utiscima ja sam zaista generalno bio zadovoljan sa onim sto cujem, u odnosu na prethodnu verziju u kojoj je bio moj primerak (apgrejd Dejana Dobrina, BlackGate kondovi, WBT RCA, i jos par sitnica). Svakako ocekujem jos zvucnih promena kada se sve usvira. A potom cu da uradim i kompletno monokristalno VBS ozicenje, pa ko pukovnik, ko pokojnik. Nemam ja tu sta puno da izgubim, a nadam se ipak nekom dobitku. Narocito sto nemam aspiracije ka skupljem CDP-u - jeftinije sam probao (one na dobrom glasu, i one apgrejdovane po PS-u), i nisu bili u rangu Primare-a (prethodne Dobrinove verzije).

Apropo toga sta bolje zvuci, rekoh mozda, vise pod prvim utiskom. Sto se kaze, jutro je pametnije od veceri. Sada bih rekao da gramofonski setap trenutno zvuci ubedljivo bolje od svega drugog. Za Primarea sam jos pod utiskom, svidja mi se na prvu loptu, ali ipak nije bilo direktnog i kritickog poredjenja izvora. A oko Lampizatora su se desavale neke promene, tzv. apgrejdi, sve se jos usvirava, jos se testiraju i probavaju neke stvari, tako da on nije jos svoj na svome. Ali svakako i sada zvuci vrhunski, koliko je to moguce iz ove osnovne verzije Lampija iz 2015. godine.

Link to comment
Share on other sites

35 minuta ranije, Dražo said:

Pa u principu i nema neke nauke. Vec iz ove dve fotke se moze zakljuciti, nicega tu drugog i nema. No, evo i nesto konkretnije:

U fazi nekoliko VBS zica razlicitog preseka (tacnije 9, ukupno 10,97mm2) koje su upletene u pletenicu, i onda pletenica obmotana teflonom (sirina 19mm, debljina 0,2mm), plus 6,22mm2 licnastih monokristalnih posrebrenih zica u fabrickom teflonu. PP i licnasti snop ponovo stegnuti teflonom, i zajedno ugurani debelozidni termoskupljajuci buzir. Na buzir navucena bakarna pletenica, i potom obmotana bakarnom trakom (provodna strana trake ide ka unutra). I onda sve opet obmotano teflonom, i zatim keper trakom.

Nula uradjena po principu faze, samo je presek VBS pletenice manji - ukupno 5,99mm2.

Potom faza i nula lagano uvijene jedna oko druge, ubaceno 5mm2 OFC licnaste zice za uzemljenje, i sve zajedno uvuceno u kalajisanu bakarnu carapu. Carapa obmotana bakarnom folijom, teflonom i keper trakom. Sve potom uvuceno u snake buzir.

I jos, povezivanje unutrasnjih pletenica i spoljne carape (medjusobno pletenica faze i nule, i njih sa carapom) uradjeno namotavanjem tanke VBS monokristalne zice (vidi se to na fotki). Sirm sa strane iec-a ostao plutajuci, sa strane suko-a povezan na pin uzemljenja. OFC zica povezana sa obe strane na pinove uzemljenja.

I to je to.   

Koja je to posrebrena u telefonu :D , ako nije tajna .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...