Jump to content


Nista bez mokrih carapa!


Dražo

Recommended Posts

Pa onda super, ako se pali na prekidac (u mom slucaju dugmencetom na daljincu).

A ovo vec imam (daljinac i prekidac, bilo je jos 2 komada u kompletu, angazovani su na Sumanovim rezonatorima), tako da nema potrebe za dodatnim kupovinama. Plus sto nema saginjanja, sto je u mom slucaju najbitnije. A soft shutdown ide sa Androida. Idealno. :)

Jedino jos da cujem kakav ce zvucni uticaj imati prekidac, kada ga stavim izmedju dva komada monokristala na napajanju.

Link to comment
Share on other sites

Verovatno ne baš dobar pošto unutra ima relej koji se verovatno napaja sa DC što znači da ima neko malo SMPS unutra što jelte nije dobro. 

Ako te to brine, probaj da staviš neki filter struje (svakako bi bilo dobro pošto napajanje za Malinu nema fliter, a kao većini digitalnih sekcija, dobro bi mu došlo) 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dražo said:

Jeste kupovni. Ceski Koh-I-Noor. Sada ne mogu da nadjem, ali mislim da ga ima 25% u rastvoru terpentina.

Nadjoh neke stare drajvere, pa cu probati na njima, da vidim kako se ponasa, narocito kod prvog kontakta, ali i kod razmazivanja.

Inace, procitah jedan domaci recept, gde se pored damara u granulama, u terpentin stavljaju propolis, lanolin i grafitni prah neke meke olovke (za tamniji ton).

Da da prvo isprobaj na nekom trecem zvucniku. Mogo ce ti znaciti ta mini vezba. Zastiti lepo sve okolo da slucajno ne kapne rastvor. Mada ako cetkicu blaze prislonis na neki papir prethodno skoro da ne postoji mogucnost da ti kapne rastvor na membranu...

Moze malo i lanolina i proplisa. Ne vise od oko 10-kak kapi na recimo 100ml rastvora damara. Lanolina oko 1cm duzine debljina barela kao pasta za zube na istu kolicinu damara. Manje kolicine. (Lanolin moze onaj za majke sa bebama, stavlja se na bradavice da brzo zarastu ako beba povredi dok sisa. Ima po apotekama neki francuski.) Za grafit nisam siguran koliko i da li uopste da se stavlja? Malo pravi neujednacenu boju (na membranama od svetlijeg papira) i mozda ce biti tako i na tamnim mebranama... :(

Vidi da posle tretmana damarom namazes i spolja i iznutra pazljivo glicerinom, malo deblje ali ne da "curi", vesanja. To mora da stoji malo duze dan 2 da bi se guma revitalizovala. Mozda je najbolje da uradis prvo premaz damarom pa vesanja i ostavis sve jedan dan a drugi dan da to isto ponovis? treci dan skini visak glicerina.

Link to comment
Share on other sites

Izmedju raznih prepravki, popravki, pletenja, prezicenja... Posle jakog rucka, uz dva Erdingera, tuce cigara i fantasticnu Cressidu (i njihova jedina dva albuma, Cressida i Asylum), od ostataka koje nadjoh po podu shupe, brzinski sklepah jos jednu policu za ploce... Taman da sada mlatnem sljivu-dve pre vecere, pa sipnem vranca/merlota, i pustim kreativu potpuno na slobodu... :beer:listen:banana:spavanje

 

polica2.thumb.jpg.1688b20c67bebd2d34db9d878216fcd5.jpg

 

polica3.thumb.jpg.a4777104d88555c6484b005fa62cad90.jpg

 

polica1.thumb.jpg.55dab04d204c54b1602a4b0b4cfacf79.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 sati ranije, Dražo said:

dva Erdingera

 

4 sati ranije, Dražo said:

fantasticnu Cressidu

 

4 sati ranije, Dražo said:

policu za ploce

 

4 sati ranije, Dražo said:

da sada mlatnem sljivu-dve pre vecere, pa sipnem vranca/merlota, i pustim kreativu potpuno na slobodu...

Drazo.. nemam reci. To je sreca i sloboda! A, cini mi se, i back Weather Report - Night Passage?

Link to comment
Share on other sites

Zvucnicki "6,75" od monokristalne VBS zice dobili formu. Zica konacno ociscena, i formirani polariteti (svaki sa 8 zica razlicite debljine, ukupnog preseka 6,75mm2). Sada ide izolacija, sirm, izolacija, sirm, izolacija, sirm... I jos ponesto izmedju slojeva.

 

1.thumb.jpg.da01b49167bc2f3211093c4c4910f4b0.jpg

2.thumb.jpg.e6cc41464da3a0b7c5f979ddf1a103a6.jpg

3.thumb.jpg.23d1d14de5a34ba690d549eb91185ad4.jpg

4.thumb.jpg.46ab5ee4642b3fb31a521a3695b2d87a.jpg

5.thumb.jpg.50275ff9620418cb9b5943e1b3b230b0.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

13 sati ranije, Dražo said:

ne znam da li bi sem tebe iko ovde uspeo da prepozna na prvu

da probam, prva s'leva na desno, mclaughlin?

 

13 sati ranije, Dražo said:

svaka cast na poznavanju muzike 70-tih

hvala, hvala..

 

13 sati ranije, Dražo said:

i na posvecenosti novim saznanjima

hmm.. tu bas i nisam za pohvalu. jedino ako sam nesto propustio ali poprilicno sam zatvoren za nova saznanja.

Pre bih ja pohvalio tebe za entuzijazam, volju, trud, preciznost.. Gledajuci sta sve lepo pravis, stvarno sticem takav utisak. Svaka cast! :cheers

 

Link to comment
Share on other sites

@Thecoki

Koristicu VBS monokristalne viljuske (slika ispod), koje vec imam na "4,75" kablu u drugom sistemu.

Imam inace i set WBT-0644 konektora, koji su mi do sada bili referenca za poredjenje, ali ce i opet biti (ref), kada sve lepo uklopim, usvira se... Cisto da potvrdim, za sada dominaciju VBS-a...

viber_image_2021-10-12_11-56-53-175.thumb.jpg.602b0b5a87bb2551586781cfd9e004e7.jpg

viber_image_2021-10-12_11-56-53-308.thumb.jpg.4b50268f2262950cd2e150bfc2ebbbc0.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Toza said:

Probaj, nećemo saznati drugačije. Samo ne komplikuj.

Ja upravo probavam 6,75... U najrudimentalnijom obliku - zica u svili (usvirane viljuske, sa onog drugog), i to je to.

Jedva navukoh, krojacica iskrojila buzir na 6,76... :)

Sto se tice zvuka, ovako neusvirano - obecava! Onako, kako da kazem, rodnije... ;)

 

viber_image_2021-10-12_11-56-52-737.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 sat ranije, Dražo said:

@Thecoki

Koristicu VBS monokristalne viljuske (slika ispod), koje vec imam na "4,75" kablu u drugom sistemu.

Imam inace i set WBT-0644 konektora, koji su mi do sada bili referenca za poredjenje, ali ce i opet biti (ref), kada sve lepo uklopim, usvira se... Cisto da potvrdim, za sada dominaciju VBS-a...

viber_image_2021-10-12_11-56-53-175.thumb.jpg.602b0b5a87bb2551586781cfd9e004e7.jpg

 

Bilo bi dobro da se kontaktne površine na tim viljuškama ispoliraju

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dražo said:

(usvirane viljuske, sa onog drugog)

 

 

Prema kojim cakrama su usvirane te viiljuske? Sudeci po ceni preko, ove tvoje su izuzetno povoljne. Em su usvirane, em su kristalne https://www.amazon.com/16mm-25mm-Chakra-Quartz-Crystal-Tuning/dp/B07L56476V
🤣

I podeli recept ako se pokaze, ima ovde jos onih koji bi klot frket. 

Link to comment
Share on other sites

@SUROKVLTu cu svakako uciniti, pre montaze, ove sa slike su nove, tek stigle od Andreja. To nije ni 15-20 min posla, jer su i ovako lepo obradjene, tragovi glodala su vidljiviji ovako na fotki pod uglom, nego sto zaista jesu. 

@B.R.Imam dva seta VBS viljuski (8 + 8 kom). Jedan set sam kupio pre godinu dana, i te viljuske su od tada "svirale" na kablovima u 2. sistemu. U tom smislu su usvirane. Drugi set (sa slike) je stigao nedavno, i nije kroz njih jos pustan signal.

Sta se prilikom usviravanja tacno desava na nivou atoma, ne znam bas da objasnim, ali da se vremenom menja zvuk na bolje, to sam bezbroj puta cuo, ne samo na VBS proizvodima... I to nekada i drasticno. Ima ovde u temi (pre mozda 20-tak ili nesto vise strana) polemika o tome, neko je i objasnio sta se desava prilikom tog tzv. "usviravanja".

Sto se tice recepta za zvucnicke kablove, nije problem. Uostalom, sve sto sam do sada radio, ovde sam slikovito i predstavio, zakljucno sa buzirom od sirove netretirane svile (kupljena na metar (x1,4m) u Kuci svile u NS, i potom kod lokalne krojacice uradjen po mojoj zelji buzir na promer cca. fi5).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...