Jump to content


Nista bez mokrih carapa!


Dražo

Recommended Posts

Da se nije desila ova Andrejeva zica (i drugi proizvodi) pre nesto vise od godinu dana, verovatno bih unapredjenje zvuka mog prvog sistema trazio u ustaljenim metodama - zamenom komponenti za bolje (i uglavnom skuplje, uz gubitak na prodaji starih), potragom ko zna dokle, daljim ulaganjem u jos skuplje kablove, itd.

Medjutim, uz VBS proizvode se pokazalo da i moj postojeci sistem (tj. komponente, mahom predstavljene na samom pocetku ove teme, uz dodatak osnovnog Lampizator Ambera (tzv. nulta verzija) na mestu DAC-a) kriju ozbiljan potencijal. Ali bas bas ozbiljan (u odnosu na inicijalnu cenu kostanja).

Sve to se pokazalo vremenom, pre svega zamenom kompletnog ozicenja (maltene svih uredjaja), zamenom svih fabrickih skupih kablova VBS manufakturom (doduse u mojoj nesto drugacijoj i zahtevnijoj izradi), ubacivanjem iec i schuko pinova na strujase, ubacivanjem sasijskih IEC-a, ubacivanjem zvucnickih i sa strane snagasa terminala...

Istina, bio je ovo velik posao licno za mene (i ima ga jos prilicno, videti spisak iznad), i verovatno za veliku vecinu, ali celokupan napredak zvuka sistema (i svakog pojedinacnog izvora) nadoknadjuje sve ulozene radne sate, dane, nedelje, mesece... Mnogostruko, na kvadrat!

O materijalnom momentu me je cak i sramota govoriti, u svetlu novaca koji su ljudi spremni da potrose zarad zvucnog napretka sistema. Pa sav materijal koji sam uzeo od Andreja (plus dodaci u vidu pamuka, svile, malo dodatnog alata, bolje lemilice, dobrog kalaja, unimera, snake-buzira i boljih termoskupljajucih buzira...) jedva da zalazi u cetvorocifreni iznos. I to za apgrejd kompletnog sistema, sa 15-16 odvojenih kutija (kutije, izvori, ampovi, sva odvojena napajanja...).

Recimo, mene su tzv. Margarite Save Velikinca kostale 1800 evra. Koliko bi bilo potrebno uloziti novaca u kutije za bolji zvuk sistema? I dosegnuti nivo zvuka koji sada imam. Sa 1000 i kusur evra (koliko me je ugrubo kostala cela ova prica oko VBS-a) sumnjam da bih ista postigao, a ne dosegao nivo trenutnog kvaliteta zvuka.

Inace, kada pomenuh Margarite, jesenas sam ih skroz prezicio (negde u oktobru, ima ovde u temi sve predstavljeno). Nekoliko nas je slusalo pre i posle. Ta jeftina akcija (uz istina golem posao) je od Margarita napravila azdaje od zvucnika, daleko iznad svog cenovnog ranga.

Recimo, apropo filtera, u januaru sam kompletno prezicio Majdin strujni filter (ima isto predstavljano ovde u temi), slusao pre, slusao i posle, slusao i bez istog, i prosto je ogromna razlika u kvalitetu zvuka sistema sa filterom u monokristalu, u odnosu na isti bez. Prosto, ova zica cudo pravi od svakog uredjaja, prevashodno posle internog prezicenja.

Elem, znam da sve ovo sto pisem, i Aibo, i Dzele, i mnogi drugi, lici na klasican native marketing za VBS. Tako ispada, i to niko od nas i ne porice. Ali se prosto i samo namece. Podsecanja radi, ovo je tema o evoluciji mog sistema (ustvari i vise njih, imam ih ukupno 4-5), gde sam zeleo da delim svoja iskustva sa drugima, da cujem misljenja, kritike, savete, sugestije... I kao sto rekoh na pocetku ovog posta, da sam otisao ustaljenim pravcem unapredjenja zvuka sistema, ovde biste citali ono sto svi najvise vole - o brojnim novim uredjajima, kutijama, amplifikacijama, kablovima... Medjutim, eto sticajem nekih sretnih (po mene) okolnosti, desio se VBS, i sve sto je sa sobom doneo (uglavnom pisano na desetinama stranica ove teme), i na zalost (nekih), ovde skoro nece biti pisanja o novim uredjajima, kutijama, skupim igrackama... vec mahom davljenja o VBS-u, jer je to ono sto me najvise fascinira, i realno donosi najvece blagodeti sistemu.

Link to comment
Share on other sites

26 minuta ranije, Dražo said:

Da se nije desila ova Andrejeva zica (i drugi proizvodi) pre nesto vise od godinu dana, verovatno bih unapredjenje zvuka mog prvog sistema trazio u ustaljenim metodama - zamenom komponenti za bolje (i uglavnom skuplje, uz gubitak na prodaji starih), potragom ko zna dokle, daljim ulaganjem u jos skuplje kablove, itd.

Medjutim, uz VBS proizvode se pokazalo da i moj postojeci sistem (tj. komponente, mahom predstavljene na samom pocetku ove teme, uz dodatak osnovnog Lampizator Ambera (tzv. nulta verzija) na mestu DAC-a) kriju ozbiljan potencijal. Ali bas bas ozbiljan (u odnosu na inicijalnu cenu kostanja).

Sve to se pokazalo vremenom, pre svega zamenom kompletnog ozicenja (maltene svih uredjaja), zamenom svih fabrickih skupih kablova VBS manufakturom (doduse u mojoj nesto drugacijoj i zahtevnijoj izradi), ubacivanjem iec i schuko pinova na strujase, ubacivanjem sasijskih IEC-a, ubacivanjem zvucnickih i sa strane snagasa terminala...

Istina, bio je ovo velik posao licno za mene (i ima ga jos prilicno, videti spisak iznad), i verovatno za veliku vecinu, ali celokupan napredak zvuka sistema (i svakog pojedinacnog izvora) nadoknadjuje sve ulozene radne sate, dane, nedelje, mesece... Mnogostruko, na kvadrat!

O materijalnom momentu me je cak i sramota govoriti, u svetlu novaca koji su ljudi spremni da potrose zarad zvucnog napretka sistema. Pa sav materijal koji sam uzeo od Andreja (plus dodaci u vidu pamuka, svile, malo dodatnog alata, bolje lemilice, dobrog kalaja, unimera, snake-buzira i boljih termoskupljajucih buzira...) jedva da zalazi u cetvorocifreni iznos. I to za apgrejd kompletnog sistema, sa 15-16 odvojenih kutija (kutije, izvori, ampovi, sva odvojena napajanja...).

Recimo, mene su tzv. Margarite Save Velikinca kostale 1800 evra. Koliko bi bilo potrebno uloziti novaca u kutije za bolji zvuk sistema? I dosegnuti nivo zvuka koji sada imam. Sa 1000 i kusur evra (koliko me je ugrubo kostala cela ova prica oko VBS-a) sumnjam da bih ista postigao, a ne dosegao nivo trenutnog kvaliteta zvuka.

Inace, kada pomenuh Margarite, jesenas sam ih skroz prezicio (negde u oktobru, ima ovde u temi sve predstavljeno). Nekoliko nas je slusalo pre i posle. Ta jeftina akcija (uz istina golem posao) je od Margarita napravila azdaje od zvucnika, daleko iznad svog cenovnog ranga.

Recimo, apropo filtera, u januaru sam kompletno prezicio Majdin strujni filter (ima isto predstavljano ovde u temi), slusao pre, slusao i posle, slusao i bez istog, i prosto je ogromna razlika u kvalitetu zvuka sistema sa filterom u monokristalu, u odnosu na isti bez. Prosto, ova zica cudo pravi od svakog uredjaja, prevashodno posle internog prezicenja.

Elem, znam da sve ovo sto pisem, i Aibo, i Dzele, i mnogi drugi, lici na klasican native marketing za VBS. Tako ispada, i to niko od nas i ne porice. Ali se prosto i samo namece. Podsecanja radi, ovo je tema o evoluciji mog sistema (ustvari i vise njih, imam ih ukupno 4-5), gde sam zeleo da delim svoja iskustva sa drugima, da cujem misljenja, kritike, savete, sugestije... I kao sto rekoh na pocetku ovog posta, da sam otisao ustaljenim pravcem unapredjenja zvuka sistema, ovde biste citali ono sto svi najvise vole - o brojnim novim uredjajima, kutijama, amplifikacijama, kablovima... Medjutim, eto sticajem nekih sretnih (po mene) okolnosti, desio se VBS, i sve sto je sa sobom doneo (uglavnom pisano na desetinama stranica ove teme), i na zalost (nekih), ovde skoro nece biti pisanja o novim uredjajima, kutijama, skupim igrackama... vec mahom davljenja o VBS-u, jer je to ono sto me najvise fascinira, i realno donosi najvece blagodeti sistemu.

apsolutno tacno i od mnogo skromnijih sitema napredak do neprepoznatljivosti vredi svaki dinar.

Link to comment
Share on other sites

@Dražo

Drago mi je sto se vracas u formu - to ja najbitnije od svega :thumbsup2

 

Sto se tice cene sprava i DIY sa druge strane - to je "malo" diskutabilno pitanje i odgovor nije bas toliko jednostran.

Jel mozes da saberes koliko si ukupno sati ulozio u sistem? Koliko cenis svoj sat?

Za sada da stavimo na stranu zadovoljstvo u vremenu "potrosenom" na taj nacin - posto mogu da se smisle i drugi nacini za mozda jos vece uzivanje, ali to je vec vrlo individualno.

 

p.s. Imam blagi déjà vu - cini mi se da smo o ovome vec pricali :)

Link to comment
Share on other sites

@Delija

Verovao ili ne, i ja imam blagi déjà vu u vezi ove teme, mozda zato sto bindzujem Dark ovijeh dana ;).

Sto se tice forme, vise sam se aktivirao retoricki (da odagnam "hrdju i oksid s mozga"), a manje prakticno. Ide nabolje, ali mikronskim koracima, tako da ce bindzovanje jos da potraje, a planirani radovi da napreduju nezeljenim tempom (za moje manijakalne standardne :)). No, nigde ne zurim, znam sta je ipak najbitnije, pricali smo :thumbsup2

Sto se tice mog prethodnog posta i tvrdnji, u pravu si, stvar nije jednostrana, vec bas mnogostrana. I tvoj post je odlican slagvort za diskusiju, koju ipak ne bih da razvijamo ovde, jer ko razume, shvatice tebe, mene, ili sebe.

No, da ne budem bez konkretnog odgovora, evo dve od mnogo strana i vidjenja stvari.

Prva strana. Moj slucaj.

Ulozio sam zaista mnogo sati u sve sto sam do sada radio u sistemu, mahom "VBS radovi" ali i ostsalih mimo te price. Ne znam tacno, ali neka bude 700 sati za godinu dana. Ako cu biti iskren prema sebi, i realan prema stanju stvari, i prema zemlji u kojoj zivim i radim, rekao bih da je cena mog sata 7 evra. To znaci da ulaganje vise nije 1000e, vec 1000+4900e. U tom smislu, svakako imas pravo. Nije sve bas tako kako sam napisao. E sad, svako dalje tumacenje ovoga je individualna stvar. A i pitanje je osnove koja se unapredjuje - da li sistem od 1k evra, ili sistem od npr. 20k evra.Nije isto.

Ja sam sve to svakako radio u slobodno vreme, koje se fakat moglo potrositi i za druge vidove hobija ili zanimacije. Meni licno nije zao tog vremena, jer je uglavnom bilo uzivanje. Drugi mozda ne bi tako razmisljali. Naravno, ne bih to voleo stalno da radim, godinu do dve maximalno (dok ne izvucem maximum iz sistema), te sam zato sve i radio manijakalnim tempom, kako bih zavrsio sa tim sto pre, i onda presao na druge stvari koje mi takodje cine zadovoljstvo, a nisu hifa.

Zatim, moja osnova za sve ove radove je bila odlicna - gotovo sve u mom sistemu je domaci DIY uradak (uz izuzetak tjunera, Restek Scalara kom verovatno nikada ni poklopac necu skinuti, i Lampija, gde sam svesno usao u cenovni downgrade i u odredjene sitne modifikacije, gde je svaka donosila napredak, tako da za moje shvatanje zvuka meni bolji DAC skoro nece trebati). CDP Primare je vec stigao kod mene "cackan" (pa ga Zen docackao), gramofon (Systemdek IIX) u bazi bagatela za igranje i ucenje, sve ostalo cisti DIY (zvucnici, amp, preamp, phono, letve, napajanja...). Pa znajuci koliko takvi uredjaji ustvari nisu na ceni (prilikom eventualne prodaje), nisam imao dileme oko toga treba li nesto otvoriti, cacnuti, raskupusati... Nisam imao puno toga da izgubim. Sve u svemu, generalno kod mene je bila dobra baza za igranje, koja uz to nije bila skupa kada sam je nabavljao.

Ono sto bi u mom slucaju istakao je i znatizelja, istrazivanje, ucenje... (a ovde je toga bilo na pretek), bez ne bas jasnog cilja, sta zelim od zvuka (ali sa opcijom da se to iskristalise i konkretno primeni). Takodje i svestan svojih finansijskih mogucnosti (doduse, ne u pocetku, ali na svu srecu brzo sam se prizvao pameti, nakon 2-3 god lutanja i bacanja para). U tom smislu, VBS je cucnuo kao guza na nosu. :)

Druga strana. Tvoj slucaj.

Molim te da ne zameris sto sam tebe uzeo kao primer, narocito sto jos uvek nisam cuo tvoj sistem. I sto puno toga dodatno ne znam, okolnosti, i sl. Cak se i vrlo kratko poznajemo. No, ipak se da naslutiti, sto putem pisanja na forumu, sto u nasoj direktnoj dosadasnjoj komunikaciji, da iza tebe postoji odredjeno respektabilno iskustvo (svakako vece nego moje), uz dobru tehnicku potkovanost (znatno vecu nego sto je moja), i sto je po meni i najbitnije - jasan cilj sta se zeli postici sistemom (sto opet kod mene dugo nije bio slucaj).

Iz tog ugla posmatrano, kao jedno od resenja namece se izgradnja cisto "fabrickog" sistema predstavljenog u Marakani. Sigurno respektabilnog zvuka (nije to tema, nisam ni cuo sistem), ali to nije ni bitno u ovom mom oponovanju.

Poenta je da je u tvoj sistem ulozeno dosta novca, ali opet mnogo manje prakticnih sati, pa samim tim tu postoji prednost tvog slucaja za one kojima je taj faktor na listi prioriteta.

Drugo, tvoje komponente su fabricke, ne male cene, pa samim tim je svakako van pameti rasturati, menjati, igrati se. Mana je sto zbog toga verovatno nikada neces saznati koji je stvarni njihov potencija. Ali prednost je sto tvoje komponente imaju vrednost, i uvek ce imati, i lako ce se prodati, za razliku od mojih igracaka koje verovatno niko nikad ne bi ni kupio, a kamolio nesto i platio. Pa tako da ti mozes lako doci do boljeg po sistemu prodaj dobro-kupi bolje. A ja s druge strane, kada izvucem maksimum iz postojeceg, dobicu i cvrst bracni ugovor, te bi me njegov raskid skupo kostao (naravno, meni je ovo ok, mogu da zivim sa tim "ugovorom", dok neko drugi ne bi mogao).

Sve u svemu, tvoj i moj primer su dobar pokazatelj kako stvari nisu crne i bele, vec sarene i viseznacne. I pokazuju da u hifi ne postoji pravilo, vec je sve vrlo individualno, u skladu sa zeljama, mogucnostima, znanjem, bazom, ciljem... svakako previse nepoznatih da bi se sve svelo na tvoj ili moj slucaj (o kom pisem u ovoj temi). Tako da, pustite se citanja ove caraparske teme i slepog verovanja u ono sto baljezgam ovde, ili slepog verovanja u Marakanu. :)  

 

Link to comment
Share on other sites

18 minuta ranije, Dražo said:

tvoj i moj primer su dobar pokazatelj kako stvari nisu crne i bele, vec sarene i viseznacne

jedino je matematika veoma jasna. Da si 700 sati radio za 7 evra umesto drljao Andrejevu žicu imao bi džeparac od 4900 evra. Na to dodaj 1000 evra koje si uložio u nabavku žica. 

Za 5900 evra daje*erakraka si mogao da kupiš brendiranih žica po svom ukusu čija bi vrednost u evtl prodaji bila sigurno veća nego tvoja manufaktura. Tako da ovaj put mora da stanem na stranu Delije po ekonomskom rezonu posmatranja stvari.

Taj tvoj monokristal ako ništa drugo donosi ti veliku radost, čini mi se najviše u smislu zadovoljstva koje nalaziš u njegovoj finalizaciji u željeni amulet u hajfaj sistemu i u tom nema ništa loše, naprotiv. Jedino, ponavljam, veoma je upitan ekonomski rezon celog poduhvata za svakog gulišu monokristala sem za Andreja.

Link to comment
Share on other sites

3 minuta ranije, somilenko said:

Priča se da je Devialetov "Magic wire" zapravo VBS monokristalna žica

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

Jeli? Moracu da oplemenim Dev sa tom Magicnom zicom:D

P.S. Who the f..k is Andrej?

Link to comment
Share on other sites

@zflazar

I ta matematika nije tako prosta. Jer 4900 evra nije ulozeno samo u kablove, vec u prezicenja, zamene konektora, terminala... I 1000 evra nije ulozeno u nabavku samo zica, vec u nabavku:

1. Stotine metara zica, koje sam manjim delom utrosio na kablove, a vecim delom na prezicenje svih uredjaja. Ko voli da prezicava, radi to izmedju ostalog i sa Neotech-oovim monokristalom, cija je cena u Kanibalu za metar zice, 2360din za 2,1mm2, ili 950din za 0,5mm2. Ja sam u prezicenju koristio preseke od 0,3mm2, pa sve do 4mm2, stotine metara. Moze se sve i tacno izracunati, imam preciznu tabelarnu excel evidenciju, ali sustina je za te novce ne bih uspeo da prezicim Neotech-om ni snagas+zvucnike. A imao sam Neotech, koristio, da ne iznosim utiske...

2. Zvucnicki terminali, i sa strane pojacala (u 2 sistema).

3. Viljuske umesto skupih WBT konektora.

Btw, u nekom trenutku sam u sistemu imao recimo 8 strujnih kablova, svaki u proseku 500 evra, 5 interkonekta, svaki u proseku 300 evra, zvucnicke od par stpotina evra.... I sistem mi nije zvucao ni blizu onome kako sada zvuci.

U tome je sustina, i to govorim - koliko god da se ulozi novaca (i posredno novaca radom) u ove prozivode, prosto se visetruko isplati. I tu je definitivan ekonomski rezon. Ali da je ovo pravilo, u prethodnom postu rekoh da nije, svako treba da cini i ugadja prema sebi.

No, zaista je tesko ovo objasniti svakom ko nije probao. S druge strane, siguran sam da svako ko je probao ovo, makar i 1 metar solid-core zice, zna o cemu govorim.

Takodje je prednost u tome sto ja ovo radim za sebe, bez zelje da ista prodajem. To je Moj slucaj o kom sam pisao u prethodnom postu, i gde sam rekao da sve ovo meni cini pre svega zadovljstvo i ispunjenje. No, to si i sam rekao, drago mi je da se razumemo.

A apropo marketinga i sl., vec napisah, ovo je tema o mojim iskustvima, a ona su eto igrom slucaja sada bas takva, u VBS fazonu. Bilo kakav prigovor na ovo pisanje bi bilo kao kada bi neko rekao u Linn/Naim temi da je dosta marketinga o tome... Kome se ne cita, ne mora, nikoga ni na sta ja ne nagovaram, samo delim svoja LICNA iskustva, o svom LICNOM sistemu, u temi koju sam pokrenuo (ovaj pasus se ne odnosi na kolegu Zoltana). 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, zflazar said:

imao bi džeparac od 4900 evra.

I da, teoretski ovo stoji. Ali prakticno sigurno u slobodno vreme ne bih radio dodatni posao (pored postojeceg od 8 do 10 sati dnevno) za satnicu od 7 evra, cak bi pre te sate potrosio troseci novac na kojekave druge zadovoljstine. Dakle, nije 4900 plus, vec minus ;) 

Link to comment
Share on other sites

Jeli? Moracu da oplemenim Dev sa tom Magicnom zicom
P.S. Who the f..k is Andrej?
One man, one oportunity, one crystal, monocrystal...
VBS Audio sa KP, proizvodi od monokristalnog bakra (odgovor na pitanje "Who the f..k is Andrej?).
Hebeš mi sve ako Devialet ima i jednu žicu (u konvencionalnom smislu) u sebi...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dražo said:

Da se nije desila ova Andrejeva zica (i drugi proizvodi) pre nesto vise od godinu dana, verovatno bih unapredjenje zvuka mog prvog sistema trazio u ustaljenim metodama - zamenom komponenti za bolje (i uglavnom skuplje, uz gubitak na prodaji starih), potragom ko zna dokle, daljim ulaganjem u jos skuplje kablove, itd.

u ovome je kljuc i nerazumevanje s moje strane... ni u naznakama pozicioniranje zvucnika. metri i metri zica a o dragocenim centimetrima nigde.

Link to comment
Share on other sites

@misko1989Zao mi je kolega sto o ovome nije pisano vise u ovoj temi, ali to se prosto desava, i dan danas, trazi se taj santimetar, i taj mozda jos jedan stepen zakrenutosti. Mada, moze se reci da je razlog pokretanja ove teme bio bas u otkrovenju ovog uticaja. Uostalom, pogledaj prvu recenicu ove teme. I prva dva pasusa. Ja sam to gradivo mahom savladao i pre pokretanja teme, pa zato i nisam puno pisao o tome. Mogu ti samo reci da je intervencija bila manijakalna - pocelo santimerima i decimetrima, zavrsilo potpunim stemovanjem strujne instalacije, i okretanjem dnevne sobe naopako, sve u 2 dana. Bilo je i svedoka sa ovog foruma toj akciji. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je vreme da se otvori posebna tema VBS monokristal, ako je u skladu sa propisima, pošto ih Andra ne poklanja... 

Molim moderaciju da se izjasni da li je to izvodljivo. Mogao bih i ja da otvorim temu, jer sam upao u istu gustu šumu kao i Draža, a nema nazad :)

Link to comment
Share on other sites

Da, procitah da ih neko ima, sada se setih da si to ti.

Cisto da se zna, DW3 nisu nigde otisli. Nalaze se cak i u istoj prostoriji gde je i ovaj caraparski sistem. Uradio sam im ..... (ne smem vise da govorim) prezicenje, SV mi apgrejdovao skretnicu (uz zadrzavanje filozofije zvuka), malo dodatnog koflina, ja malo poradio na dodatnom dampingu u unutrasnjim uglovima kutija (koristio AN materijal za zvucni damping automobila), ubacio i .... konektore...

I sada cekam Tandberga 2075 da mi ga mag Gavra zavrsi (refresh, unapredjenje, prezicenje), i ima da bude sistem voilaaaa.

Izvor gramofon Sansui SR525 (apgrejdovao ga blazujkom po pitanju mase, plus jos neke sitnice, konektori) i originalna S rucka, sa nekoliko glava, od kojih je perjanica Goldring 1042, mada ce tu biti igranja, od Shura do Denona. Izvor u ovom sistemu je i polu diy all-in-one uredjaj (strimer i dac) - AlloBoss+RPi4.

Sve u svemu, WD3 ce dugo ostati kod mene, od takve relikvije se ne odvajam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Da dodam da lično poznajem Andreja skoro 35 godina, i znam koliko je truda, znanja i smelosti potrebno za ovo što on radi. Ako ništa drugo, bar pokušava da nešto poboljša. Nije preterano rečit i taktičan, ali stoji iza svake svoje reči. Ja ne znam da li iko na svetu pravi terminale za pojačala i zvučnike od ovakvog bakra, ako ima tako nešto molim da me ispravite 

Link to comment
Share on other sites

@Dražoprobaj relikvije na nekih 5 cm od zida iza, pisao sam detaljnije na akustici o mom slucaju. posle mnoooogo sati i milion kombinacija bas tu chuchnushe.

i posto vidim da volis da se igras sa plintovima, moj savet je da ukljucis akril u neku pricu u buducnosti. interesantne stvari se dese :D mdf+akril 10ka npr... nije ta masa koja tezi beskonacnom toliki must za plintove izgleda.

nemam vremena u trenutnoj fazi zivota da se posvetim i skockam sve kako sam zamislio pa da se pohvalim, gramofon mi je u radnoj verziji plinta, ali bice jednog dana.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Dražo said:

@Vlajo

Slazem, neka moderacija izabere momenat odakle zapoceti temu. ;)

Mislim da je protiv pravila foruma, da samog sebe quote-jem (izvinjenje za to), ali bih samo dodao da bi VBS tema mogla da krene od pocetnog mog posta na ovoj 39. strani, uz izuzece moje i Miskove prepiske oko WD3, i uz napomenu da je tema izmestena iz Mokrih carapa. Jeste da je reklama i za moju temu, ali se nekako logicno namece, s obzirom da je dobar deo VBS diskusije vodjen i u ovoj temi, ne na jednom mestu, vec maltene od samog pocetka, i Fatherovog pitanja o terminalima... No, svakako samo predlazem, neka bude kako moderacija odluci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, misko1989 said:

@Dražoprobaj relikvije na nekih 5 cm od zida iza, pisao sam detaljnije na akustici o mom slucaju. posle mnoooogo sati i milion kombinacija bas tu chuchnushe.

i posto vidim da volis da se igras sa plintovima, moj savet je da ukljucis akril u neku pricu u buducnosti. interesantne stvari se dese :D mdf+akril 10ka npr... nije ta masa koja tezi beskonacnom toliki must za plintove izgleda.

nemam vremena u trenutnoj fazi zivota da se posvetim i skockam sve kako sam zamislio pa da se pohvalim, gramofon mi je u radnoj verziji plinta, ali bice jednog dana.

Relikvije su fiksirane, ne puno vise od tih 5 cm, ali pisem sutra uz pratece fotke gde se nalaze. Reces "jeres", ali veruj mi, pozicija je otkrovenje, i potpuno netipicno.

Sto se tice plinta, ja tu nemam dileme - iskljucivo bambus. Probao na Systemdeku (ne znam na kojoj strani teme, search ce ti pomoci), i to je nevidjen materijal. Za armboard sam probao bambus, karbon fiber, akril, blazujku i medijapan, i ubedljivo najbolja kombinacija kod mene je tanak sloj karbon fibera (2,5mm) od gorem i ispod 10mm perforiranog bambusa, po savetu @Solderer-a.

Za tanjir, takodje probao sve i svasta, i na kraju izabrao aluminijum-gel-alumijum (za Systemdek) i aluminijum-pluta-akril za Sansui.

No, kasno je, nastavicemo sutra, svakako zanimljiv razogovor...

Bice vremena, polako druze, uzivanje je u putovanju do cilja, a ne u samom cilju ;)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zflazar said:

Za 5900 evra daje*erakraka si mogao da kupiš brendiranih žica po svom ukusu čija bi vrednost u evtl prodaji bila sigurno veća nego tvoja manufaktura.

Posto se puno toga ispisalo veceras (istina, ja najvise), citam ponovo, i shvatih da ne dadoh komentar (vrlo bitan za one koji citaju) na ovu iznad tvrdnju. Jer ovo prosto nije tacno. Voleo bih da je drugacije, ali jednostavno nije.

Kao sto rekoh iznad u prvom postu/odgovoru, u nekom trenutku sam imao 8 strujasa, 5 interkonekta, zvucnicke, sve placeno sigurno 6, mozda i 7K evra, i to polovno. Naravno, svi fabricki, i prilicno cenjeni medju ciljnom grupom. I dan danas isti ti kablovi po hifisharku kostaju najmanje toliko koliko sam ih platio.

I ja sam ih sve prodavao, i na kraju prodao. Mogu samo reci i da za tako vec polovne, posle vise meseci prodaje, nisam uspeo da izvucem ni polovinu koliko sam ih ja placao. Mozda sam mogao, nekom mudroscu, na drugom trzistu, drzeci ih godinama na oglasima... No, kako to tesko biva, prodao sam ih po ceni koliko je moglo u tom trenutku, i sigurno na njima izgubio 3-4K evra.

Kao sto rekoh, lepo bi bilo da bude ko sto treba da bude, medjutim, nazalost, suvise je velika ponuda, a potraznja mala, da bi pojedinac mogao da diktira uslove...    Ko nece da drzi zarobljen kapital u zicama. Siguran sam da velika vecina forumasa zna o cemu pricam - kako oni koji istu muku muce sa prodajom, tako i oni koji su i kupovali pomenute kablove od mene... 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dražo said:

Da se nije desila ova Andrejeva zica (i drugi proizvodi) pre nesto vise od godinu dana, verovatno bih unapredjenje zvuka mog prvog sistema trazio u ustaljenim metodama - zamenom komponenti za bolje (i uglavnom skuplje, uz gubitak na prodaji starih), potragom ko zna dokle, daljim ulaganjem u jos skuplje kablove, itd.

 

 

....gledam cene Andrejevih proizvoda,tesko da spadaju u klasu jeftinijih,cak sta vise dapace.......hocu  reci da ni ovakav apgrejd nije ni malo jevtin....bez  uvrede, ali i vasa reklama na forumu znacajno doprinosi hajpu.

Link to comment
Share on other sites

Zavisi sa čime se upoređuju. Ja sam ostvario uštedu kod AC konektora na strujnim kablovima zadržavajući zvuk i tonalni balans kao sa duplo ili još skupljim vrhunskim konektorima.

Hladne glave sam ušao u kupovinu i testiranje, isto kao što sam i ostao hladne glave nakon zadržavanja opcije na jednom paru strujnih kablova. Dobro je imati domaće, povoljnije sa identičnim kvalitetom kao svetske velesile na tom polju.

Odgovorno tvrdim da novac nije bačen. Moje preporuke u svakom smislu. Andrej je izuzetan čovek velike energije i znanja što svakako treba podržati i ohrabriti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...